helhaim - prośba o poradę

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
helhaim
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 gru 2019, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

helhaim - prośba o poradę

Post »

Hej. Zarejestrowałem się dziś na forum (pewnie jako jeden z nielicznych facetów) i od razu rzucił mi się w oczy ten wątek. Zazdroszczę wiedzy o roślinach i sukcesów w ich pielęgnowaniu. Doszedłem do 5 strony wątku, ale nie wytrzymałem i postanowiłem napisać z prośbą o poradę. Od jakiegoś czasu postanowiłem, że będę zajmował się roślinami w domu. Póki co mam 3 storczyki, zamioculkasa oraz dużego, umeczonego fikusa. I teraz tak :
1. Fikus z doniczką ma ponad 180 cm, ale przeżył szok podczas remontu mieszkania (dostaliśmy go razem z zakupionym mieszkaniem) i zgubił wszystkie liście. Teraz odżywka powoli, ale ma listki na końcach długich gałązek a środek pusty i nie mam pojęcia co z nim zrobić, póki co poobcinalem suche gałązki i podlewam go raz na tydzień i zraszam codziennie przegotowaną wodą. Aha i mam jeszcze jednego fikusa że sklepu, ale chyba umarł bo usechl i ma liście na jednej tylko gałązce, które chyba wiedną więc kaput.
2. Zamio żyje i ma się dobrze, kiedyś nie chcący zlamalem jeden pęd, który obcialem i wstawiłem do wody - może się ukorzeni to pójdzie do ziemi.
3. Jeden ze storczyków ma keiki, ale nie wiem kiedy i jak je obciąć i posadzić. Kolejny niestety stracił wszystkie liście, i ma dwa pędy póki co zielone, ale jeden z nich od góry chyba usycha, wątpię żeby odżył.

Być może powinienem założyć swój wątek o tych roślinach (i przyszłych mam nadzieję) i pewnie wkrótce to zrobię, ale prosiłbym o rady co do wyżej wymienionych punktów. Pozdrawiam gorąco w ten chłodny dzień. ;:204
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Od takich zapytań mamy dział porad z wątkami merytorycznymi:

Rośliny doniczkowe:
viewforum.php?f=19

Storczyki:
viewforum.php?f=29

Zapraszam do lektury wątków po uprzednim korzystaniu z wyszukiwarki i ew. zadawania pytań.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”