Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Wystarczy podłoże do roślin zielonych wymieszane z ziemią torfową i rozluźniaczem, ja daję trochę podłoża do storczyków. Podstawowe odmiany anturium nie potrzebują specjalnej mieszanki. O tej porze roku przesadzasz generalnie wtedy, kiedy jest taka konieczność.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok, Norbercie. Ziemia torfowa :oops: Pod taką nazwą mam szukać w ogrodniczym? No i jeszcze o tym przesadzaniu. Obecnie rośnie w podłożu produkcyjnym. Nie bardzo chcę przesadzać, bo kwitnie. Myślę, że tak zostawię do wiosny, no chyba że coś będzie się z roślinką działo. Jutro, przy dziennym świetle obejrzę ja sobie dokładnie, umyję listki. Dziękuję za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Jak nie dostaniesz torfowej możesz pokusić się o dodanie trochę ziemi do Azalii. Ziemia produkcyjna nie jest jak wiadomo najlepszym rozwiązaniem, trzeba umiejętnie podlewać, żeby ani nie przesuszyć, ani nie przelać - ziemia w głębi potrafi dłużej trzymać wilgoć albo bardzo szybko przeschnąć na kamień. Jeśli postanowisz zostawić w niej roślinę do wiosny, radzę doniczkę wyjąć z osłonki - będzie Tobie łatwiej kontrolować wilgotność podłoża. Jak na razie roślina bardzo dobrze wygląda i jeśli dasz radę z podlewaniem powinna przetrwać te jakieś trzy miesiące.

PS. Dziękuję i wzajemnie :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Ta osłonka, to doniczka z odpływem w dnie. Jest dużo większa niż doniczka produkcyjna, co zapewni cyrkulację powietrza. Dziękuję raz jeszcze :D

---6 sty 2017, o 20:43 ----


No i jednak będę musiała przesadzić. Zajrzałam dzisiaj do osłonki i zauważyłam tam małą, chyba zielną, muszkę - zielone było jak rozgniotłam ją na białej ściance osłonki. Nie wiem co to było. Ziemiórka? One nie są zielone. Tak czy siak przesadzać trzeba. Czy są szanse, że nie zgubi kwiatów. Kto przesadzał kwitnące anturium?
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Iwona!
To że znalazłaś muszkę o niczym nie świadczy. Z tego powodu nie musisz przesadzać. Szkoda, ze przed zabiciem owada nie zrobiłaś mu fotki. :;230
Delikatne przesadzanie anturium z kwiatostanami jak najbardziej polecam. Tylko nie można wydłubywać podłoża między korzeniami, więc po co przesadzać. Jakie masz to produkcyjne podłoże? Może to nie torf, tylko kokos, jak najbardziej może być. Według mnie wstrzymaj sie jeszcze z przesadzaniem.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Bo i ja się tak znam. Nie mam pojęcia, co to za podłoże :oops: Spanikowałam? Ale to prezent od M i będzie Mu przykro jak zmarnuję. Dobra, będę obserwować. Mam żółte tabliczki lepowe, to wyłożę :idea: A jutro wstawię fotkę podłoża. Dziękuję.

---8 sty 2017, o 15:05---

Oto fotka podłoża I obejrzałam doniczkę od spodu. Mam wrażenie,że dolna warstwa jest dobrze wilgotna. Podlewałam 1 stycznia. Podpowiedzcie proszę. Co to za podłoże :?:
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Kokos. Oczywiście, ze może zostać. Podlewaj rzadziej.
Ja swoim leję co 3 tygodnie, czasami częściej, to znaczy co dwa. :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

A teraz będę się chwalić ;:108
Moje anturium zakwitło ponownie. Po poprzednim kwitnieniu wypuściło z 6 czy 7 liści. Teraz ma też dwa kwiaty. Nie są takie duże, jak poprzednie, ale to bardzo miły prezent od rośliny.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

U mojego do czasu wypuszczenia dużej ilości odrostów regularnie miał dwa kwiaty i kwitł nieprzerwanie przez około 10 miesięcy. Teraz dopiero znowu przymierza się do drugiego kwiata.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

To znaczy jedne kwiaty przekwitały a następne rosły?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Tak, zamiennie choć kwiaty anturium są bardzo trwałe potrafią się utrzymać parę miesięcy.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Proszę o dołączenie tego postu do poprzedniego, z 28 czerwca z 19.24
Anturium kwitnie sobie tak:
Obrazek
kamejka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 wrz 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium,potrzeby,wymagania,pielęgnacja

Post »

Witajcie. Mam anturium, które rośnie wg mnie za gęsto. Mam wrażenie, że nowe liście nie mają gdzie się pomieścić. Są bardzo małe w porównaniu do starych i chyba z upływem czasu nie zwiększają rozmiaru. Czy to normalne? A może roślina ma za małą doniczkę? Albo powinnam może powycinać część liści? Poniżej wstawiam zdjęcia. Ogólnie roślinka trochę zaniedbana przez wyjazd, nie była długo podlewana i stąd liście pożółkły, ale to do odratowania tak myślę :) Natomiast nie wiem co z tą jej gęstością.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”