Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Mieczyki trzymam na balkonie ale na noc wnosze do domu, ja posadziłam je w normalnej skrzynce balkonowej, czyli niezbyt głębokiej, tylko musze dokupić drabinki bo liście nawet przy delikatnym wietrzyku kładą się
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dzięki, Znajoma :D

Ja albo jeszcze się wstrzymam z sadzeniem, albo posadzę i będę przez jakiś czas trzymała donice w domu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Jeju, dziewczyny - jak pięknie będzie na tych balkonach jak uda nam sie nasze plany wprowadzić w życie!! Nie zapomnijcie tyko wkleić na forum zdjęć!! ;:183
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Już nie mogę się doczekać lata, żeby sobie kawkę na balkonie wypić w pięknej kwitnącej scenerii :lol: Miejmy tylko nadzieję, że wszystko się uda; dwa lata temu też tak eksperymentowałam i posiałam w skrzynkach balkonowych słoneczniki-miniaturki. Zaczynały kwitnąć i zaatakowały je mszyce, na tyle skutecznie, że preparaty w sprayu już nic nie pomogły i kwiatki były do wyrzucenia :cry: A w ubiegłym roku nie udały mi się groszek pachnący (chciałam, żeby się piął w górę po balustradzie) i maciejka, może dlatego, że było bardzo deszczowo...
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

mnie maciejka tamtego roku też sie nie udała, nie mam pojęcia dlaczego. Tak w ogóle to ja już popijam kawke na balkonie na ławeczce, szkoda tylko ze na chwile obecna tak na nim ponuro i nudno.....ale lada dzień bedzie, mam nadzieje, cudownie :) :)

Dziewczyny duże macie balkony??
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja mam dwa balkony ok. 3 m x 1,8 m. Oczywiście mogłyby być większe, ale cieszę się z tego, co mam, kiedyś mieszkałam w wieżowcu i miałam tylko taki balkonik-jaskółkę, pewnie ok. 1,5x1m i też hodowałam na nim kwiatki, tylko kawy nie dało się wypić :lol:
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Tak misiacz - kawka na balkonie a wokoło kwiaty - to jest to - uwielbiam takie chwile :D ;:183 ;:191
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Dostałam od sąsiadki szczepki pelargoni, włożyłam je do wody w celu ukorzenienia, minęły dwa tygodnie i pelargonie maja korzonki:) Mam dwa balkony-loggie, na jednym tylko o wystawie południowo-zachodniej mam kwiatki.Kiedy Waszym zdaniem posadzić sadzonki do ziemi i wystawić na balkon?Jestem niecierpliwa i już bym wystawiła na balkon :tan
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

najlepiej jak sie pogoda unormuje tak kolo 15 maja :-)
ja też już nie mogę się doczekać !! ;:183 ;:183 ;:183
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

mia63 pisze:Kiedy Waszym zdaniem posadzić sadzonki do ziemi i wystawić na balkon?
Wystawić na stałe możesz dopiero w maju, jak napisała Karina, a posadzić do doniczek najlepiej już teraz i trzymać na razie w domu na parapecie. Kiedy na dobre ukorzenią się w ziemi (po ok. 2 tyg. od posadzenia) możesz zacząć je nawozić.

Niektórzy stosują też terapię "zahartowującą" i już w kwietniu wystawiają doniczki na balkon w ciągu dnia, a na noc zabierają do domu. Nigdy tego nie praktykowałam, bo się boję, że któregoś dnia zapomniałabym wnieść i byłoby po kwiatkach. Nie polecałabym też tego dla świeżo posadzonych kwiatków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Dokładnie tak robię - sieję w domu, trzymam na parapecie i potem około 15 maja (choć we wcześniejszym roku, wystawiłam już skrzynie ok 3 maja) - było już ciepło :oops: :wink: Nawożę też ok tygodnia po tym jak widzę, że sie przyjęły, są mocne i wyglądają rokująco ;:183 ;:183
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A ja dziś wysprzątałam moje balkony po zimie, posadziłam w jednej skrzynce bratki, w drugiej stokrotki i niezapominajki. Moje tulipany mają dużo pąków, powinny zakwitnąć lada dzień. I zrobiło się już bardzo wiosennie ;:2
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

No to cudnie tam u Ciebie - ja mój balkon posprzątałam już 2 tygodnie temu jak był słoneczny weekend. Teraz mam już plan - czekam na weekend wolny i ruszam kupować kwiatki do skrzyń :D a u mnie na balkonie na razi ez kwiatów tylko pieris i ostrokrzew.. oraz żaba na boku :-)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”