Palma daktylowa z nasiona

Rośliny doniczkowe
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Palma z daktyla.

Post »

Wszystko jest możliwe. Zależy też, jaki wybredny okaz ci się trafił ;]
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Palma z daktyla.

Post »

Oby nie. Jak do tej pory moje roslinki daja sobie rade POMIMO mojej troskliwej opieki. jeśli ktoras okaze sie fochowata, moze byc zmuszona wybierac miedzy wola zycia, a fochem. :wink:
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Pestka daktyla

Post »

Znalazłem w opakowaniu z suszonymi daktylami pestkę,jak myślicie jest szansa żeby wykiełkowała,jak ewentualnie z nią postępować.
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pestka daktyla

Post »

Sadziłam kiedyś na 7 pestek wykiełkowało 5. Po jakiś 3 tygodniach od wetknięcia w ziemię. Nie dbałam specjalnie o nie, podlewałam i stała doniczka dość blisko grzejnika. Palemki rozsadziłam i 3 rozdałam 2 zostawiłam sobie, niestety nie wygrały z moimi kotami... ale koleżanka doczekała już dwóch pięknych liści typowo palmowych ;)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18647
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Palma daktylowa z nasiona

Post »

Proponuję przeczytać wątek od początku. :idea:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
palmakanaryjska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 maja 2015, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

palma królewska,daktylowiec kanaryjski

Post »

Zasadziłem 5 nasion daktylowca kanaryjskiego I czekam od miesiąca aż wykiełkują

A na razie nic.Proszę o porady co z nimi robić.
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Palma daktylowa z nasiona

Post »

Witajcie po długie nieobecności. Niestety moje palmy nie przetrwały. Przegrały walkę z kotami, : ( ale się nie poddaje, znów je wysieje idąc za waszymi radami: włożę nasionka na dwa dni do wody i je trochę po skrobię, a potem odrazu do większej, wyższej doniczki.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Palma daktylowa z nasiona

Post »

Ja trzymałem nasiono w wodzie aż pościło korzeń. Potem do doniczki na działce. Niedawno pokazał się pierwszy liść.
Lich555
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 12 mar 2017, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Daktylowiec właściwy, kanaryjski, palma daktylowa (Phoenix dactylifera )pielęgnacja, problemy w upra

Post »

Witam.
Zjadłem ostatnio kilka daktyli i postanowiłem je zasadzić :D Dzisiaj włożyłem nasiona do wody (tak przeczytałem na kilku stronach) i będę trzymał je tam parę dni, codziennie wymieniając wodę.
Po moczeniu zamierzam je zasadzić. Przeczytałem z grubsza cały ten wątek i nie wiem, jaką ziemię zastosować. Jedni mówią o ziemi palmowej, drudzy, że ta ziemia się nie nadaje. Wystarczy, jak użyję zwykłej ziemi i wymieszam ją z piaskiem albo żwirem?
Wsadzę doniczkę do foliowego woreczka i będę czekał :) Z tego co czytałem, trzeba też powoli je przyzwyczajać do pełnego słońca. Mowa tutaj o nasionach, czy o roślinach po wegetacji? Mogę dać nasiona na południowe okno?
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Daktylowiec właściwy, kanaryjski, palma daktylowa (Phoenix dactylifera )pielęgnacja, problemy w upra

Post »

Ja kiedyś wsadziłam nasiona (bez moczenia, bez skaryfikacji) do skrzynki z pelargoniami, którą miałam na parapecie. Luty, może marzec. I zapomniałam o nich. Pelargonie rzecz jasna były od czasu do czasu podlewane :) A nasionka daktylowca wykiełkowały po jakimś czasie, nie pamiętam jakim - ale dość długo się zastanawiałam, co to takiego wyrosło :-D

B.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18647
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Palma daktylowa z nasiona

Post »

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Lich555
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 12 mar 2017, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Daktylowiec właściwy, kanaryjski, palma daktylowa (Phoenix dactylifera )pielęgnacja, problemy w upra

Post »

Witam.
Wsadziłem 2 marca 4 pestki ze sklepowego, jadalnego daktyla no i dzisiaj pierwsza puściła pęd! Szczerze powiem, że już traciłem nadzieję i niezbyt się tym zajmowałem. Podlałem raz na jakiś czas, woreczka już nie nakładałem, ale jednak poradziło sobie. Wsadzone jest to do ziemi z częścią piasku, wytrącił się osad na ziemi (a podlewam odstaną deszczówką). Czy powinienem już zmienić podłożę? Jeśli tak, to na jakie? Część osób pisze, że ziemia palmowa, część, że zwykła ziemia ze żwirem. Powinienem to nawozić, czy wystarczy, jak zmieszam trochę kompostu z ziemią?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18647
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Palma daktylowa z nasiona

Post »

Wrzuć zdjęcia, jak duża jest doniczka.
Podłoże powinno być mieszanką ziemi do palm i żwirku. Ziemię kompostową zostaw do roślin np. balkonowych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”