Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 8  
Autor Wiadomość
kajka11
 Tytuł: Begonia,ukośnica- gatunki,odmiany,identyfikacja FOTO
PostNapisane: 26 cze 2007, o 21:19 
50p
50p
Proszę o identyfikację begonii. Podoba mi się i chcę żeby była piękna, ale nie wiem jak ją pielęgnować, żeby jej nie zaszkodzić
Mam ją pół roku. Miała tylko kilka listków i tak się rozrosła. Wszystko robię "umiarkowanie"...Umiarkowanie podlewam, nawożę, umiarkowane nasłonecznienie....ale nie kwitnie...moze coś źle robie. Bo jak to jakaś begonia, to powinna chyba kwitnąć?

Zgłoś ten post Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika Usuń post

Obrazek

ewalukas
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 22:57 
50p
50p
To Begonia x 'Bow-Arriola', Mam taką samą :lol: Nawet już w świat parę sadzonek poszło, m.in dla ludzisków stąd :P
Co do roślinki - ona jest niezniszczalna. Moja stoi na kuchence mikrofalowej, podlewam umiarkowanie. Rośnie jak szalona, średnio 1 raz w miesiącu dzielę ją, bo dosłownie wyłazi z doniczki :lol: A uzyskałam ją podobnie z 3-4 listków. Nawet psiak mi siadł w doniczkę, roślinka przypominała naleśnika, ale po dwóch dniach wstała i ma się dobrze.
Nawet te, co wysyłam na drugi koniec Polski, czasami dochodzą, jak to Abudabi napisała "jakby ktoś na niej siedział", ale wypuszczają szybciutko nowe i pięknie się rozrasta.

ewalukas
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 22:59 
50p
50p
A i kwitnie, owszem :lol:

Obrazek

Zaznaczam, że to nie moja fotka :) Ale begonia która stoi u mnie na klatce schodowej kwitnie na biały kolor, lekko zaróżowiony 8)

kajka11
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 23:32 
50p
50p
Bardzo dziękuję. Czyli nic specjalnego jej nie potrzeba.... Wprawdzie nikt mi na niej nie usiadł, ale córcia w tym gąszczu liści chowa swoje ukochane sztuczne pajączki a później namiętnie roślinkę miętosi by je odszukać.
A co do nazwy.....w życiu bym tego nie znalazła. Na początku nie podejrzewałam jej nawet o bycie Begonią.
Mikrofalkę mam, więc żeby się doczekać kwiecia, chyba ją przestawię.....a i psa się załatwi...

Więc teraz będę walczyć o jej kwitnienie. Pozdrawiam

ewalukas
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2007, o 23:35 
50p
50p
Dla mnie osobiście ta begonia wygląda dużo ładniej bez kwiatków :lol:

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 27 cze 2007, o 01:07 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

---
Podzielam Twoje zdanie Ewo- ta begonia jest zdecydowanie kwiatem o ozdobnych ciekawych liściach. Kwiatki są.... tak po drodze :P i mają mniejsze znaczenie jako ozdoba , z racji :roll: wielkości i...rozmywania się na całości.
Ale begonie zawsze cenię , mam w różnych odmianach - właśnie dla liści.
Lubię je zestawiać z innymi doniczkowymi o zdecydowanej zieleni ,dla kontrastu.
Dopiero wtedy uwidacznia się ich piekno w rysunku.

Oczywiście,to jest tylko moje zdanie, niekoniecznie musimy być zgodni w takich poglądach.. :P

pozdrawiam Jovanka ;:100

Abudabi
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lip 2007, o 10:35 
500p
500p
Ja przez Ewę tak popadłam w begonie 8)
Kiedy dostałam od niej paczkę, była zmiażdżona (begonia, nie paczka) i miała pocięte niemal wszystkie liście.
Podniosła się w ciągu kilku dni ładnie, a teraz mam już 4 nowe listki 8)
Tak jak pisałaś kajko, wszystko z nią robię umiarkowanie. Mam nadzieję,że kiedyś moja dorówna i Twojej i Ewy 8) wtedy się pochwalę.

