Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
RudyKot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 mar 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Nawet nie wiem jak wygląda Heri Calico, po wpisaniu w google grafika pokazuje mnóstwo różniastych fuksji...sama nie wiem która jest właściwą. :?

A tak w ogóle- moje dwulatki (dwie "zwykłe" fioletowo-różowe fuksje z bazarku, które się udało utrzymać przez zimę w ciepłym mieszkaniu) wcale nie chcą kwitnąć. Łaskawie jedna z nich wypuściła 1 pączek, zakwitł, teraz już usycha, więcej pączków na niej nie ma.
Druga ani myśli nawet 1 pączka puścić, a leję pod nie już "grubszy" nawóz, nie tylko biohumus (najpierw dostawały sam NPK 20-20-20, teraz co jakieś 3 dni nadal leję ale mocno rozcieńczony. Do tego co 3 dzień lałam NPK 15-10-15 w proporcji ok.1,5 g na 1,5 litrową butelkę), efektów nawożenia nie widzę wcale, no może poza lekko fioletowymi gałązkami, bo zanim zaczęłam nawozić (tj gdy tylko dostawały Biohumus) łodyżki były prawie przezroczyste, takie jaśniutkie.
Ogólnie fuksje w tym roku mi nie rosną. ;:222
Takie jakieś skarlałe i biedne kupione sadzonki dotarły z mączlikiem i grzybem jakimś na liściach, mączlika wytępiłam (obym nie przechwaliła) takimi pałeczkami białymi kupionymi w Leroy Merlin, na grzyba Topsinem psikałam bo tylko to miałam- ładnie odbiły, ale znów co jakiś czas liście podsychają i zwijają się do środka.

No i w sumie z 9 fuksji kwitnie obecnie ten jeden biedny pączek ;:145 reszta ma mnie w...korzeniach, że tak powiem

Macie pomysł czym dopieścić moje "dziewuchy"?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Z moimi mam to samo, ale pamiętam, że w roku ubiegłym późno zakwitły (ale były obsypane za to kwiatami, że nie nadążałam ze zrywaniem nasienników), w tym roku wniosłam do ciepłego miesiąc wcześniej, ale też jeszcze mi nie kwitną - jedna zakwitła na początku maja 4 kwiatkami będąc jeszcze w domu i ... teraz strajkuje.
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zaczyna być coś widać na moich starych drzewkach

Obrazek


Obrazek




----6 cze 2017, o 21:30 ----

:cry: Właśnie zakwitła mi fuksja Celia Smedley, białymi kwiatami. Jakoś nie mam do niej szczęścia, a tak mi się podoba. Pierwsza nie przeżyła zimy, druga kupiona w pewnym sklepie internetowym zakwitła na biało.
Awatar użytkownika
marta1044
50p
50p
Posty: 85
Od: 11 cze 2017, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Równina Warszawska - Nizina Środkowomazowiecka

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich :)
W tym roku kupiłam trzy fuksje. Na razie uczę się z nimi żyć, na szczęście jeszcze nie umarły.
Mam problem, bo na jednej z nich pojawiły się mszyce. Widziałam, że jest kilka polecanych preparatów, jednak chciałam zapytać, czy mogę je potraktować środkiem Bros Parcan na mszyce? Na opakowaniu niby stoi, że jest do stosowania na róże i pelargonie. Jak myślicie, czy nadaje się on również na fuksje? Po prostu mam go w domu i jeśli mogłabym go wykorzystać to było by fajnie, jeśli nie, kupię coś z polecanych preparatów.

Pozdrawiam,
Marta
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witaj osobiście nie znam tego środka ale jeśli jest przeznaczony na mszycę to bez wahania użyj go na fuksje.
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Pochwalę Wam się moimi 2-letnimi, które udało mi się przezimować. Na 40 stronie wklejałam zdjęcia z końca lutego jak wyglądały 1-2 tygodnie po wystawieniu z ciemnego garażu. Dzisiaj prezentują się pięknie :)


Obrazek

Obrazek
Papi
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witajcie, moje mają dopiero pojedyńcze kwiatki, ale pąków już sporo. Ukorzeniłam je jesienią i przetrwały zimę. Mam takie kolorki i bardzo się z nich cieszę. Wspaniały prezent zrobiła mi koleżanka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witajcie ;:7
Piękne macie kwiatki ;:167 Zawsze uważałam, ze są trudne w uprawie, ale jednak zdecydowałam się spróbować. Jakiś tydzień temu kupiłam na rynku dwie niewielkie sadzonki, które przesadziłam do większych doniczek.

Obrazek

Obrazek

Dziś nie mogłam się oprzeć cenie (12 zł) pięknym okazom fuksji. Nie wiem tylko czy powinnam je przesadzić do większych doniczek, co napawa mnie obawą ze względu na ich rozmiar (ciemna ma ok 80 cm szerokości). Doniczki mają na oko 3 litry, ale korzeni z żadnej strony nie widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zaczynają kwitnąc

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Jednoroczna sadzonka odmiany Blue Sarah. Na zimę idzie do piwnicy gdzie jest około 10-15 st.C. Może przezimuje. Obecnie jest posadzona do donicy 45 L.

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Fuksja "Blue Sarah".

Obrazek

Obrazek

Fuksja "Dark Eyes".

Obrazek
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Moje w pełni kwitnienia ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Obrazek
Diamond Lily nie otwiera się do końca.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”