Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

@piekara114
W każdej chwili możesz włożyć do ziemi. Ja zawsze ukorzeniam bezpośrednio w ziemi i nigdy jesienią, ani zimą. Nie bawię się wtedy w żadne szklarenki, woreczki i itp. Listki posadzone późna wiosną szybko się ukorzeniają i nie trzeba nad nimi skakać.
Powodzenia :)
Pozdrawiam:)
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

piekara114 pisze:Listki fiołka po 3 tyg mają po kilka korzonków po 3-5 mm (są w wodzie). Czy to już czas na umieszczenie w ziemi czy czekać
Moja koleżanka rozmnaża w wodzie i wg nas nalepsze do sadzenia w podłoże są takie, których korzonki mają ok 1cm - z mniejszymi korzeniami trzeba pod worek, jak są dłuższe to trochę odchorowuje.
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

W takim razie poczekam jeszcze ze 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

:wit Mam problem z sadzonkami fiołka odmiany rococo rose. Zauważyłem, że nowe sadzonki wyrastają z ogonka liścia, prawie na liściu i nie mają korzeni. Co zrobić, aby w końcu wypuścił korzonki? Odciąć je ostrym nożem i spróbować ukorzenić?
Pozdrawiam :D
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Maciek13 Ty masz liść w wodzie czy w ziemi? Możesz pokazać jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

yanina_19 listki mam w ziemi. Są już ukorzenione. Zdjęć niestety nie pokażą przez najbliższe 4 dni. Sadzonki jednej odmiany nie wyrastają tak jak inne z ziemi, tylko rosną na łodydze listka i nie mają swoich korzonków, tak jakby żywi je liść. Jak znajdę zdjęcie w internecie to wstawie jak to mniej więcej wygląda :D
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Nie szukaj, już sobie wyobraziłam tego dziwaka. Wg mnie niech tak sobie wyrastają, obetniesz liść matkę i znowu ukorzenisz. Ew potem całość posadzisz głębiej, chyba, że da się podsypać ziemi.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

:wit Ma ktoś doświadczenie z podłożem Biobizz All Mix? Znalazłem w internecie ofertę i mam zamiar zamówić 20l tego podłoża na wypróbowane dla fiołków. Producent podaje, że podłoże zawiera nawóz wystarczający na 2 miesiące. A może ktoś z was uprawia w tej ziemi swoje fiolki?
Awatar użytkownika
gerranium
200p
200p
Posty: 257
Od: 27 mar 2019, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Tego podłoża nie używałam. Skusiłam się kiedyś na nawozy tej firmy i mocno się rozczarowałam. Po nawozie do roślin kwitnących fiołki, storczyki oraz lwie paszczki kwitły bardzo słabo. Wyglądało to tak, jakby ten nawóz powstrzymywał kwitnienie, zamiast je napędzać. :(
Pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Dobrze wiedzieć. Ja nawozu nie będę tej firmy używać, tylko ziemię. Zobaczymy jak się sprawdzi bo chwalą to podłoże.
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Maciek, najlepsza ziemia do fiołków to lekkie, pulchne podłoże.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

ANIA D. Już mam biobizz i jest ok. W najbliższym czasie chce wziąć fiołki na knota, ale to w innej ziemi z perlitem. :D
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Na knotach miałam fiołki w torfie odkwaszonym + perlit. Ładnie rosły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”