Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia, wysiew, cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
anna62
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 maja 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Moje pytanie dotyczy młodych oleandrów takich które nie mają jeszcze roku czy już powinnam je nawozić jeśli tak to czym?
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

anna62 - O tej porze możesz już zasilić oleandry, ale tylko wtedy, gdy stoją w jasnym miejscu. Najlepiej na parapecie południowego okna. Może to być jakikolwiek nawóz do kwitnących. 1 raz w lutym, a potem co 2 tygodnie, aż do wyniesienia na zewnątrz.
Latem wszystkie swoje oleandry zasilam nawozem dla Surfinii i wywarem z pokrzyw skrzypu i wrotyczu. Jak zaczną kwitnąć stosuję 2 razy w tygodniu. Najstarsze prawie codziennie zasilam.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

To cenna uwaga bo też się nad tym zastanawiałam. Mam jednego młodziaka na parapecie w domu i pięknie rośnie, ale mam już wrażenie, że chce jeść. No to dzisiaj dostanie lutową porcję :D
anna62
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 maja 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Dziękuję Aniu za wskazówki są dla mnie bardzo cenne.Napisz proszę w jakich proporcjach ten wywar z pokrzyw
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Aniu!
Zasilasz oleandry codziennie? Nawozem, czy wywarem?
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Jeden z moich oleandrów, który w tym roku zimuje w ziemi szczelnie okryty przetrwał mróz -7 bez żadnego uszczerbku. Drugi w doniczce zimuje w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. Stoi przy oknie i tak jakby mu trochę podpleśniały pąki kwiatowe. Nic poza tym się z nim nie dzieje. Kiedyś Wam pokazywałam, że wysiałam oleandry z moich własnych nasion. Miałam może z 50 sadzonek, ale część uschła (nie wiem dlaczego), a to co zostało, to już nawet przypomina oleandra :)


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Moje oleandry wyraźnie zmarzły na nieogrzewanym poddaszu (pisałam o tym kilka postów wyżej). Kilka dni temu przyniosłam je w temp. 18 stopni, dziś poobcinałam gałązki, ale coś mi się wydaje, że chyba zielonego nic nie mają. Czy jest szansa, że oleander odbije od korzenia?
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Jest szansa, wszystko zależy od temperatury i czasu w jakiej stały przez dłuższy czas. Znasz te czynniki?Jeśli nie były ekstremalne to postoją w cieple, podlewane -odżyją. Przynajmniej warto spróbować :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Większe żyją , a młode padły - ale nie z zimna tyko zaatakowane przez szkodniki :cry:
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Aquaforta pisze:Jest szansa, wszystko zależy od temperatury i czasu w jakiej stały przez dłuższy czas. Znasz te czynniki?Jeśli nie były ekstremalne to postoją w cieple, podlewane -odżyją. Przynajmniej warto spróbować :D
Właśnie próbuję, nawet co drugi dzień je zmgławiam, nie wiem czy jest sens by teraz je przesadzić, bo to chyba może być dla rośliny kolejny stres? Czy tak?
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Witam, a to moje okazy kupione w zeszłym roku, dobrze im. :) Na zimę przyniosłam je do pracy, stoją od strony południowej na oszklonym balkonie, temperatura 5-10 stopni. Ostatnio gdy tak ładnie świeciło to nawet do 25 stopni dochodziło, aż zaczęłam wietrzyć ze strachu by mi nie ruszyły. :) To mój początek z olenadrami , wyglądają dobrze i mam nadzieję że latem będą pięknie kwitnąć :). Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Ninia, teraz nie przesadzaj, daj im dojść do siebie :D
Pozdrawiam
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Tak robię. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”