Mango - choroby,szkodniki i inne problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pyskatanika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2013, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chore mango :( Jak mu pomóc ?

Post »

Okey, dziękuje za radę. Wypróbuję i zobaczymy. Jeśli nie pomoże to będę szukać innej przyczyny.
Awatar użytkownika
pyskatanika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2013, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chore mango :( Jak mu pomóc ?

Post »

Mam jeszcze ciut lepsze zdjęcia listków które dziś rano odpadły. Na nich lepiej widać nalot/szkodniki.

http://imageshack.us/scaled/landing/845/tupe.jpg
http://imageshack.us/scaled/landing/838/mq0g.jpg
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chore mango :( Jak mu pomóc ?

Post »

Talstar
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
nefretete
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 sie 2013, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroba mango

Post »

Witam
Proszę o pomoc w diagnozie choroby mojego 25-letniego mango. Dodam, że nie zmieniałam mu warunków bytowania, ma dostatecznie duzą doniczkę, a od września u.r. zaczął masowo tracić liście, pojawiały sie na nich brązowe plamy, zaczęły się zwijac. Próbowałam z tym walczyć dwoma różnymi preparatami na choroby grzybowe, ale nic to nie dało. Roślina ciągle wypuszcza nowe liście, ale w szybkim czasie i one umierają.
Przesyłam zdjęcia i pozdrawiam
Obrazek Obrazek
Simon
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 wrz 2011, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Choroba mango

Post »

Zbyt suche powietrze?
nefretete
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 sie 2013, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroba mango

Post »

Nic sie nie zmieniło, jest taka sama wilgotnosc, to samo położenie, tak samo pielęgnowany, a mam go od 25 lat:)
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Choroba mango

Post »

Witam. Nie wiem czy to jest naturalne u mango. Ale boję się że coś się dzieje z moją roślina.
Tak wygląda stożek wzrostu.

Obrazek

A tak całe mango.

Obrazek

Czy wszystko z moim mango jest dobrze?
A jeśli nie to czy można temu jakoś zaradzić i jak?
Mango333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 gru 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chore mango :( Jak mu pomóc ?

Post »

Witam,

I jak zakończyła się sprawa Mango? W moim niestety wyschły i opadły już prawie wszystkie liście. Na górnych od spodu jest dodatkowo klejący nalot. nie ma żadnych robaków, pasożytów itd. Tylko ciemne plamy, które systematycznie obejmują cały liść, który schnie i odpada.

Przy okazji - jak Wy opryskujecie swoje rośliny? Przecież te preparaty to jednak chemiczne świństwo, które można używać wyłącznie na dworze a nie w pomieszczeniach zamkniętych gdzie opary są szkodliwe.
kacper07
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 29 gru 2013, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Choroba mango

Post »

Witam! Mam mango od prawie 2 miesięcy. Mam problem to usychanie młode, nie do końca rozwój liście. Codziennie zraszam przegotowane wody. Jakaś przyczyna?

http://imageshack.com/a/img855/4358/mvnv.jpg

http://imageshack.com/a/img560/8704/5ic0.jpg

http://imageshack.com/a/img703/8759/6wc9.jpg
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Mango,choroby

Post »

W moim przypadku mango przeżyło kryzys. Będzie miało już niedługo rok. Więc jest dobrze. Na wiosnę wyląduje w większej doniczce i dalej będzie rosło:)
kacper07
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 29 gru 2013, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Choroba mango

Post »

Na początku pierwszy liść uschnął prawdopodobne przez suche powietrze lub mało wilgotność w ziemi. Więc przesunąłem na stole w środku pokoju. Pierwszy liść był mniejsze od drugiego (drugi liść są w zdjęciach). Drugi liść rósł lepiej od pierwszy, ale niestety też uschnął. Podejrzewam to brak wilgotność w ziemi.

Słyszałem, że perlit - dobrze trzyma wilgotność w ziemi. Czy to prawda? jeśli tak to mógłby zastąpić go styropianem?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mango,choroby

Post »

Co do perlitu, to dodaje się go do ziemi, żeby ziemia nie zbijała się i bryła korzeniowa mogła "oddychać". Jeśli szukasz czegoś, co by zatrzymywało wodę, to poszukaj sprasowanego włókna kokosowego. Tnie się taką kostkę na mniejsze kawałki, namacza w wodzie i miesza z ziemią.
pozdrawiam
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Mango,choroby

Post »

Ja w mojej mieszance ziemi w doniczce z mango mam perlit ale nie widzę żeby przez to lepiej rosło, właściwie to schnie (jest zraszane 2 razy dziennie i ma wilgotną ziemię).

Odnośnie zatrzymywania wilgoci to w ogrodniczych można kupić granulki (kulki żelowe), które gromadzą wilgoć, są stosowane, np. w doniczkach na balkonach żeby tak szybko ziemia nie wysychała.
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”