Nolina - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Fibisek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 lut 2017, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Ojej, jest dokładnie tak jak napisałaś ....ruszają się!!!
Lecę do ogrodniczego po odpowiednie środki. Pewnie też będę musiała zmienić ziemię dla pewności, ale to już dopytam na miejscu. Bardzo dziękuję za pomoc. Będę informowała o efektach "leczenia" roślinki :)
Pozdrawiam forumowiczów
2201aga2201
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lut 2017, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Witam serdecznie, jestem tu nowa i do tego całkiem zielona jeśli chodzi o rośliny. Mam nolinę od ok. roku ( jest to moja pierwsza roślina) dbam o nią jak o dziecko ale nie bardzo wiem co się z nią teraz dzieje i czy mam coś z tym robić czy zostawić ja w spokoju. Mianowicie ok. tydzień temu zauważyłam, że z pnia wyrastają nowe listki, dwa są już całkiem spore, rosna jak szalone, a takich malusieńkich naliczyłam jeszcze 6. Pomóżcie bo nie bardzo wiem co robić a info nigdzie nie znalazłam na ten temat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Ja osobiście chciałbym mieć taką Nolinę. Mam, ale moja rośnie w górę, nic jej "na bokach" nie rośnie. Nie podpowiem co robić, bo niezbyt znam się na tych roślinach, chociaż bardzo moją lubię i mam ją już około 10 lat (a może jeszcze więcej).
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Nie widzę tutaj żadnego problemu, roślina po prostu wypuszcza odrosty. Zostaw, to z czasem będzie miała więcej pni i tyle.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
bodzieq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 gru 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorlice

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Witam :wit idzie wiosna i zastanawiam się co zrobić z moją noliną (a właściwie nolinami).... Jak sądzicie dzielić je, czy zostawić dalej razem. Mam je około dwóch lat, od początku tak rosły i zastanawiam się, czy po pewnym czasie nie zaczną się wypierać wzajemnie.... Co sądzicie :?:
Pozdrawiam i załączam foto :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

bodzieq ja bym na razie zostawiła, ładnie się razem prezentują, a doniczkę mają sporą.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

W zeszłym roku przelałam nolinę, zmieniłam podłoże i podlewałam co 2 tyg. Niestety nie odżyła .Łodyga jest wiotka. Sprawdziłam stan korzeni, niestety ani jednego młodego odgałęzienia. Co jest? Jak jej pomóc ?


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Jeśli od roku nie wypuściła nowych korzeni, to raczej nic nie będzie. Można jeszcze trochę poczekać, ale jeśli chodzi o moje zdanie, nie daję dużych szans. Choć z drugiej strony dziwne, że góra całkiem nieźle wygląda.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

ojej ;:145 była podparta patykiem a jakby ją przyciąć i spróbować ukorzenić? ;:218 ;:183
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Odświeżam temat :)
Patrzcie jakie bidne cudo zabrałam dzisiaj od koleżanki z pracy. Zero korzeni wszystkie były suche, na szczęście caudex twardy bo rosła w doniczce wsadzonej do wiadra i cała woda przelatywała, poobcinałam resztki korzeni. Wyczyściłam porządnie caudex szczotką pod bieżącą wodą bo cały był biały od wody i kurzu, miejsca cięć korzeni martwych obsypałam węglem, schnie teraz bida z nędzą, schnie na grzejniku podłoże dla niej i jutro dostanie nową szansę. Ciekawe czy się uda ją zreanimować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Oby się udało, ja mojej chyba nie uratuję. Obcięłam zielona łodygę i nie widziałam tam ani grama wody. Chyba wysuszone na amen. Na razie trzymam w ziemi i obserwuję. Dziś przyszły do mnie nowe nasionka Beukarnea i działamy... od nowa.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nolina pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Ona na szczęście dobrze wschodzi z nasion :) Ale takiego grubasa jak ten mój zdechlak to bym chciała przywrócić do życia. Nie jest chyba tragicznie bo nie jest zgniła, ale czy się ukorzeni ? ;:218 Zobaczymy.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Nolina - reanimacja i inne problemy w uprawie

Post »

Nolina padła :( Nasionka jeszcze nie wzeszły choć minął już 3-4 tydzień. Zajrzałam co się dzieje część nasion musiałam wyrzucić za miękkie - widocznie za dużo wody a mogłam tylko zraszać ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”