Do tego mam jeszcze sadzonkę begonii rex, która jest absolutnie najpiękniejsza na świecie. Wyrwałam kawałek pędu z kompozycji mojej mamy. Kompozycja przestała istnieć (begonia królewska strasznie zmarniała w tej kompozycji),a moja wypuszcza kolejne listki.
Trzy dni temu kupiłam piękna begonię zimową, i teraz pochłaniam wszystko co jest napisane na jej temat, bo się boję, że ją zmarnuję jak nic :wink:
Obrazek

Niestety nie mogę jakoś opanować rozmnażania begonii o ozdobnych liściach z sadzonek liściowych :cry: podjęłam już kilka prób, i nic mi z tego nie wychodzi.
Już nawet korzystałam z instrukcji z książek dla dzieci, gdzie opisali to jako "dziecinnie proste" - ale mi się nie udają :wink:

Kaja
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2007, o 19:53 
500p
500p
To jest super strona z begoniami,a także z innymi kwiatami i roślinami.
http://www.mob-zabrze.pl/flora/ukosnicowate.html

kajka11
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2007, o 22:02 
50p
50p
Dzięki za stronkę Kaju. Ale tu zdjęć begonii ;:1 Teraz tylko kupować i sprawdzać jaka to odmiana. Bo do tych zapewnień pań z kwiaciarni, bądź opisów wkładanych w kwiatki co do odmiany(np. begonia MIX) , to brak słów.
Czyli moja begonia to BegoniaTiger :D

Abudabi, piękna ta Twoja nowa begonia, a jaki ma piękny kwiat, tfu, tfu....
Niech Ci piękna rośnie

AlfaXIII
 Tytuł: Czy to begonia?
PostNapisane: 27 lip 2007, o 13:39 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Kupiłam taką roślinkę. Sprzedano mi ją jako begonie ale mam wątpliwości. Było to maleństwo ale pięknie się rozrasta i kwitnie.
Jeśli to jednak begonia to jaka odmiana?

Obrazek

Pozdrawiam
Marta

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2007, o 21:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Begonia to jest na pewno.

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2007, o 22:56 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

---
Tak do końca nie jestem pewna ale to moze być
Begonia 'Oliver Twist' stosunkowo młoda odmiana , ale do jakiej grupy zaliczana ?
nie wiem i....wolę nie wiedzieć bo "wsiąknę" w temat :P
Też lubię begonie, kolekcjonowałam.Teraz nie nadążam za wynalazkami :P i brakuje mi miejsca na nowe rośliny :roll: .

pozdrawiam,powodzenia
Jovanka :P

AlfaXIII
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2007, o 23:32 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Na stronce www.dkimages.com/.../Begonia-Oliver-Twist-1.html znalazłam taką
Obrazek
Więc to nie jest Oliver Twist :(
Nadal szukam co też ja mam :D

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, o 00:51 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

---
Na stronie
http://www.begonias.org/index.asp
widzę coś innego i jakby podobnego ---->fotka po prawej stronie po najechaniu myszą jest
nazwa.
Ale tam ......znajdziesz kopalnię wiedzy- przeszukaj ,są fotki , pewnie coś dopasujesz.

Niestety ,Twoja fota nie pozwala dobrze podpowiedzieć, stąd i moje i innych błądzenie - być może to powód ?? Inaczej się widzi mając roślinę przed sobą.
Ta pokazana jako begonia Oliver Twist w przywołanym adresie, to już wogóle nie pozwala cokolwiek porównać.

W begoniach nie jest łatwo :P odnależć to ,czego się szuka.
Ogromne to grupy, odmiany itp...

Powodzenia w poszukiwaniach
Jovanka :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 112 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 8  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości