Rośliny owadożerne-uprawa, identyfikacja odmian

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

O takie coś pytaj już na forum o owadożerach - ludzi, którzy specjalizują się w rozpoznawaniu gatunków i rodzajów. :wink:
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja mam 2 drosery capensis wyhodowane z nasion. Mają ponad 2 miesiące, ale są małe.

Nie wiem co srobić żeby bardziej podrosły.

Mam pytanie. Jaki macie sposób na mech w doniczce?
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Delete pisze: Mam pytanie. Jaki macie sposób na mech w doniczce?
Ja go po prostu zostawiam ;)
Dawid
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tyle, że zarastają moje rosiczki. Próbowałem wyrywać ale nic.
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wczoraj byłem w Obi we Wrocku (na ul.Długiej) i kupiłem ową rosiczkę. Bodajże jest to Spatulata. :D

Obrazek
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Post »

Delete mech się pojawia jak jest za mokro, rosiczki dadzą sobie radę nawet z nim ale jak bardzo chcesz go usunąć to podobno dobra jest woda utleniona która rosiczkom nic nie zrobi :)

moje męsożerne :) ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pozdrawiam :)
bialykruk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 24 kwie 2009, o 00:42
Lokalizacja: wlkp

Post »

Witam wszystkich. Posiadam 4 gatunki roślin owadożernych, są u mnie od lutego tego roku. Rosiczka powoli odbija ale wyglądała już fatalnie.
Kapturnicy nie zapewniłam odpowiedniego okresu spoczynku i nie jest taka gęsta jak przy zakupie.
Tłustosz był jeden, a są już dwa :D Wypuszcza już 4 kwiatka ( odcinam je bo gdzieś wyczytałam, że kwitnienie osłabia młode roślinki)
Dzbanecznik stracił wszystkie dzbanki lecz wiosną wypuścił większę i pojawiła się obok mała roślinka :D
Nie przesadzałam jeszcze roślin w większe doniczki bo mam obawy czy kupie odpowiednią ziemię, chcę się wstrzymać z tym do wiosny. Jak wygląda system korzeniowy dzbanecznika/ tłustosza?
Czy przy próbach oddzielenia ich od siebie nie narobię szkody?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Co do dzbanecznika- sama mam dzbanecznika giganta, ma 1,5 metra. Przy przesadzaniu ciachnęłam go bez litości, końcówkę wsadziłam do szklanki z woda destylowaną- po miesiącu pięknie sie ukorzenił, a starsza roślina rozkrzewiła się na dwa.
Więc dzbanecznika mozna dość brutalnie chyba....
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Post »

Kwiatów tłustosza nie obcinaj. Pędy osłabiają muchołówki, tłustoszom nie szkodzą. Zdecydowana większość owadożerów ma delikatne korzenie i źle znosi ich uszkodzenia. Żeby ich nie zniszczyć to przesadza się je z kawałkiem podłoża.
Z Twoich roślin nic bym jeszcze nie przesadzał. Nawet tłustosz, mimo że wychodzi z doniczki, to nie za bardzo mu to przeszkadza. Część z nich to rośliny górskie i przywykły do tego :wink:
Co do podłoża to potrzebują czystego, kwaśnego torfu, bez nawozów!!! Czysty torf sphagnum można dostać na alledrogo. Rośiczki i kapturnice potrzebują sporo słońca, kapturnicę możesz śmiało wymeldować na balkon (jeśli masz od słonecznej strony) - ładnie się wybarwi.
bialykruk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 24 kwie 2009, o 00:42
Lokalizacja: wlkp

Post »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :D , mam dużo miejsca na podwórku więc mogę je przenieść, kapturnica miałam wrażenie, że jak stała na południowym oknie to poparzyła liście tzn usychały od góry, może z innej przyczyny.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Post »

Możliwe, że doznała poparzenia (jeśli wcześniej była w ciemnym miejscu), ale się dość szybko przyzwyczaja i następne liście rosną już silne i kolorowe. Tłustosz i dzbanecznik niech zostaną w domu, lubią rozproszone światło, a dzbanecznik potrzebuje też sporej wilgotności, rosiczka za to lubi słońce, ale nie deszcz.
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pod koniec sierpnia byłem we Wrocławiu i kupiłem sobie muchołowkę (Regular Form). Była w fatalnym stanie. Klapnięta itp., ale zaczęła tworzyć pułapki. :)

I kwitnie mi też rosiczka.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

Witam,
Zakupiłem sobie na allegro muchołówkę amerykańską i rosiczkę aliciae. na razie są malutkie. Rosiczka nie ma niestety kropelek lepkiej cieczy na listkach...mam nadzieję, że się pojawią.
Wiem, że:
Podlewa się wodą destylowaną w spodek i rośliny powinny mieć zawsze wilgotno;
lubią słońce (stoją na południowym oknie)
nie nawozić;
ziemia torfowa o kwaśnym pH 3-4.5
wystarczy jeden owad na miesiąc;
muchołówka wymaga zimowania;
pędy kwiatowe powinno się obcinać, zwłaszcza przy młodych i słabych roślinach ( muchołówka)
Coś jeszcze powinienem wiedzieć o uprawie tych roślin?

Obrazek

Obrazek
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”