Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Jeśli to pleśń, to jest to efekt wstawienia doniczki do osłonki. Brak cyrkulacji powietrza, ziemia na dnie doniczki dłużej trzyma wilgoć i czasami pojawia się pleśń. Dla pewności możesz wrzucić zdjęcie?
Nie musisz na razie zmieniać podłoża - poczekaj z tym do wiosny. Wyjmij doniczkę z osłonki, zmyj albo zbierz pleśń, postaw na normalnej podstawce i podlej Previcurem, Topsinem albo innym preparatem grzybobójczym.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
agapt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 mar 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Dzięki za rady, wyciągnęłam moją fuksję aby obejrzeć korzenie i okazuje się, że chyba ją coś zżera od środka , niektóre jeszcze są ładne i zdrowe a niektóre są jakby puste w środku. Co robić ?? Pomocy :(
Czy oberwać te niezdrowe korzenie i wsadzić ja do nowej ziemi ?? Ale czy to coś nie siedzi już głębiej w roślinie ??
Ratujcie !
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zgniłe korzenie poodcinaj, miejsca cięcia posyp sproszkowanym węglem. Pozostaw dzień do obeschnięcia i posadź do nowej mieszanki.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
agapt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 mar 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Dzięki serdeczne ;:138 , korzenie poobcinałam zasypałam węglem i teraz poczekam do obeschnięcia. Jutro będę sadzić .
Mam nadzieję że je uratuję .
A jednak pewnie je przelałam ;:223 a ja myślałam, że to jakieś robactwo ;:223 całkiem możliwe za dużo tych oprysków robiłam ;:14


--- 15 lut 2017, o 07:04 ---

Niestety po wszystkich tych zabiegach , moja fuksja wygląda na nieżywą. Szkoda mi jej strasznie. :( Poczekam jeszcze bo może coś wypuści ale jakoś nie widzę szans. :(
Ale za to młode gałązki jak jeszcze żyła obcięłam i wsadziłam do wody . Widzę, że puściły korzonki . ;:138 To może chociaż z tego coś będzie. :D
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Niestety zdarza się że matecznik padnie pomimo zastosowaniu kilku zabiegów ale najważniejsze że pobrałaś sadzonki zielne i mają już korzonki. ;:138
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

A u mnie na liściach coś siedzi... wygląda jakby liście były szpileczką nakłute - takie mini kropeczki brązowe i lekko się zwijają. Na razie jedna fuksja umarła całkiem :( i widziałam już kilka takich liści na drugiej. Masakra co się dzieje... ja jednak chyba nie mam ręki do kwiatów. ;:145
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witam wszystkich. Przezimowałam moje fuksje w garażu bez okien, temperatura 8-10 stopni. Zauważyłam 1-2 tygodnie temu, że wypuściły mnóstwo białych listków, więc pomyślałam, że budzi się do życia. Przeniosłam na parapet, bo taką informację gdzieś wyczytałam, że w lutym można już ją powoli wystawiać na światło. Plus jest taki, że obie przeżyły zimowanie. Ale... obsypały się pąkami kwiatowymi i kwitną. Czy to nie za wcześniej dla nich? Może powinnam te kwiaty obrywać do kwietnia/maja? Z góry dziękuję za dobre rady.



Obrazek
Obrazek
Papi
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Papi, nie mam pojęcia czy obrywać czy nie...ale piękne są i przynoszą powiew wiosny, upragnione lato ;:167
...jednak po przemyśleniu- chyba powinnaś je obrywać, kwitnienie to dla nich wysiłek, na razie niech sie rozkrzewiają, puszczają listki. Tak mi się wydaję.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Fuchsia arborescens - teraz kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Z moich trzech przetrwały 2...jedna, najładniej kwitnąca niestety umarła- grzyb chyba ją zjadł całkiem, albo przelałam.
Za to z moich "rzodkiewek" (sąsiadka mi sprzedała taką nazwę na taką najzwyklejszą fuksję- bo pączki nierozkwitnięte wyglądają jak zawieszone na krzaczku rzodkiewki) poucinałam wierzchołki, żeby się trochę rozkrzewiły i tym sposobem mam...tadam! 7 maleństw. ;:138
Plus jeszcze 3, które chyba się jednak nie przyjęły... Nie mam pojęcia od czego to zależy - wszystkie ucięłam w tym samym momencie, wsadziłam na chwilę do "korzonka", ale te trzy od razu zwiędły.
Reszta się pięknie przyjęła i mają całkiem sporaśne korzonki (wsadziłam w przezroczyste doniczki produkcyjne po storczykach bo tylko takie miałam).

Już się nie mogę doczekać dostawy nowych fuksji.

Mam takie pytanko - czy ktoś z Was ma może fuksję "blacky"? czy ona naprawdę jest czarna, czy raczej ciemno-bordowa?
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Rudy kocie fuksja blacky ma czarną spódniczkę tylko jak kwiat się zestarzeje zmienia kolor na bordowy.
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Dziękuję Przemku za info, właśnie się zastanawiałam, bo w necie są różne zdjęcia i obstawiałam, że jednak jest ciemno-bordowa.
Może sobie w przyszłym roku sprawię taką dla odmiany.
A tak w ogóle to moje fuksje słabo rosną tj. nawet po przycięciu nie rozkrzewiają się zbytnio. Co prawda dostają tylko biohumus, nie stosuję innego nawozu i w sumie sama nie wiem, może ja głodzę moje roślinki?
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Co to za kwiat? (Fuksja)

Post »

A ja dziś kupilam w supermarkecie taką fuksje. Nie znam jednak nawy odmiany.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”