Ananas z nasion

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Ananas z nasion

Post »

Witam wszystkich! wczoraj kupiłem ananasa i po przekrojeniu zauważyłem że po bokach znajdują sie małe ziarenka. Pytam z ciekawosći jak rozmnozyć ów owoc ? jakies wymagania? czy coś się da zrobić z tymi nasionkami? :)
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Na forum jest kilka bardzo pomocnych rad odnośnie rozmnażania ananasa - bynajmniej nie z nasionek :) Proponuję lekturę zacząć tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 70c0dbcec4
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Słyszałem, że w ananasie bardzo rzadko można znaleźć nasionka, jednak jeśli ma się to szczęście - myślę, że warto spróbować je posadzić :D
Popularniejszą metodą jest jednak rozmnażanie z rozety, wielu ludzi tak robi i większości się to udaje.
W każdym razie życzę powodzenia i ciekawy jestem wyników sadzenia nasionek ananasa :wink:
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja nie należę do tej większości, mnie dwa razy zgniło :(
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

....

Post »

Również się zgadzam, sadziłem ananasa z rozety i mi zgniło! :/ moze teraz mi się uda zobaczymy! :) ja to mam szczęście. Tylko mam jedno pytanie: mam najpierw wyuszyć te ziarenka? do jakiej gleby je wsadzic? ktoś wie?
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

A mi się jakoś udało i to w dodatku o dziwo 2 pierwsze razy z rzędu :D. Zdjęcia w moim temacie :lol:. Jutro postaram się zrobić kolejne fotki.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ....

Post »

camillo1718 pisze:Również się zgadzam, sadziłem ananasa z rozety i mi zgniło! :/
Ja zrobiłam wszystko tak, jak w zacytowanym wątku, tj. wg rad Przema (kluczowe jest suszenie rozety). Żeby zwiększyć swoją przewagę nad ananaskiem - przed posadzeniem w ziemię natarłam go troszkę ukorzeniaczem w proszku, potem na ananaska w ziemi założyłam foliowy worek i postawiłam przy kaloryferze, bo gdzieś przeczytałam, że ananas ukorzenia się w temperaturze co najmniej 25 stopni C.
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: ....

Post »

camillo1718 pisze:Również się zgadzam, sadziłem ananasa z rozety i mi zgniło! :/ moze teraz mi się uda zobaczymy! :) ja to mam szczęście. Tylko mam jedno pytanie: mam najpierw wyuszyć te ziarenka? do jakiej gleby je wsadzic? ktoś wie?
Do gleby dla ananasowatych, a jak nie będzie to w ziemię dla palm.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: ....

Post »

wirtual24 pisze:
camillo1718 pisze:Również się zgadzam, sadziłem ananasa z rozety i mi zgniło! :/ moze teraz mi się uda zobaczymy! :) ja to mam szczęście. Tylko mam jedno pytanie: mam najpierw wyuszyć te ziarenka? do jakiej gleby je wsadzic? ktoś wie?
Do gleby dla ananasowatych, a jak nie będzie to w ziemię dla palm.
Potwierdzam. :D :D :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

...

Post »

Dzięki za rady! a gdzie taka ziemię mozna dostac? a czy normalna gleba do kwiatów z worka tez moze byc? ? ?
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ziemia jest dostępna w kwiaciarniach, ja przynajmniej taką widziałam. Do kiełkowania to nie ma takiego znaczenia, dopiero jak zacznie rosnąć to przesadzić do odpowiedniej :)
Awatar użytkownika
aves
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 paź 2007, o 20:57

Jak wysiać ananasa i czy to sprawdzone....

Post »

Długo nie mogłem znaleźć dojrzałych nasion ananasa i ostatnio znalazłem w olbrzymim słodziutkim ananasie 6 nasion, pióropusz juz zasadziłem, a nie wiem co z nasionami, wydaje mnie się, że trzeba piasek, lekką ziemię i kredę, ale to tylko przypuszczenia, bo do takiej sadzi sie pióropusz. Ktoś kiedyś siał ananasa?Watpie, czy coś wykiełkuje, ale mozna zawsze próbować....
"Warto żyć, warto śnić, warto kochać..."
...kwiaty
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Z tego co wiem, to owcostan ananasa powstaje na drodze partenokarpii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”