Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Po drugim tygodniu maja - tak by było najbezpieczniej :lol: po zimnej "zośce" jak to mówią :-) wyjadacze.
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Karinko bardzo Ci dziękuję,a mogę je teraz na chwilę wystawiać na bałkon jak jest ladna pogoda? :lol: :lol:
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Tak, możesz - to sie nazywa hartowanie :) jak będzie ciepło wystawiaj, ale na noc zabieraj z powrotem do :lol: domu :)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Jeszcze raz Karinko bardzo Ci dziękuję ;:10 ;:10
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

A proszę Beatko! :) Ale mi uśmiech promienny posłałaś ;-)
Wiesz co - spieszę sie tylko powiedzieć Ci, że w zeszłym roku wystawiłam wszystkie moje skrzynie z nowymi kwiatkami wcześniej ok. 5 maja - ale bałam się potem, że zmarzną. Czasem sie coś tak uda. Zobaczę jak będzie w tym roku - może tez będzie ciepły maj? I nie trzeba sie będzie bać 'zimnej zośki'? Zresztą - jak się wystawi po niej to można być pewnym, że roślinki nie zmarzną 8)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Jak to łajnie mieć kogoś ktoś dobrze doradzi bo ja co do roślinek jestem jeszcze trochę zielona ;:33
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Hihih, zielona - to akurat fajne określenie Ci się udało - kiedyś hanna z naszego forum użyła takiego określenia do ludzi, którym udają się kwiaty - także trafiłaś - i bądź "zielona" :lol:
Ja też zaczynałam od małej wiedzy, nadal ja mam niewielką, ale całe serce wkładam w kwiaty - uczę sie ich, słucham i przyglądam. Nie jest to łatwe - fajnie mieć kogoś kto pomoże :wink: ;:4 ;:4
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkon w kwiatach

Post »

Misiaczu mnie też smakuje kawa na balkonie i już ją piłam kilka razy w tym roku. Dziewczyny a może byście na balkonie słonecznym posadziły lilie pięknie rosną i kwitną a do skrzynkowych kompozycji dodać wilec ( ziemniaczany ) jest go trzy kolory a rośnie super jeden ma liście jasno zielone co widać u mnie w wiszących doniczkach i są bordowe liście i jeszcze zieleń z bordowym odcieniem jak przywiędnie to po podlaniu szybko się regeneruje, a bulwy można przechować przez zimę i na wiosnę zrobić sadzonki. Raz tak zrobiłam ale nie mam bardzo miejsca na trzymanie sadzonek, i co roku kupuje. W moich kompozycjach przeważają surfinie kocanki , pelargonie i ładnie mi co roku kwitną ,a zasilam ich nawozem Planktpol '- wkleję fotki wieczorem z mojego balkonu. I zapraszam do mojego ogrodu pod blokiem widać mój balkon z zewnątrz.Pozdrawiam Halina.
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Moje pelargonie nocują już na dworze. Bardzo im ciasno w malutkich doniczkach, a na stałe miejsce powędrują do wiklinowego kosza i trochę szkoda mi je dwa razy przesadzać. Choć już mnie świerzbi, żeby to zrobić, ale w razie przymrozków kosza do domu nie przytargam...
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkon w kwiatach

Post »

eukomis pisze:wkleję fotki wieczorem z mojego balkonu
Halinko, witaj w klubie fanów roślin balkonowych i picia kawy w takim otoczeniu :D Z niecierpliwością czekam na Twoje fotki, bardzo mnie interesują sprawdzone kompozycje, bo - jak już pisałam - pelargonie solo mi się znudziły (choć pięknie wyglądają z daleka) i mam zamiar wzdłuż wszystkich barierek powiesić właśnie skrzynki z pelargoniami + coś jeszcze, tylko ciągle nie wiem co :roll:
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Petuniaaa pisze:No tak bo surfinie i petunie to tzw pijaki ciągle im mało wody ja miałam raz i w czasie upałów nawet musiałam podlewać 3 razy na dzień ściągać je popołudniu i kłasc w mieszkaniu i podlac i za godzine dopiero na balkon
Ja przez trzy lata sadziłam surfinie w pełnym słońcu .Były piękne obficie kwitły ale praca przy nich jest bardzo męczoąca .Ciagłe podlewanie i obrywanie zwiędłych,przekwitłych kwatów(podobno w celu większego kwitnienia i może coś w tym jest ?)zwłaszcza to drugie trwało u mnie czasem nawet do 1/5 godziny :( W tym roku póki co sie wyleczyłam z surfini .Postanowiłam posadzić pelargonie /krakowiaki/ na przemian z Plectranthus coleoides.Mam nadzieję ze nie będzie z tym tyle pracy i pielęgnacji.

Moim zdaniem najlepsze były by sundaville wg. mnie to jest najlepsza roślina na nasłonecznione miejsca. Teoretycznie nie ma żadnych wymagań nawet jak zapomni się podlać ona i tak wdzięcznie rośnie i kwitnie.Miałam takie dwie w zeszłym roku .Były prześliczne .Czasem przez tydzień ich nie podlałam troszkę listki przywiędły ale jak tylko sie napoiły z powrotem były prześliczne .Jeden ból tylko - nie przetrwały zimy :( i z tego co na tym forum wyczytałam mało komu sie to udaje :(
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

A może gazanie.One muszą być w słońcu.Tylko wtedy otwierają kwiaty.

U mnie tez dobrze rosną petunie i pelargonie.Ale trzeba je regularnie podlewac.Rano i wieczorem.
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Ja w zeszłym roku zakupiłam sobie sundaville i pięknie się rozrosła i kwitła przecudnie, dodatkowym plusem sundavilki jest to, że kwiatki długo kwitną, a nie jak u surfini parę dni i opadają. Chciałam ją przechować w piwnicy zimą, ładnie się przechowywała do czasu aż stwierdziłam, że ma za zimno i przeniosłam do cieplejszej piwnicy, po tej "akcji" był koniec roślinki :(
Ale w tym roku na pewno zakupię nowe, teraz w Cz-wie będą targi kwiatów itp. to na pewno będzie można je nabyć :)
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”