Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Obłóż donice białym cienkim styropianem (2 cm), ziemię posyp białym żwirkiem a wtedy i mniej wytrzymałe rośliny sobie poradzą. .
Felix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 15 cze 2017, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Styropian totalnie odpada
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Jeżeli są jakieś maluchy gustujące w styropianie to pomaluj donice na biało albo obciągnij białym materiałem. Przez miliony lat rośliny tak to wymyśliły, że temperatura korzeni powinna być w miarę stała i niższa niż części nadziemnych. Jak równowaga zostaje zachwiana to roślina zaczyna chorować a nawet ginie. http://www.canna-pl.com/temperatura_w_s ... ie_rosliny
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Felix, jeśli donice są za małe, to nic nie da rady w nich przeżyć, może oprócz kaktusów. Przerabiałam już to i wiem, że można wtedy podlewać kilka razy dziennie, a rośliny i tak się gotują. Albo zaizoluj je jakoś, np tak jak radzi kaLo (zawsze można zastosować jakąś osłonkę pasującą do reszty), albo postaraj się o większe donice. Też mam kilka na wystawie południowo-zachodniej, ale w bardzo dużych donicach i dają radę: pelargonie, surfinie, uczep, wilec ziemniaczany, aksamitka, werbena, sanwitalia, szałwia ozdobna, begonie i jeszcze inne lubiące słońce.
Felix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 15 cze 2017, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Donice są ładne i stad nie mam chęci ich zmieniać, dobrałem je pod ilość miejsca i ze względów estetycznych, niestety na wzrost temperatury w ziemi nie mogę nic poradzić a jest znaczący :(.
Ziemia nie przesycha, to nie jest problemem. Większy kłopot jest temperatura wilgotnej ziemi. Posadziłem powojniki, zobaczymy co dalej będzie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

Obawiam się, że trudno będzie znaleźć rośliny , których korzenie na dłuższą metę wytrzymają tak wysokie temperatury, ale próbuj, kto bogatemu zabroni :wink: . Nie wiem czy czytałeś, na wszelki wypadek przypominam http://www.canna-pl.com/temperatura_w_s ... ie_rosliny
Awatar użytkownika
ori17
50p
50p
Posty: 92
Od: 23 mar 2019, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny do donic na bardzo gorący i słoneczny balkon

Post »

U mnie na południowym parapecie radzi sobie kostrzewa, astry, werbena, surfinia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”