Karmona drobnolistna - uprawa,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LUKIPELA
50p
50p
Posty: 54
Od: 18 paź 2009, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Bonsai - jaka to dokładnie roślina?

Post »

Nie zgodzę się że kwiaty na karmonie to rzadkość.Sam miałem kiedyś tą roślinę i kwitła na okrągło - nie przeszkadzało jej przesadzanie ani nic innego.Jakbym chciał czekać z przesadzaniem aż przekwitnie to nigdy bym nie przesadził.
Co do Twojej karmony radziłbym właśnie przesadzanie.Jest wiosna więc spokojnie możesz to zrobić.Podłoże nie wygląda zbyt dobrze,a poza tym widziałem w jakimś centrum handlowym karmony w takich "doniczkach" i w dnie nie było wcale otworów.Jeśli u Ciebie jest tak samo,to przesadź jak najszybciej.Albo do tej samej doniczki po wywierceniu otworów,albo do innego pojemnika.Gleba jest strasznie zbita i dobrze byłoby wymienić ją na coś bardziej przepuszczalnego - albo czysta akadama,albo chociaż zwykła ziemia kwiatowa wymieszana z drobnym żwirkiem.
...
Gregor002
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Karmona drobnolistna - problemy w uprawie

Post »

Witam!
Moje drzewko (carmona) ma już kilkunastocentymetrowe odrosty, jak mam ją przycinać ? jeśli skrócę teraz gałązki to czy one zgrubną, bo póki co idą w długość :/ Proszę o porady jak go przycinać i formować, słyszałem, że carmona ma kruche gałązki itd. i w sumie ma więc raczej drutowanie odpada...?
Dziękuję ślicznie za wszystkie porady :)
Zapraszam do oglądania i komentowania :)
Zielony pokój
Ogród
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Przycinanie "CARMONA"

Post »

Domyślam się, że chodzi o drzewko bonsai. Nie tylko drutowania ale jakiekolwiek zabiegów w obecnej porze roku na drzewkach bonsai już się nie powinno wykonywać. Roślina powinna powoli być przygotowywana do zimowania. Najlepiej jakbyś zamieścił zdjęcie - jak to wygląda. Opisz także warunki i jak ją podlewasz.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: Problem z karmoną drobnolistną (bonsai) - jednak mszyce

Post »

witam, ja rowniez potrzebuje pomocy z karmona drobnolistna... otoz posiadam to drzewko 5 miesiecy i nie mialam z nim zadnego problemu, dosc czesto podlewalam, czasami nawozilam nawozem dla bonsai, drzewko stoi w jasnym stanowisku, ale nie bezposrednio na sloncu. przed wyjazdem na tygodniowy urlop podlalam je obficie dodajac uniwersalnego nawozu dla roslin doniczkowych (nie tego dla bonsai), po powrocie prawie nic z niego nie zostalo! dziwne, nie rozumiem co sie moglo stac, tym bardziej ze sa to dwa drzewka obok siebie, jedno jest nienaruszone, drugie umiera:( prosze o pomoc! Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Problem z karmoną drobnolistną (bonsai) - jednak mszyce

Post »

na moje skromne oko stan rośliny przypomina mi przelanie ;)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: Problem z karmoną drobnolistną (bonsai) - jednak mszyce

Post »

hmm bardzo prawdopodobne, tak jak wspomnialam wczesniej, przed wyjazdem na urlop podlalam "obficie"... tylko co teraz z tym nieszczesnym drzewem? czy listki odrosną czy juz zostana takie suche konary? :(
SilverThunder
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 paź 2011, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam
Od ok. 9 miesięcy posiadam karmonę drobnolistną. Od 2 tygodni intensywnie zrzuca liście. Wystarczy lekko dmuchnąć i leci kilka listków. Podlewam ją co 2 dni wodą, a co 4 tygodnie nawozem płynnym Florovit.
Drzewko stoi przez dzień na parapecie (strona południowa), a wieczorem przenoszę go na szafkę, ponieważ pod oknem jest bardzo mocno grzejący kaloryfer.
Czy drzewko zrzuca liście przez porę roku i oczywisty mniejszy dostęp do światła czy popełniam jakieś błędy? Czy jest możliwość całkowitego zrzucenia liści i ponownego odrodzenia się na wiosnę?

Pozdrawiam
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmona drobnolistna - zrzuca liście

Post »

Karmona jest drzewem zielonym przez cały rok, więc tracenie liści przez Twoja roślinę musi mieć inne podłoże niż pora roku, stanowisko powinno być jasne, ale należy ją chronić przed działaniem promieni słonecznych, drzewko musi być w pomieszczeni gdzie panuje temperatura nie niższa niż 15 st. , zimą należy je nawozić raz na miesiąc, a latem dwa razy, Karmona lubi tez być zraszana
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Carmona drobnolistna - Czy to chloroza liści

Post »

Witam
Od jakiego tygodnia liści mojego drzewka pojawiają sie żółte przebarwienia , a na spodzie liści na ciemne kropki umiejscowione sa na koncówkach liści .Czy to może byc objaw chlorozy liści , braku jakiegoś pierwiastka.Co do tych kropek czy to moze byc objaw nadmiaru wody w ziemi ?
http://imageshack.us/g/51/6y0d.jpg/
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy to chloroza liści

Post »

Do jakiego drzewka należą te liście?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to chloroza liści

Post »

Dokładnie do Carmony drobnolistnej
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy to chloroza liści

Post »

Może ją przesuszyłeś w jakimś momencie i teraz odreagowuje?
Może tu coś znajdziesz na ten temat

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 55#p196755
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p1441361




Przenoszę temat do właściwej sekcji
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Carmona drobnolistna - Czy to chloroza liści

Post »

A jaki nawóz należy stosowac jesienia , zimą do bonsai jak również do roślin domowych :Grudzien , scindapsus.Aby były zdrowe .


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”