Ananas z nasion

Rośliny doniczkowe
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasionka Ananasa

Post »

Witam ;:7
Znalazłam w ananasie 5 nasionek ;:oj . Czy ktoś wie co i jak mam z nimi zrobić, aby się przyjęły i po ilu latach taki ananas byłby w stanie wydać owoc?
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Ziarna ananasa

Post »

ja kiedyś w kartce z kalendarza wyczytałem że wystarczy obciąć ananasowi tę czuprynę i dobrze oczyścić końcówkę z miąższu ale tak żeby został kawałek bez liści i wstawić tę końcówkę do wody i czekać aż puści korzenie albo od razu posadzić do mokrej ziemi :) ja moczyłem jakiś czas i potem posadziłem i rósł :) sadzi się w niewielkie doniczki bo one podobno nie wypuszczają długich korzeni.
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziarna ananasa

Post »

Witaj :wit
Sadzenie rozety ananasa mam już za sobą, teraz chciałabym wyhodować takiego z nasionka- to by dopiero była radocha :D
Awatar użytkownika
edvin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 kwie 2013, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno

Re: Ziarna ananasa

Post »

Właśnie się zastanawiam jak jest z tymi nasionami. Wielokrotnie znalazłem kilka, i próbowałem sadzenia, od razu, nic. Po przepłukaniu wodą, nic. Po przesuszeniu, też nic nie wykiełkowało. Ktoś coś wie?
Z rozetą to najlepsze dobre pozbycie się owocu, lekkie przesuszenie, oderwanie dolnych liści (co odsłania młode korzenie) -> ukorzeniacz w proszku i mam dwie sztuki w ten sposób :)
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziarna ananasa

Post »

Mnie też się nie udało :roll:.
Część posadziłam do ziemi od razu bez przesuszania, a część po przesuszeniu. Zrobiłam mini szklarenkę przykrywając wszystko folią i wstawiłam do łazienki (najcieplejsze miejsce w domu) i nic. Może były przemrożone, niedojrzałe... szkoda.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Ziarna ananasa

Post »

Ja posiałam te nasionka do doniczki i postawiłam w tunelu foliowym, czekam już 2 tygodnie i nic.
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Ananas z nasion

Post »

Czytałam że wschodzą po 3 miesiącach. Nastała era prób. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”