Sundaville,-,Dipladenia - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Moje sundaville świetnie sobie radziły na południowej wystawie,
w tle miały ceglany mur, często je zraszałam.



Obrazek
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Sundavilla lubi ciepełko i słoneczko. Trzeba tylko podlewać i nawozić.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Przez 5 lat trzymałam swoje sundaville na południowym balkonie i pieknie rosły.,Trzeba je tylko podlewac i zraszać najlepiej wieczorem lub wczesnym rankiem.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Proszę napiszcie czy Sundaville da się uprawiać na parapecie (okno zachodnie).Kupiłam sobie dziś w biedronce tego ślicznego kwiatuszka,w sklepie żadnych informacji odnośnie uprawy nie było myślałam że to pokojowa roślina, dopiero jak zaczęłam czytać okazało się ze powinna lato spędzać na powietrzu.
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Elżbieto piękne te twoje sundaville. Ja swoją uśmierciłam potym jak wypuściła po zimie nowe pędy. Jednak tak mi się podobały że teraz kupiłam 3 sztuki. Niestety tylko czerwone. na pewno będe zglądać do Ciebie żeby się uczyć metody przechowywania przez zime.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Agnieszko na pocieszenie powiem,że moje dwie sundaville ze zdjęcia także padły ;:98
Mam jeszcze jedną NN która jeszcze daje oznaki życia
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Będe trzymać kciuki żeby przeżyła.
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Moje sundaville czerwone też nie przetrzymały zimy. Nie wiem czemu, bo miałam je kilka lat i nawet ukorzeniałam nowe sadzonki dla przyjaciółek. Trudno. Dostałam od koleżanki taki mały upustek i go intensywnie pielęgnuję. Chyba coś z tego będzie. Natomiast białe przetrwały zimę w bardzo dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

BEATA55555 pisze:Proszę napiszcie czy Sundaville da się uprawiać na parapecie (okno zachodnie).Kupiłam sobie dziś w biedronce tego ślicznego kwiatuszka,w sklepie żadnych informacji odnośnie uprawy nie było myślałam że to pokojowa roślina, dopiero jak zaczęłam czytać okazało się ze powinna lato spędzać na powietrzu.
Beatko na pewno da się uprawiać ją na parapecie tylko ze zachodnia strona może być za ciemna i jeżeli zakwitnie to nie będzie tak ładnie się wybarwiać jak rosnąca na dworze, najlepsza strona południowa lub chociaż wschodnia ale spróbować warto bo to piękna roślinka.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Beatko potwierdzam tezę Aneci moja sundaville w hydro cały ubiegły rok stała na południowym parapecie na zime nie straciła prawie żadnego liścia teraz juz pieknie kwitnie.
Tak wyglądają ubiegłoroczne na jesieni bardzo krótko przycięte (zdjecia na poprzednich stronach) i prawie nie podlewane w zimie.
Obrazek czerwona jak widać wypuściła juz kilka nowych krótkich pędów,jednak pąków jeszcze nie widać.

Obrazek biała o wiele póżniej zaczęła wypuszczać nowe pędy i jak widać jest jeszcze mały 2 następne mają zaledwie 5mm.jestem bardzo ciekawa jak potoczą się ich losy.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
kasia_072
50p
50p
Posty: 77
Od: 15 maja 2010, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chicago

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Przedstawiam Wam mój nowy zakup.Troszkę mało kwiatów ale ma dużo pączków.Czy myślicie że powinnam zmienić doniczkę na większą?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kindziek
200p
200p
Posty: 314
Od: 22 maja 2010, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie.

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Witajcie, chciałabym się was coś zapytać, a że wątek nie jest taki stary, to pozwoliłam sobie zadać tutaj jedno pytanie..

Odcięłam 4 wierzchołki sundaville, która stała na dworze, gdy wsadziłam te wierzchołki do wody, to liście zaczęły żółknieć, gdy wsadziłam do ziemi, robi się tak samo. Czy to jest z powodu, że roślina stała na dworze, a gdy odcięłam wierzchołki to stoją w domu? Można jakoś powstrzymać to?
Pozdrawiam serdecznie. :wit
''Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego, aby się rozwijać'' - André Liége
Pozdrawiam, Kinga.
Moje kwiatuszki.
anka51
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 7 maja 2009, o 22:46
Lokalizacja: śląskie

Re: Sundavilla - pomocy

Post »

Ja ukorzeniam na wiosnę boczne małe pędy. Odrywam od głównego pędu, maczam w ukorzeniaczu i wsadzam do ziemi. Zawsze się przyjmują. Nigdy nie robiłam z wierzchołków. Poza tym nie wiem, czy nie jest zbyt późno robić sadzonki o tej porze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”