Lagerstroemia indica odmiana "Hopi", uprawa w USDA 6

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
czysta
100p
100p
Posty: 118
Od: 25 kwie 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Lagerstroemia indica odmiana "Hopi", uprawa w USDA 6

Post »

Hejo :wit
Zapraszam do obejrzenia mojego filmu na temat lagerstroemi indyjskiej, będzie więcej części, na razie jak przycinam swój krzaczek, proszę wybaczyć ciągły szum wiatru, nie dało się nakręcić tego ponownie ;:306

https://www.youtube.com/watch?v=kCaPl7JNIZE


---21 wrz 2015, o 01:50---

Witam po bardzo długiej przerwie... Pojawiła się dzidzia więc czasu jeszcze mniej niż miałam. Z nowych wieści to przezimowała mi w gruncie jedna z Lagerstroemii i pięknie się rozrosła, żadnych uszczerbków po zimie. W tym roku wiosną posadziłam drugą i uwaga...zakwitła! W sumie to posadziłam drugą bo już w piwnicy się niemieściła. Lato mieliśmy super i jest pełno pąków. Potwierdza się, że nawożenie przeszkadza w kwitnieniu. Zamieszczę zdjęcia niebawem, na razię tylko tyle, pozdrawiam odwiedzających. :wit
Obrazek Obrazek

--- 22 wrz 2015, o 19:20----

DOOOMINO bardzo mnie to cieszy, że "pomogłam" swoim wątkiem :heja Agrowłóknina uważam, że nie bardzo się nadaje. Najlepiej kora, słoma i gałązki igliwia (taki chochoł). Moja z takim okryciem bardzo dobrze sobie poradziła. Moim zdaniem agrowłóknina nadaje się tylko na krótkotrwałą ochronę i jakoś tak niechętnie po nią sięgam.

Niżej zdjęcia kwitnącej, posadzonej w tym roku.
Obrazek

Obrazek
A to ta, która przyżyła zimę i pięknie się rozrosła:

Obrazek

Obrazek

A tak się pięknie łuszczy kora okazowi w donicy (właśnie się przewróciła i donica się pobiła :oops: )
Obrazek
Zapraszam do mojego wątku odnośnie Lagerstroemi http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 33&t=63329" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Lagerstroemia indica odmiana "Hopi", uprawa w USDA 6

Post »

Przymierzam się do posadzenia Lagerstroemii. Mam dla niej idealne miejsce, cały dzień słońce, osłonięte stanowisko przy murze :)
Czysta jeśli tu jeszcze czasami zaglądasz wrzuć jakieś nowe fotki :) Zakwitła ci w tym roku?
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Lagerstroemia indica odmiana "Hopi", uprawa w USDA 6

Post »

Drzewko jest przecudne,jedynie co mnie denerwuje to właśnie opadająca kora, pełno jej na trawniku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”