Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

No bo teraz inne nie będą zima jeszcze przecie, one dopiero latem szaleją.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

nuvvo pisze:nie lubie oleandrów, a cytrusy wymagaja ogromnych donic.
rozchodniki w sklepach jakies takie mizerne, sflaczałe.


Kto ci to powiedział że cytrusy potrzebują wielkich donic .... Sa odmiany karłowate .. ;:138 ;:138
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Mi sie marza takie balkony, chce zeby rosliny byly geste.
Cytrusow miniaturowych na razie brak, ale chetnie wyprobuje.
W kazdym razie calosc mialaby mniej wiecej dac taki efekt:

Obrazek
Obrazek
[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Te zdjęcia na pewno są z cieplejszego klimatu niż polski, musisz wziąć to pod uwagę. Jeśli obstawisz sobie balkon takimi ciepłolubnymi roślinami (cytrusy, sukulenty), to licz się z tym, że będziesz musiał im zapewnić odpowiednie miejsce do zimowania :wink:
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

mmax pisze:Te zdjęcia na pewno są z cieplejszego klimatu niż polski, musisz wziąć to pod uwagę. Jeśli obstawisz sobie balkon takimi ciepłolubnymi roślinami (cytrusy, sukulenty), to licz się z tym, że będziesz musiał im zapewnić odpowiednie miejsce do zimowania :wink:
jeśli o mnie chodzi to prosze stosowac rodzaj zenski ;:204

No ja jestem z wloch: latem jest upal nie do wytrzymania dla nikogo, ale zima jak w polsce
Przegladam tutejsze fora i poleca sie, tak ogolnie, sukulenty.
Ale one jakies przesadnie drogie w sklepach. Dlatego wole nasze dzialkowe forum, bo tutaj zawsze cos sie wykombinuje
jarzebinka82
200p
200p
Posty: 408
Od: 10 lip 2012, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Ja również mam balkon południowy, prawdziwa patelnia :lol: . Z własnego doświadczenia mogę polecić: jaśminowiec wonny, niektóre odmiany azali (ja mam niestety nn, ale dobrze sobie radzi), mam też małą tujkę (często trzeba podlewać), jeśli lubisz się bawić w sianie nasionek to polecam powój i maciejkę (zapachem uprzyjemnia wieczorną posiadówkę na balkonie :wink: ), mam też trochę owoców np. poziomkę, truskawki (mam zwisające), żurawinę i jagodę kamczacką, a z kwiatków jeszcze zapomniałam o begonii, sundvilli i milion bells a z pnączy passiflorę. Te roślinki miałam u siebie, więc z czystym sumieniem mogę je polecić. Z tym, że ja mam na szczebelkach balkonowych rozpostartą taką zieloną ścianę, więc troszeczkę cienia moje roślinki miały :roll: .
Powodzenia i wiele przyjemności z uprawy roślinek życzę :wit
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Aaa, od razu poznałam po tych zdjęciach, że to Włochy :P Zresztą na pierwszej fotce jest nawet coś napisane po włosku ;-) A jesteś z północy czy z południa? Bo ja byłam na południu i tam na takich mocno nagrzanych tarasach trzymali wszystko: cytrusy, mirty, drzewka laurowe, petunie (ale mocno obsychały, więc nie polecam), bazylię i inne zioła. Tam zima jest bardzo słaba. A jeśli jesteś z północy, to jesteś pewna (przepraszam za pomylenie płci ;)), że tam takie zimy jak w Polsce, do -20 stopni?? Chociaż śniegiem faktycznie sypie na zdjęciach, hehe.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Z polnocy jestem
Ale zima tutaj tez jakas jest. leje i sypie, nieraz w nocy nawet minus 7 stopni i malo slonca
Brak meteorologicznej wiosny czy jesieni: leje, śnieży i wieje od pazdziernika do marca,
a od marca do września upał, brak deszczu, i wysoka wilgotność powietrza.

W lipcu i sierpniu na balkonie w godzinach poludniowych mozna sobie autentycznie niejedno usmażyc ;:3
Gdyby nie te dwa patelniane miesiące nie byłoby problemu, moznaby hodowac wszystko to co w polsce bez ryzyka przemarzniecia czy przelania.
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Zawsze możesz zacienić ten balkon jakimś parasolem czy matą :)

A na upalne balkony to chyba jeszcze nadają się różne trawy ozdobne, eszewerie, lawenda, z sezonowych to na pewno przypołudnik :)
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Na południowym balkonie bardzo trudno utrzymać rośliny w małych doniczkach i bez kropelkowego nawadniania... sprawdzają się jakoś wielkie donice z porządnie ukorzenionymi roślinami :)
Balkony, w miarę zielone i kwitnące zazwyczaj widziałam po wschodniej, zachodniej i północnej
stronie bloków i też zacieniane w największy upał :wink:
Słońce w czasie jednego upalnego dnia wykończy roślinę w małej doniczce :(
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

zacienic nie moge, nie lubie markiz, z reszta nie chce mi sie ich instalowac ;:224
jeden balkon jest rowniotko na poludnie to - jest maly balkon gdzie dam najwyzej dwie skrzynki pelargonii do czerwca. a od lipca to juz rolety w dol i klima na max, do konca sierpnia w ogole na ten balkon nie wyjde.

ale drugi jest precyzyjnie na zachod no i tutaj moze jeszcze cos wytrzyma?
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

Na pewno masz szansę na zielone, kwitnace balkony ale według mnie podstawa to
unikanie ... słońca, chociaż znam miejsce gdzie na dachu bloku w ogromnych donicach rosną,
róże, wisteria, oliwka, cytryna, podsadzone pelargoniami i mnóstwo sukulentów
A tak z ciekawości to w jakim regionie jesteś?
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakie rosliny na upalny balkon?

Post »

A co powiesz na bugenwille???? u mnie rosną co roku na południowym balkonie i maja sie całkiem dobrze
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”