Sundaville,-,Dipladenia - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renata d
100p
100p
Posty: 106
Od: 4 paź 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Mi w tamtym roku się udało.W tym roku w sierpniu już zakwitła,mam nadzieje ,że mi przezimuje.Teraz eksperymentuje na bugenwili,szczepka wypuściła korzonki,mam nadzieje,że mi się uda.
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Renatko, a jak przechowujesz bugenwillę? Mnie przez dwie zimy się nie udało, padły. Może też doradzisz jak ukorzeniasz ten okaz. Pozdrawiam i czekam na korepetycje.
Awatar użytkownika
renata d
100p
100p
Posty: 106
Od: 4 paź 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Obie te rośliny zimuje na parterze domu u mamy, gdzie są kaloryfery zamknięte.Przechowujemy tam kordyliny,fukcje małe olki,rzadko podlewamy.Bugenwilie próbuje rozmnożyć,ze szczepki.Zobaczymy na wiosnę z jakim rezultatem,w tamtym roku próbowałam i mi się nie udało,całą zimę szczepka stała a na wiosnę uschła.Na drugi rok kupię sobie bugenwilie białą widziałam,na wystawie w Kalsku,nawet nie drogie.
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Dzięki Renatko. Popróbuje kolejny raz, może się uda. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Całe lato czekałam na te kwiaty i w końcu zakwitła :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Zazdroszczę. :-P Moja utrąciła wszystkie kwiaty tuż po zakupie (jakoś tak w marcu) i od tego czasu rośnie bujnie, ale kwitnąć nie zamierza.

Pozdrawiam!
LOKI
Boubi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 6 lis 2010, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Witam
Jestem nowa na tym forum. Mam od 2 lat sundaville - dwie duze rosliny czerwonokwitnace i tegoroczna - rozowa. Zeszla zime sporo chorowaly przetrzymywane w domu (pokoj chlodny, kaloryfer zamkniety). Przechodzily okresy gubienia lisci, zolkniecia, wzrostu wasow i ich zeschniecia - juz myslalam, ze nic z nich nie bedzie. Gdy jednak wystawilam obie donice na wiosne na dwor - zaczely rosnac jak szalone i osiagnely ponad metr, kwitnac przepieknie cale lato. Teraz - mloda rozowa sundaville wstawilam juz do domu, a starsze - czerwone - trzymam wciaz na dworzu, bo jeszcze nie ma przymrozkow. Mam nadzieje, ze kwiaty przezyja te zime.
Mam pytanie: poszukuje sundavilli w kolorze bialym; czy w ogole na zime warto szukac takiej szczepki? Czy tez lepiej tym tematem zajac sie na wiosne?
Ponizej zalaczam fotke mojej czerwonej pieknosci (chociaz celem zdjecia byl raczej kot, niz kwiat) :?
Obrazek
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Cudna ;:111
Straciłam zimą dwie piękne sundaville, więc może lepiej pomyśleć o nich bliżej wiosny...
nie wiem jeszcze jak dam radę przezimować ostatnią bidulkę :(
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Poszukiwania białej sundavilli proponuję odłożyć do wiosny. Mam dwie białe, dość dobrze dotychczas znosiły zimę.
Boubi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 6 lis 2010, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

ElzbietaaG pisze: Straciłam zimą dwie piękne sundaville, więc może lepiej pomyśleć o nich bliżej wiosny...
Tak tez myslalam...Wasze zdanie potwierdza moje przypuszczenia.... Zima nie jest dobrym okresem na kupowanie nowych sundavilli....
I jeszcze pytanko, czy w czasie zimy zasilacie rosliny wniesione do domu... np takie jeszcze kwitnace (jak ta moja, ktora jest na zdjeciu)???? Czy tez trzeba rygorystycznie ograniczyc podlewanie, zasilanie itp, by wprowadzic - w stan spoczynku??? Chcialabym, zeby te moje ladne okazy jak najlepiej zniosly te trudna probe.....Jakies rady????
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Troszkę chłodniejsza temperatura, podlewać i zasilać z umiarem aby nie zalać i nie zasuszyć. Dobrze jest obcinać tzw. długie "wąsy", które wypuszcza w czasie zimy. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Izka08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 15 wrz 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Proszę o pomoc, co zrobić żeby moja roślinka ożyła ?
:cry:


Obrazek
emet
200p
200p
Posty: 231
Od: 6 maja 2011, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Belsko-Biala

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Przestań podlewać.Jest jesień więc nie spodziewaj się cudów.Pomału rośliny trzeba szykować do zimy.Jak nie zgniły jej korzenie to powinna dać rade.

Pozdrawiam Emet :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”