Rośliny owadożerne-uprawa, identyfikacja odmian

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przepraszam że tak długo musieliście czekać na zdjęcia :oops: ale nie miałem jak ich zgrać z aparatu :( Bo był w serwisie, potem kabelka znaleźć nie mogłem :oops:
Poprawiono błędy
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Dzbanecznik

Post »

Witam fajne fotki :))
Ja jeśli chodzi o roślinki owadożerne kilka dni temu nabyłam dzbanecznika i na razie zastanawiam się czy go przesadzić, ma już kilka dzbanków, dwa nawet takie większe, bardzo mnie zafascynowała ta roślinka i mam nadzieje ze poradzę sobie z jej uprawą. Jak będę miała możliwość to załączę zdjęcie.

Pozdrawiam miłośników roślinek owadożernych
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Większość roślin owadożernych ma bardzo delikatny system korzeniowy i osoba bez wprawy podczas przesadzania z łatwością wykończy nowo zakupioną roślinkę :(
Być może roślina na zewnątrz wydaje się duża ale jej system korzeniowy jest naprawdę niewielki i bardzo często nie ma powodu by przesadzać roślinkę w pierwszym roku uprawy.

chmara3,
na TYM forum bezwzględnie wymagamy by użytkownicy wciskali klawisz "Alt" i pisali poprawnie (sprawdź regulamin)!
Pierwszy post został poprawiony. Mam nadzieję, że przy następnym dołożysz więcej starań ;-)
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Przepraszam postaram sie poprawić :)

A jeśli chodzi o dzbanecznika na razie powstrzymałam się z jego przesadzeniem.
Kupiłam spryskiwacz i regularnie go zraszam przegotowaną wodą w temperaturze pokojowej.

Pozdrawiam
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hmmm roślinki owadożerne najlepiej kupować w www.nepenti.pl :) Ładny stan szybka obsługa, bardzo duży wybór :)
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

DorkaWD pisze:Większość roślin owadożernych ma bardzo delikatny system korzeniowy i osoba bez wprawy podczas przesadzania z łatwością wykończy nowo zakupioną roślinkę :(
Być może roślina na zewnątrz wydaje się duża ale jej system korzeniowy jest naprawdę niewielki i bardzo często nie ma powodu by przesadzać roślinkę w pierwszym roku uprawy.
Rośliny przesadza się co 2-3 lat :) WIKI PENTI Tu jest troche info ogólnego o poszczególnych gatunkach ;)
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

ooo...nepenti....najpierw zamówiłam u nich dzisiaj rosiczkę red i nasinka innych, a dopiero teraz szukam info o uprawie Obrazek dowiedziałam się już dużo ciekawych rzeczy...mam nadzieję że z nasionkami sobie poradzę i doczekam się nowych cudnych owadożerców na wiosnę....mam tylko takie przemyślenie...czy w średniodobrze zaopatrzonym sklepie ogrodniczym dostanę ziemię dobrą dla roślinek???nurtuje mnie ten temat..jest niedziela i muszę czekać do jutra do popoludnia aby sprawdzić... Obrazek
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewciaks pisze:ooo...nepenti....najpierw zamówiłam u nich dzisiaj rosiczkę red i nasinka innych, a dopiero teraz szukam info o uprawie Obrazek dowiedziałam się już dużo ciekawych rzeczy...mam nadzieję że z nasionkami sobie poradzę i doczekam się nowych cudnych owadożerców na wiosnę....mam tylko takie przemyślenie...czy w średniodobrze zaopatrzonym sklepie ogrodniczym dostanę ziemię dobrą dla roślinek???nurtuje mnie ten temat..jest niedziela i muszę czekać do jutra do popoludnia aby sprawdzić... Obrazek
Nasiona musisz wysiać na wilgotny torf o pH 3,5-4 tylko na takim skiełkują na innej ziemi nie wzejdą Ci nasiona roślin owadożernych. :D
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam :) Dzisiaj zakupiłam swoją pierwszą rosiczkę, oto ona:
Obrazek Obrazek Obrazek
I coś czuje że nie zakończy sie na jednej, ale mam oczywiście dużo pytań i obaw, wiem już że musi mieć dużą wilgotność, nie lubi zraszania, ale co z światłem :?: mam pokój z oknem północnym i za dużo światła nie ma ale nie jest tak źle, storczyki sobie radzą :) i tak myślałam może sztuczne oświetlenie i coś na kształt "terrarium"?co Wy na to?
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Monisiu troszkę cię rozczaruję, bo to nie rosiczka - to muchołówka amerykańska. ;) Od ponad miesiąca mam taką samą :D Co do hodowli to może być na parapecie, jednak teraz trzeba ją będzie jeszcze doświetlać. Moja stoi od lampką na biurku i jak widzę ma się dobrze, bo wypuszcza mnóstwo nowych liści. Podlewaj wodą destylowaną na spodek. W momencie gdy spodek będzie "wysuszony" (pusty) odczekaj dzień i znów go napełnij. U mnie to się sprawdza ;)
Dawid
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

kiedyś miałam muchołówki(to na fotkach to nie rosiczka, tylko muchołówka),rosiczki (to te takie z mackami pokrytymi czerwonymi wyrostkami) i dzbanecznika (takiego normalnego i miniaturkę, który był mniejszy od mojej dłoni a dzbanuszki miał na 1-2cm.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

monisia zgadza się to muchołówka i proponuję czym prędzej ściąć pęd kwiatowy. :D
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Dlaczego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”