Rośliny owadożerne-uprawa, identyfikacja odmian

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

Aha dzięki za odpowiedź, a będzie można te rośliny rozmnożyć poprzez ukorzenianie liści?
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wiem, że muchołówkę można rozmnożyć za pomącą liścia. Trzeba urwać go tak z kawałkiem bulwy i wsadzić do torfu. Rosiczka z czasem może wytworzyć odrost.

I co do muchołówki to niech lepiej nie stoi w wodzie. Daj wodzie wyparować z podstawki i na następny dzień podlej.
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

Witam,
powiedzcie mi jeszcze jedno, czy rosiczkę lepiej rozsadzić teraz, czy na wiosnę, bo ma sporo stożków wzrostu, czyli rozumiem, że jest tam kilka roślinek?
Obrazek
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wiosną lepiej się przyjmą młode sadzonki i szybciej będą rosły bo będą miały dłuższy dzień i więcej słoneczka. :wink:
agormar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 cze 2012, o 01:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam,
W ostatnim czasie zainteresowałem się uprawą roślin owadożernych. Rosną one na kwaśnym, bagiennym torfie. Mam 2 tropikalne muchołówki zakupione i przesłane z internetu oraz nasiona, które wysiałem w małym, dołączonym do nich torfie. Gdzie mogę kupować tego typu ziemię?

1. Czy jest dostępna w zwykłych kwiaciarniach?
2. Na co należy zwracać uwagę kupując tego typu wynalazki.
3. Ile to mniej więcej powinno kosztować?

Generalnie pytanie zadaje, ponieważ zeszły mi rosiczki (nasiona z największego polskiego portalu aukcyjnego). I w sumie te drobne roślinki bym przesadził sobie do czegoś większego, co by pozwoliło uzyskać im więcej światła itp.

Pozdrawiam,
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

w kwiaciarniach ziemia na sprzedaż ;)??? u mnie w kwiaciarniach w mieście są tylko kwiaty.Szukaj w Ogrodowych przede wszystkim. cena jest też zależna, ale przeciętnego kowalskiego stać :) wpisz na allegro- torf :)
rose who grew from concrete
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

Jak najbardziej w kwiaciarniach jest ziemia ;:108 , tylko, że raczej uniwersalna, do roślin balkonowych lub domowych, do storczyków i kaktusów. Torf pewnie w niektórych też się znajdzie, ale obawiam się, że taki torf (nawet kwaśny) może mieć jakieś dodatki, których owadożerne nie tolerują. Ja, na wszelki wypadek, kupowałam specjalistyczne podłoże. Ceny niestety nie pamiętam, ale na pewno było droższe od torfu. Obawiam się, że ciężko coś takiego znaleźć nawet w centrach ogrodniczych. Bywa na wystawach egzotycznych roślin (na przykład storczyków), gdzie przyjeżdżają sprzedawcy owadożerów.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

po prostu masz lepsze kwiaciarnie w mieście :) mi na torfie ładnie dzbanecznik rośnie :) ugina sie pod liczbą dzbaneczników ;););)
rose who grew from concrete
agormar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 cze 2012, o 01:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

Czyli raczej nastawić się na specjalistyczne podłoże.. Dziękuje.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

U mnie w Bricomarche mona kupić torf kwaśny w workach 80 - litrowych. Jeszcze go nie wypróbowałam ponieważ pojechałam do sklepu sama i nie dałam rady załadować takiego worka na wózek a co dopiero do bagażnika :)
Taki torf powinien być bez dodatków, kwaśność 3,5 do 4,5. Wszystko jest opisane na worku. U mnie kosztuje 10,99 zł.
Ten torf będę stosować do moich owadożerów. Wymieszam go z perlitem (kupiłam przez internet) i z piaskiem kwarcowym frakcja 1 -2 mm. (kupuję w sklepie zoologicznym). Proporcje "na oko" :)
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

A na co Ci 80 litrów:P?
Jakaś hodowla :>
rose who grew from concrete
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwaśny torf pod rośliny owadożerne

Post »

Po prostu nie ma u mnie dostępnych mniejszych worków. A kupowanie przez internet kilku litrów podłoża wychodzi drożej niż te 80 litrów. Poza tym na razie mam muchołówki w pięciu doniczkach ale one tak się podzieliły, że na wiosnę będzie ich całe mnóstwo :)
Porozsadzam - część sprzedam, część rozdam. Zaraziłam rodzinę muchołówkami :D A torfem też się podzielę z tymi których zaraziłam :)
Siemano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 lis 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny owadożerne (początkowy zestaw)

Post »

Witam Wczoraj rano dostałem paczkę z zamówionymi owadożerkami, są to dość młode roślinki w doniczkach o wysokości 5 i 3,5 cm.
Rosiczka królewska (Regia) - doniczka 5 cm
Rosiczka alicji - doniczka 5 cm
Rosiczka Natalii - doniczka 5 cm
Rosiczka Przylądkowa doniczka - 5 cm
Dzbanecznik Gymnaphora - doniczka 5 cm
Muchołówka Big Mouth - doniczka 5 cm
Pinguicula Tina (Tłustosz) - doniczka 3,5 cm

Regia troszeczkie mnie martwi bo końcówki liści zaczęły czernieć.
Muchołówka Big Mouth są w doniczce 3 małe sadzonki chyba 2 korzonki wyrastają z doniczki, jeden korzonek ma z 5 cm długości a drugi z 2,5 cm. Muchołówka wygląda mi na wysianą z nasion i chyba jest tegoroczna, w tym sezonie nie będę jej zimował.

Postaram się w niedługim czasie umieścić fotki tych roślin :)

I tu odwołuje się do starszych kolegów i koleżanek doświadczeniem oczywiście ;]
Ile centymetrów czy milimetrów nalać wody do podstawek. Na razie trzymam je na jednym dużym podstawku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”