Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj te tematy ja osobiście ukorzeniałbym go w wodzie po wcześniejszym oberwaniu kwiatów - osłabiają szczepkę bez korzeni.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dopiero zobaczyłam ten temat, przeczytałam cały i powiem tak-kupiłam Stefanotisa po kwitnieniu,wyglądał dość marnie. Przesadziłam do plastikowej doniczki,postawiłam na parapecie pd.zach.okna, codziennie rano spryskuję i co kilka dni podlewam. Teraz Stefanotis ma się całkiem nieżle bo wypuścił dwa młode pędy,które "rosną w oczach".
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

To był jednak nowy pęd. Kiedy się o tym przekonałam, przesadziłam go i teraz ma już dwa nowe pędy: jeden półmetrowy, a drugi prawie 30 cm!
Teraz potrzebuje nowej podpory, żeby nie plątac go za gęsto. Mój patent na podporę: ze zużytego kołpaka samochodowego wyciągnąc sprężynę i dac M do odgięcia. Mam już taką u passiflory - sprawuje się znakomicie (i nic nie kosztuje, tylko trzeba kołem przydzwonic w krawężnik :lol: - ja to robię koncertowo!)
Pozdrawiam, Małgosia
Mushka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 18 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: Niemcy/Baden-Baden/

Post »

a tak a propo to czy moge mu zmienic miejsce bo doczytalam sie ze potrzebuje on duzo slonca a na oknie gdzie wlasnie stoi ma za malo promieni slonecznych wlasciwie stoi na zacienionym oknie.......? :?:
Awatar użytkownika
kukasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 kwie 2008, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Portugalia

Jaki nawóz dla Stefka?

Post »

Witajcie :D

Wiem, że Stefanki nie należą do łatwych w uprawie domowej, więc tym bardziej się cieszę że mój przeżył i, co więcej, ma się coraz lepiej. Wypuścił już ponad 10 nowych listków i teraz zawiązuje już pąki kwiatowe (tak mi się wydaje). Dokarmiałam go przez zimę jedynie biohumusem. No i właśnie moje pytanie brzmi: co mi polecicie? Czym dokarmiać Stefka żeby pięknie zakwitł i od kiedy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia

Kasia


A oto mój kwiatek. :lol: Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kurczę , nabazgrałam i nie moge poprawić bo internet zdycha .
To jest wielki żarłok . Nawożę czym popadnie mniej więcej raz na dwa tygodnie . Dwie łyżeczki od herbaty na 5 l wody , jakiś nawóz wieloskładnikowy plus saletra amonowa lub wapniwa pół na pół ,( pożera wszystko ). Mój rośnie w oranżerii która jest mało ogrzewana . Zimą zawsze zrzuca połowę liści bo jest mu wyraźnie za zimno . Jak się zaczyna ocieplać ,,Stefan'' szaleje . Kwitnie setkami kwiatów , pachnie tak jak by ktoś rozlał flakon perfum . Niestety nigdy nie robiłam mu zdjęć . Właśnie dzisiaj go czyściłam z pożólkłych liści i zbędnych pędów ( duże wiadro resztek) . Jutro zrobie fotkę , bo nawet w stanie spoczynku robi wrażenie .

Pozdrawiam , kozula
Awatar użytkownika
kukasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 kwie 2008, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Portugalia

Post »

Piękne dzięki za poradę! Jak tylko mój Stefek zakwitnie to na pewno się pochwalę :lol:


Pozdrawiam,

Kasia
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Wklejam obiecaną fotkę . W lecie mój pupul jest mocno przypiekany przez słońce , teraz mu trochę zimno , ale już zaczyna się budzić i rosnąć . W lutym pozbędzie się reszty uszkodzonych liści i zastąpi je młodymi , lśniącymi , na nowych pędach . Mierzy ok. 2,5 m wysokości , kwitnie od wiosny do jesieni , z tym że wiosenne kwitnienie jest najobfitsze . Ma nawet jedną torebkę nasienną , ale zdjęcie nieudane , pokażę jak poprawię . Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kaukasio , dopiero zrobisz wow jak zobaczysz kwitnącego , wtedy jest jedną wielką białą pachnącą ścianą . Ma ok. 7 lat . Niżej pierwszy nasiennik jakiego zawiązał . Znowu liche zdjęcie , coś aparat ma za dużo ustawień jak dla mnie . Obrazek

Pozdrawiam , kozula
Awatar użytkownika
kukasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 kwie 2008, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Portugalia

Post »

To faktycznie, nie mogę się doczekać na kwitnącego Stefcia! Droga Kozulo, koniecznie się nim pochwal!

Ja wczoraj zakupiłam wielką butlę nawozu i będę karmić mojego Stefka, myślę że już czas, bo zaczął pojedyncze listki zażółcać. Ale poza tym jest okazem zdrowia

:)

Teraz zaczynam przygodę z Hojami. Rozmnażam popularną Carnosę i już marzy mi się Variegata... Postanowiłam pomalutku rozbudowywać moją małą domową hodowlę :lol:
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Stoi w oranżerii , ściana południowa . W lecie ma niemiłosiernie gorąco , ale jakoś wszystko znosi dzielnie . Od wiosny wypija 5 l wody dziennie .
Nasiennika widzę pierwszy raz w życiu i nie mam bladego pojęcia co jest w środku . Nasionkami się podzielę jak tylko dojrzeją .
Do spółki z gardenią robią orgię zapachów .

Pozdrawiam , kozula
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

A to dopiero początek :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
kukasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 kwie 2008, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Portugalia

Post »

Kozulo, po raz pierwszy w życiu widzę tak pięknego Stefka :) Pozytywnie zazdroszczę! :shock:

Pozwolę sobie wkleić mojego szkraba, który póki co poszedł w szaleńcze rośnięcie. Wystarczy porównać jego zdjęcie, które zamieściłam na 2 stronie tego wątku z tym zamieszczonym poniżej... Teraz to już... (mały w porównaniu z kwiatkiem Kozuli) gigant ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”