Kalanchoe- rozmnażanie,ukorzenianie pędów,cięcie

Rośliny doniczkowe
kruszynka85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 16 kwie 2014, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak obciąć kalanchoe?

Post »

Tak urosły moje kalanchoe od mojego ostatniego postu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tutaj ten który został wyżej ucięty, też ładnie odbija.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Moje kochane kalanchoe ;-D

Post »

Co jestem w kwiaciarni ten kwiatek się do mnie uśmiecha ;:219 mam listek w ziemi ale niestety nie odczekałam doby :( wyczytałam teraz w necie : "Wystarczy uciąć 10 cm kawałek pędu, oberwać ostatnie liście i poczekać dobę aż przeschnie. Następnie posadzić do podłoża " kurcze chyba nic z tego nie wyjdzie ;:145
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje kochane kalanchoe ;-D

Post »

SiMoNa, jak poszło Ci z tym listkiem kalanche :?: Ja mam 4 listki w ziemi od około tygodnia. Żyją, ale są wiotkie. Napisz jak u Ciebie.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Moje kochane kalanchoe ;-D

Post »

Próbowałam rożnych sposobów i chyba się coś udało ;:138 Obcięłam wierzchołek kwiatka i dałam do wody ,chyba po 3 tyg doglądania zauważyłam mały korzonek ;:oj teraz ładnie rośnie w ziemi . Próbowałam też innego sposobu. Uskubałam duże liście kalanchoe i od razu wsadziłam do ziemi , niestety żadne listki nie przetrwały zabiegu ;:145 chyba przez podlewanie ;:124 ale nie poddałam się ;:223 . Wybrałam wiec mniejsze listki , nic nie zasuszałam i od razu wsadziłam do ziemi przepuszczalnej ( taka zwykła do kwiatków) bez ukorzeniania. Nic nie podlewałam i po kilkunastu dniach pojawiły się korzonki ;:108 Teraz czekam na pierwsze oznaki wschodzenia listków .Takim sposobem mam ich cztery a następne dwa czekają.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Jak obciąć kalanchoe?

Post »

Wyczytałam na jakieś stronie w necie że czerwoną kalanchoe można przyciąć na maxa, niestety z pozostałymi kolorami trzeba oszczędnie bo to zniszczy kwiat i będzie do wyrzucenia. Czy to prawda ? można je przyciąć nad pierwszą parą liści?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak obciąć kalanchoe?

Post »

Dlaczego kolor kwiatów miałby mieć znaczenie przy cięciu? Ja na przykład cięłam nisko różowe... Supermarketowe mieszańce można przetrzymać na następny rok, po kwitnieniu przyciąć właśnie nad 1 parą liści. Po dwóch latach robią się już raczej nieładne i lepiej pobrać sadzonki i wyhodować młode rośliny.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Jak obciąć kalanchoe?

Post »

Dzięki , sama się zdziwiłam jak to przeczytałam. Już obcięłam
mekate
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 maja 2017, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kalanoche zasuszona

Post »

Dzień dobry, jestem tu nowa :-)

Trafiłam dziś na porzuconą, mocno zasuszoną Kalanchoe. Nie wiem jak długo nie otrzymywała wody, stała w dość zacienionym miejscu :( . Wygląda bardzo kiepsko. Odcięłam jej zasuszone kwiaty, ususzone liście same odpadły. Początkowo nie dawałam jej szans, jednak ma kilka liści, które częściowo są zasuszone (niestety od strony łodygi) ale duża część jest nadal mięsista i zielona. Wstawiłam ją na razie na spodeczek z wodą, nie wiem co robić dalej, czy w ogóle coś robić, darować sobie?

Czy z własnego doświadczenia możecie mi powiedzieć, czy taką prawie agonalną Kalanchoe mam szansę odratować?

Będę wdzięczna za pomoc ;:65
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kalanoche zasuszona

Post »

Zapraszam do poczytania tego wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6&start=28
Potem post Twój dołączę do tamtego watku
Tutaj z kolei http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=10267 znajdziesz cały zestaw porad dot. tej rosliny.


Sama wczoraj reanimowałam moje kalanchoe,odrywając kawałki pędów, wsadziłam je bezpośrednio do doniczki z ziemią i wystawiłam na powietrze. Ukorzenią się z pewnością.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
mekate
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 maja 2017, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalanoche zasuszona

Post »

Jednak ja mam pewne wątpliwości czy to się uda. Popatrz na zdjęcie tej sierotki.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kalanoche zasuszona

Post »

Faktycznie jest w fatalnym stanie ;:oj
Jeśli pęd jest czarny - a tak widzę - to roślina nie ma szans.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
mekate
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 maja 2017, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalanoche zasuszona

Post »

Poczułam potrzebę uratowania tej nieszczęśnicy ale jeśli nie mam szans, przeleję swe uczucia na inną roślinę :-)
dziękuję za pomoc
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak rozmnażać kalanchoe?Ukorzenianie pędów.

Post »

mekate, obetnij żywy kawałek liścia i włóż do ziemi do siewu lub kaktusów (takiej niezbyt cięzkiej) Nie podlewaj, tylko uklep ziemię i włóż pod kawałek butelki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”