Oleander pięlegnacja ,wymagania, zdjęcia cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Czy można już wystawić na taras oleandry?

Post »

Witam
Jak w temacie. Do tej pory stoją w pomieszczeniu ale zrobiło się ciepło nie ma już mrozów więc pomyslałam że można by było je wystawić.
Pozdrawiam Natka
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Ja nie ryzykowałabym myślę że jest jeszcze trochę za wcześnie :? Moje jeszcze stoja bezpiecznie wpiwnicy ostatecznie to dopiero początek marca :wink:
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

W dzień cieplutko, ale rano na trawie widać było gdzieniegdzie mróz. Jeszcze się wstrzymaj ;)
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

ja swojego wystawiam po przymrozkach.wstrzymaj sie jeszcze,po co żałować...
pozdr Dorota
Moje storczyki
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Ja juz wystawiłam:)

Post »

Ja już swoje wystawiłam.Jeżeli nie w nocy przymrozków to może stać na dworzu.Wytrzymuje nawet w temperaturze 0 stopniu.Pozdrawiam:*:*:*:*:
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Nie ma się co spieszyć. Owszem, jesienią są przyzwyczajone do zmiennych warunków i mogą znieść znacznie więcej. Natomist wiosną są rozhartowane i bardziej wrażliwe.
Ja swoje wystawiam zazwyczaj na początku maja, a wnoszę do domu w połowie lub pod koniec października :lol:
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj Natka :D Mój stoi od kilku dni w cieniu.
Nie wnosze na noc,bo cieżki :?
Mieszkam na śląsku.
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Oleander pięlegnacja ,wymagania, zdjęcia cz.1

Post »

Witam,

Kupiłam sadzonkę oleandra, przez całe lato pięknie rósł. Ma już ok 120 cm.
Niestety od 2 tygodni zaczęły od spodu żółknąć liście.
Podlewam go regularnie.
Jak może być tego przyczyna?

Pozdrawiam
--
Misia
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Oleandry przechodza już w stan spoczynku. Powinnać za jakieś dwa-trzy tygodnie wnieść go juz do średnio jasnego i chłodnego pomieszczenia. I wtedy też ograniczyć podlewanie. Moge dokladnie zapytać jak babcia sie nimi opiekuje, bo są pod jej pieczą :)
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu, zapytaj proszę Babcię... Moj oleander też zaczął żółknąć od dołu. Najdziwniejsze jest jednak to, że zawiązał pąki kwiatowe... Czy poczekać aż zakwitnie przed przeniesieniem do domu?
pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

No więc tak:
W pażdxierniku lub listopadzie (jeśli jest naprawdę ciepły) oleandry są przenoszone do w miarę jasnego i chłodnego pomieszczenia o temp około 18 stopni. Dokładnie sprawdzamy czy nie mają tarczników :!: i zostawiamy je w spokoju do wiosny. W tym czasie podlewane są rzadko, raz w tygodniu, tak żeby ich nie zasuszyć. Oleandry traca wtedy wszystkie licie. Ponieważ częśc naszych ma ponad 2 metry są przycinane (robimy sadzonki) a dzięki temo latem zakwita 'kula' kwiatów. Można je formować, lepiej kwitną.
W lecie stoją w słonecznym miejscu na dworze i cały czas maja wodę w podstawkach :!:
W tym roku mają owoce, ale zwykle kwiatostany są obcinane, bo owoce zawsze osłabiaja roślinę a i tak tego nie opłaca się siać :)
Owocki bardzo ładne i dekoracyjne :) jak zdążę to wstawię później zdjęcie. Póki co pada :(
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Uffff...... ;:213 Czyli opadanie listków to jeszcze nie tragedia... Aniu, ja również dziękuję!
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też mam oleandra. Ma ok. 1,5 m. Dostałam go od znajomej. Po prostu tak się rozrósł, że chciała go wyrzucić. Do tej pory mi nie kwitł. Może dlatego, że mieszkałam w bloku i był przechowywany w cieple. Teraz mieszkam na wsi i oleander stoi na dworze. Zawiązał pąki i nic. Czy to normalne. Czy zakwitnie przed zimą?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”