Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Rośliny doniczkowe
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Witam! Jednak to jest albicja. Obecnie sadzoneczki są duże,składają listki na noc w cienką niteczkę. Stuleciany też ładnie rosną. Nie wiem jednak jak je przetrzymać przez zimę. Największy problem mam z identyfikacją roślinki ze zdj. nr 1. Wyrosła tylko jedna i boję się, że może paść zimą. Może ma Pan jakiś pomysł co to może być? Z pewnością jest to pnącze, bo posiada małe wąsiki, którymi czepia się drabinki. Jak będę w posiadaniu aparatu wrzucę fotki. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Wodzu, Tamaryndowiec wygląda tak:
Obrazek,
nie jest podobny do rośliny Joasi i jak ona pisze ta roślina składa liście na noc, więc to nie Tamaryndowiec.
Stuleciany trzymam zimą w chłodnym pomieszczeniu, lekko tylko od czasu do czasu podlewając.Potem wędruje wiosną na zewnątrz i stoi do jesieni.Nie wiem ,jak mogą zimować w domu, czy nie będą się przyplątywać różne gadziny.
Pnącze liście ma ciekawe, trochę przypomina liście jakiegoś powoja, albo kielisznika, ale licho wie co za on.Niewykluczone,że nadziemna część tej rośliny będzie na zimę zamierać.
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Witam serdecznie. Dziękuję za podpowiedź , jeśli chodzi o stuleciany. Mam ocieplony, nieogrzewany garaż, w którym przechowuję datury, oleandry itp. , więc sądzę , że im tam też będzie dobrze. Jeśli chodzi o roślinkę ze zdj.1 to nie jest ona kielisznikem, bo mam go na ogródku od wielu lat i wiem jak wygląda. Jednym słowem zagadka jest trudna do rozwiązania?
Pozdrawiam cieplutko Joasia!
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Proszę o wyjaśnienie co to za rośliny "stuleciany", nie spotkałem się z taką nazwą. Jeśli to jakaś nazwa potoczna to proszę używać tutaj nazw botanicznych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Stulecian topololistny to brachychiton-drzewo butelkowe.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

lucy23-61 wiem jak wygląda tamaryndowiec,kilka wyhodowałem.Może jutro wstawię zdjęcie albicji ,aby uciąć spekulacje...

---8 sie 2017, o 22:51---

Tak wyglądają młode liście albicji:


Obrazek
LEGENDS NEVER DIE
Nikola123
50p
50p
Posty: 70
Od: 3 gru 2020, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cytrusy - porady ogólne (cz. 2)

Post »

Witam. Szczerze to nawet nie wiem czy granat to cytrus czy co, ale piszę tutaj.
Zaczęły mi schodzić granaty położone na mokrym waciku, po prostu pękły i wyszły kiełki. na razie z 2 nasion, ale mam nadzieję na więcej.
I co teraz zrobić? Sadzić do ziemi? Jak tak to jakiej? Trzeba czymś przykryć?

I oczywiście jak zawsze wybrałam najgorszą możliwą porę na sianie nasion. No, ale jak coś schodzi to trzeba brnąć dalej.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Zapraszam do lektury tego wątku, do którego przeniosłem Twój.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Najgorszą i najlepszą, bo w rzeczywistości szansa na pozyskanie nasion granatu do siania jest właśnie w okresie zimowym jak się zaczyna 'sezon na owoce egzotyczne '.
Ja też wszystkie moje rośliny z nasion wysiałam zimą i wcale tak źle nie jest. Można się zawsze wspomagać lampką. ;)

Możesz pokazać foto?
Myślę że póki co to mogą być w pojemniku zbiorczym, a rozsadzaj jak już będą miały tak po 2 listki.
Teraz skup się na naszykowaniu im doniczek z dobrym podłożem itd. I pamiętaj o tym, że wysiewasz drzewa które mało, że rosną duże to potrzebują warunków i zimowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”