Begonia,ukośnica- gatunki,odmiany,identyfikacja FOTO

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Begonia,ukośnica- gatunki,odmiany,identyfikacja FOTO

Post »

Proszę o identyfikację begonii. Podoba mi się i chcę żeby była piękna, ale nie wiem jak ją pielęgnować, żeby jej nie zaszkodzić
Mam ją pół roku. Miała tylko kilka listków i tak się rozrosła. Wszystko robię "umiarkowanie"...Umiarkowanie podlewam, nawożę, umiarkowane nasłonecznienie....ale nie kwitnie...moze coś źle robie. Bo jak to jakaś begonia, to powinna chyba kwitnąć?


Zgłoś ten post Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika Usuń post




Obrazek
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

To Begonia x 'Bow-Arriola', Mam taką samą :lol: Nawet już w świat parę sadzonek poszło, m.in dla ludzisków stąd :P
Co do roślinki - ona jest niezniszczalna. Moja stoi na kuchence mikrofalowej, podlewam umiarkowanie. Rośnie jak szalona, średnio 1 raz w miesiącu dzielę ją, bo dosłownie wyłazi z doniczki :lol: A uzyskałam ją podobnie z 3-4 listków. Nawet psiak mi siadł w doniczkę, roślinka przypominała naleśnika, ale po dwóch dniach wstała i ma się dobrze.
Nawet te, co wysyłam na drugi koniec Polski, czasami dochodzą, jak to Abudabi napisała "jakby ktoś na niej siedział", ale wypuszczają szybciutko nowe i pięknie się rozrasta.
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

A i kwitnie, owszem :lol:

Obrazek

Zaznaczam, że to nie moja fotka :) Ale begonia która stoi u mnie na klatce schodowej kwitnie na biały kolor, lekko zaróżowiony 8)
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Bardzo dziękuję. Czyli nic specjalnego jej nie potrzeba.... Wprawdzie nikt mi na niej nie usiadł, ale córcia w tym gąszczu liści chowa swoje ukochane sztuczne pajączki a później namiętnie roślinkę miętosi by je odszukać.
A co do nazwy.....w życiu bym tego nie znalazła. Na początku nie podejrzewałam jej nawet o bycie Begonią.
Mikrofalkę mam, więc żeby się doczekać kwiecia, chyba ją przestawię.....a i psa się załatwi...

Więc teraz będę walczyć o jej kwitnienie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Dla mnie osobiście ta begonia wygląda dużo ładniej bez kwiatków :lol:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Podzielam Twoje zdanie Ewo- ta begonia jest zdecydowanie kwiatem o ozdobnych ciekawych liściach. Kwiatki są.... tak po drodze :P i mają mniejsze znaczenie jako ozdoba , z racji :roll: wielkości i...rozmywania się na całości.
Ale begonie zawsze cenię , mam w różnych odmianach - właśnie dla liści.
Lubię je zestawiać z innymi doniczkowymi o zdecydowanej zieleni ,dla kontrastu.
Dopiero wtedy uwidacznia się ich piekno w rysunku.

Oczywiście,to jest tylko moje zdanie, niekoniecznie musimy być zgodni w takich poglądach.. :P


pozdrawiam Jovanka ;:100
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja przez Ewę tak popadłam w begonie 8)
Kiedy dostałam od niej paczkę, była zmiażdżona (begonia, nie paczka) i miała pocięte niemal wszystkie liście.
Podniosła się w ciągu kilku dni ładnie, a teraz mam już 4 nowe listki 8)
Tak jak pisałaś kajko, wszystko z nią robię umiarkowanie. Mam nadzieję,że kiedyś moja dorówna i Twojej i Ewy 8) wtedy się pochwalę.

Do tego mam jeszcze sadzonkę begonii rex, która jest absolutnie najpiękniejsza na świecie. Wyrwałam kawałek pędu z kompozycji mojej mamy. Kompozycja przestała istnieć (begonia królewska strasznie zmarniała w tej kompozycji),a moja wypuszcza kolejne listki.
Trzy dni temu kupiłam piękna begonię zimową, i teraz pochłaniam wszystko co jest napisane na jej temat, bo się boję, że ją zmarnuję jak nic :wink:
Obrazek

Niestety nie mogę jakoś opanować rozmnażania begonii o ozdobnych liściach z sadzonek liściowych :cry: podjęłam już kilka prób, i nic mi z tego nie wychodzi.
Już nawet korzystałam z instrukcji z książek dla dzieci, gdzie opisali to jako "dziecinnie proste" - ale mi się nie udają :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

To jest super strona z begoniami,a także z innymi kwiatami i roślinami.
http://www.mob-zabrze.pl/flora/ukosnicowate.html
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzięki za stronkę Kaju. Ale tu zdjęć begonii ;:1 Teraz tylko kupować i sprawdzać jaka to odmiana. Bo do tych zapewnień pań z kwiaciarni, bądź opisów wkładanych w kwiatki co do odmiany(np. begonia MIX) , to brak słów.
Czyli moja begonia to BegoniaTiger :D

Abudabi, piękna ta Twoja nowa begonia, a jaki ma piękny kwiat, tfu, tfu....
Niech Ci piękna rośnie
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Czy to begonia?

Post »

Kupiłam taką roślinkę. Sprzedano mi ją jako begonie ale mam wątpliwości. Było to maleństwo ale pięknie się rozrasta i kwitnie.
Jeśli to jednak begonia to jaka odmiana?

Obrazek

Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Begonia to jest na pewno.
Waleria
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak do końca nie jestem pewna ale to moze być
Begonia 'Oliver Twist' stosunkowo młoda odmiana , ale do jakiej grupy zaliczana ?
nie wiem i....wolę nie wiedzieć bo "wsiąknę" w temat :P
Też lubię begonie, kolekcjonowałam.Teraz nie nadążam za wynalazkami :P i brakuje mi miejsca na nowe rośliny :roll: .



pozdrawiam,powodzenia
Jovanka :P
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Na stronce www.dkimages.com/.../Begonia-Oliver-Twist-1.html znalazłam taką
Obrazek
Więc to nie jest Oliver Twist :(
Nadal szukam co też ja mam :D
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”