Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

No dobra, nasionko, racja. Przepraszam.
Jakoś odruchowo napisałam pestka, bo w porównaniu z tymi punkcikami ze sklepowych bananów to było "ogromne".
Tamten banan był króciutki, malutki a w środku miał właśnie taki mały czarny "kamyczek", coś jak w arbuzie tylko bardziej zaokrąglone.

---21 kwi 2017, o 08:45---

Przeczytałam całość wątku i wkręciłam się strasznie. Wczoraj, więc na zakupach zwracałam uwagę głównie na to co mogłabym zasiać :lol: . Udało mi się dopaść dość tanio granat. Chyba lekko przejrzały, bo sam owoc nieduży, a w środku dość duże pestki.
Wyciągnęłam je i w miarę możliwosci starałam się je oczyścić z miąszu. Są już wsadzone w ziemię, ale przy tym zauważyłam, że te pestki są różne - jedne są duże, okrągłe i w jasnym miąszu, a drugie są mniejsze, i czerwone. Zaintrygowało mnie to. O czymś to świadczy? Czy któreś są lepsze czy nie ma znaczenia?
Obrazek
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny z nasion przywiozych z Grecji

Post »

Dzień dobry. proszę o identyfikację roślin, które zostały wyhodowane z nasion przywiezionych z Grecji.
1.Obrazek 2.Obrazek

3.Obrazek 4.Obrazek

5. Obrazek
konradkonrad39
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 cze 2017, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RADOM

Re: Rośliny z nasion przywiozych z Grecji

Post »

te małe na 5 zdj to chyba mimoza.

Zdania zaczynamy z dużej litery/mod.
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Niekoniecznie, jak po dotknięciu nie zwijają listków to nie mimoza.
Może być też albicja,jacaranda mimozolistna,jakaś akacja..
Pozycja nr 3 to może być brachychiton-drzewo butelkowe.
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Dzekuje slicznie za podpowiedz. Tak to jest albicja i drzewo butelkowe. Jednak dalej nie moge zidentyfikowac roslinki ze zdj. nr1. :wit jeśli ktos ma jakies pomysly lub sugestie będę wdzieczna. :
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

A nie ma fotek tych roślin w naturze? Byłoby jakąś podpowiedzią.
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Wlasnie nie mam i dlatego jest problem z identyfikacja. Obecnie roslinki sa znacznie wieksze mimo :) to tej ze zdj. 1 nie moge zidentyfikowac. Czy nie bedzie to jakies epimedium?

Proszę o poprawną pisownię i używanie wszystkich polskich liter/mod.
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Epimedium na pewno nie, zupełnie inaczej wygląda,czy ta roślina ma jakieś ciernie na łodydze?
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

joannaK pisze:Dzekuje slicznie za podpowiedz. Tak to jest albicja i drzewo butelkowe. Jednak dalej nie moge zidentyfikowac roslinki ze zdj. nr1. :wit jeśli ktos ma jakies pomysly lub sugestie będę wdzieczna. :
Z brachichyton-em ,to się zgodzę bo trochę tego wyhodowałem,nie sądzę ,żeby to była albicja,albicja ma liście ząbkowane,nie wiem jak to napisać,nie są w całości jak tu i składają się na noc.bardziej mi wygląda jak Tamaryndowiec indyjski ,którego hodowałem.
Albicję mam i nawet najmłodsze listki wyglądają inaczej niż to na zdjęciu...
LEGENDS NEVER DIE
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Witam! Jednak to jest albicja. Obecnie sadzoneczki są duże,składają listki na noc w cienką niteczkę. Stuleciany też ładnie rosną. Nie wiem jednak jak je przetrzymać przez zimę. Największy problem mam z identyfikacją roślinki ze zdj. nr 1. Wyrosła tylko jedna i boję się, że może paść zimą. Może ma Pan jakiś pomysł co to może być? Z pewnością jest to pnącze, bo posiada małe wąsiki, którymi czepia się drabinki. Jak będę w posiadaniu aparatu wrzucę fotki. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Wodzu, Tamaryndowiec wygląda tak:
Obrazek,
nie jest podobny do rośliny Joasi i jak ona pisze ta roślina składa liście na noc, więc to nie Tamaryndowiec.
Stuleciany trzymam zimą w chłodnym pomieszczeniu, lekko tylko od czasu do czasu podlewając.Potem wędruje wiosną na zewnątrz i stoi do jesieni.Nie wiem ,jak mogą zimować w domu, czy nie będą się przyplątywać różne gadziny.
Pnącze liście ma ciekawe, trochę przypomina liście jakiegoś powoja, albo kielisznika, ale licho wie co za on.Niewykluczone,że nadziemna część tej rośliny będzie na zimę zamierać.
joannaK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sty 2017, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Witam serdecznie. Dziękuję za podpowiedź , jeśli chodzi o stuleciany. Mam ocieplony, nieogrzewany garaż, w którym przechowuję datury, oleandry itp. , więc sądzę , że im tam też będzie dobrze. Jeśli chodzi o roślinkę ze zdj.1 to nie jest ona kielisznikem, bo mam go na ogródku od wielu lat i wiem jak wygląda. Jednym słowem zagadka jest trudna do rozwiązania?
Pozdrawiam cieplutko Joasia!
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18665
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Post »

Proszę o wyjaśnienie co to za rośliny "stuleciany", nie spotkałem się z taką nazwą. Jeśli to jakaś nazwa potoczna to proszę używać tutaj nazw botanicznych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”