Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Barbra, dziękuję. Tak zrobię. Kiedy jest najlepszy czas na przycinanie tych nowych pędów?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Agnieszko górne części zielne możesz ukorzenić w tej chwili będziesz miała młode rośliny. Wyrzucać szkoda ;:333
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Wolałabym ich nie obrywać, chyba że nie ma szans aby przetrwały w dobrym stanie do wiosny.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

To w takim razie chociaż poskracaj te zielone to się zagęści cała roślina no i teraz myślę więcej słoneczka będzie to zacznie się wzmacniać.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Przemek, Barbara - dziękuję. Przeniosę ją na parapet południowo-zachodni.
Pozdrawiam
Agneska
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witam,
Mam takie pytanko o rozmnażanie, mianowicie obcinałam trochę swoje fuksje i próbowałam ukorzenić te gałązki które wydawały mi się odpowiednio długie (co najmniej 3 węzły) i ładne, proste wsadziłam do "korzonka" na przepisowych 5 sekund, potem do ziemi specjalnej do rozsad i po 3 dniach wszystkie padły. :cry:
Co robię nie tak?
Moje pseudodrzewka znów wybujały po bokach i chętnie bym je przycięła, a potem rozsadziła ale boję się, że znów padną, a tak mi szkoda każdego listeczka z nich, :oops: macie pomysły?
Dodam, że 1 gałązkę próbowałam ukorzenić bez "korzonka", tylko dałam jej obeschnąć a potem wsadziłam do czystej wody - tak samo padła.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Agnieszka, poczekaj jeszcze ze trzy tygodnie i wtedy sie zorientujesz, czy takie pędy Ci odpowiadają. A jak nie, to tak jak Przemek zaleca, utniesz wierzchołki ok.10 cm i ukorzenisz, a reszta ładnie się zagęści.
RudyKot, te sadzonki mogły być jeszcze za słabe i delikatne. Swoje kiedyś ukorzeniałam w wodzie, ale tak w połowie lutego dopiero.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ja w ubiegłym roku też ukorzeniłam w wodzie-wszystkie wypuściły korzonki (dość szybko). U mnie ukorzeniały się na północnym parapecie (pod parapetem jest kaloryfer).
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Mamy na razie mało światła żeby ukorzeniać fuksję w wodzie. Najlepiej nadają się do tego półzdrewniałe pędy z listakami dwie pary. Oczywiście można spróbować ale do tego musi być stanowisko dość jasne okno południowe. Jeśli chodzi o ukorzenianie ze szczepek które teraz wypuszczają z mateczników to najlepszym sposobem jak dla mnie wsadzanie zaraz po ucięciu do ziemi lekko zwilżając ziemię i przykrycie plastikowym przezroczystym kubeczkiem. Okno południowe. W tej chwili mam już osiem sadzonek ukorzenionych. Powodzenia ;:215
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

U mnie niestety w podłożu się nie udało i dlatego zastosowałam sposób z wodą-później miałam ukorzenionych kilkanaście sztuk-jak pisałam ukorzeniły się wszystkie na północnym parapecie-i dopiero ukorzenione poszły do podłoża i na południowy parapet. Każdy ma swoje sposoby i trzeba popróbować.
agapt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 mar 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witam,
Mam wielki problem z fuksjami. Już mi padło kilka a teraz zaczyna największa z nich . Zaczyna się od więdnięcia pojedynczych młodych pędów, a później więdną kolejne i zamierają. Proszę o pomoc, :oops: co mogę dla niej zrobić ? Czym opryskać albo coś ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

U mnie z jedną dzieje się dokładnie to samo, :( pozostałe dwie (inna odmiana, ale nie pamietam nazw) jakoś się uchowały, ale ta na której mi najbardziej zależy zamiera, już połowę zdrewniałych gałązek wycięłam- kompletnie suche, obumarłe. Jeszcze ze 3 dni temu była całkiem ładna i pełna młodych pędów, potem zaczęła zwijać listki i teraz już większość odpadła.
Nie jest przelana, ale też nie ma za sucho... co by z nią zrobić?
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Jeśli nie były przelane to może dostały jakiegoś grzyba. Warto może zajrzeć do podłoża i sprawdzić stan korzeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”