Hoja,woskownica(hoja) - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

One lubią być poplątane i w doniczkach i nad nimi, takie baby w trudnych dniach, ale albo się je kocha , albo wyrzuca. :)) A i tak mają lepszy charakterek niż Gardenia. :twisted:
A i jeszcze słszałm że czasem nie kwitnie bo ze zbyt młodego pędu szczepka była pobrana, ale czy to prawda?
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Jakieś 6 chyba 6 lat. Kiedyś rosła pomieszana z inną ale tamtą wycięłam bo ją zagłuszała. Ona rośnie dość powoli. No i zbiera się jej na kwitnienie tylko się zebrać jakoś nie może, tzn pąki są tyle że od roku i jak na razie tylko pąki. :roll: :?: :twisted: :cry:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Gdzieś czytałam, że jak się variegatce ucina pędy z samymi białymi liśćmi, to ona szybciej rośnie, bo one ją tylko obciążają. Ale są takie ładne... :) Dynka, na jaką stronę wychodzi Twoje okno z hoją i storczykiem?
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wschodnio południowa słońce do ok 14. Ale okna są praktycznie dookoła później z południowej i zachodniej strony też do kuchni dociera słońce choć przesiane .
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dynka, moja v. ma na razie 6 listków, stoi na wschodnim oknie i już czekam aż zacznie rosnąć :D
W międzyczasie podziwiam sobie Twoją :)
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

A ja mam pytanie odnośnie mojej nowo zakupionej tricolorki.Ponieważ jest to moja ciężko zdobyta hoja boje się jej wręcz dotknąć.Tak jak do mnie dotarła powiesiłam przy suficie......gdzie słońce jest od południa do wieczora.Spryskuję codziennie.Zastanawiam się jednak czy wybrałam odpowiednie dla niej miejsce i czy w takiej formie wiszącej może rosnąć.Jeszcze jej niczym nie nawoziłam,czy powinnam już zacząć.Pozdrawiam.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moim zdaniem miejsce dobre jeśli nie jest przy samym suficie na południowej stronie jest tam zwykle za ciepło pod sufitem najlepiej tak około 50 cm od niego, co zaś do nawożenia oczywiście możesz zacząć spokojnie ja dożywiać byle nie za dużo i nie za często. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dzięki za odpowiedż.No skoro miejsce ma odpowiednie to wszystko ok.Teraz tylko ją zacznę nawozić bo od zakupu jeszcze tego nie robiłam.Pozdrawiam. :lol: :lol:
olaola915
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 paź 2007, o 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post »

A ja myślę Zeniu, że nie możesz się nią za bardzo przejmować bo zacznie stroić fochy... :wink:
Ja żadnej z moich hoji nie spryskuję i ładnie rosną :D Z tego co wiem, to hoje dobrze rosną jak się o nich trochę zapomni :D
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Olu......ja jej dam fochy stroić..no ,no.A tak na poważnie cieszę się z niej bardzo.Koło tej od Ciebie też tak latam.Może coś w tym jest...nie powinnam...bo się jeszcze nie przyjmie. :wink: :wink:
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Zamieściłam pytanie w dziale problemów :arrow: ale może tu szybciej doczekam się odpowiedzi :P


Kupiłam w sobotę hoję belle dla siebie i dziewczyn :arrow: niektóre z listków mają takie pieprzyki :arrow: czy to jest choroba :?:
Roślinki mają dość jasno- zielony kolor , ale myślę że to jest winą złego oświetlenia miejsca gdzie wisiały :!:
Wszystkie roślinki dostępne w sprzedaży miały te kropeczki , ale dla pewności chciałam się Was poradzić :arrow:
nie chciałabym wysyłać dziewczyną chorych roślinek :evil:
Pomóżcie ;:180

Obrazek Obrazek


Na spodzie listków nie widać żadnych pasożytów :!:
Czekam na dobre wieści :P
Moje linki
KATARZYNA
olaola915
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 paź 2007, o 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post »

A czy w miejscu gdzie są te czarne plamki tkanka liścia jest inna niż na zdrowej części liścia?? Czy w miejscu plamki są jakieś zgrubienia, wgłębienia czy cały jest równej grubości??
Chodzi o to, że jeśli są to plamki poparzeniowe, to tkanka powinna być cieńsza, taka jakby wyschnięta.
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Plamki mają wgłębienie :!:
Po dokładnych oględzinach wypatrzyłam mnóstwo , malutkich kwiatostanów :P chyba dziś wszystko wyszło :P
Moje linki
KATARZYNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”