Dracena sanderiana (Lucky bamboo) mylona z bambusem

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lucky bamboo

Post »

Zgnić przez dłuższy czas nie zgnije. Kryształowa ziemia bardzo ładnie wygląda, ale po jakimś czasie zaczyna brzydko pachnieć, bo rozwijają się bakterię. Moja dracena długo w tym stała, ale po jakimś czasie grzyba dostała i poleciała do kosza.
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
female_asia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 sty 2010, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drac."Lucky bamboo" stick

Post »

Witam!
Chciałabym dowiedzieć się kiedy można dracenkę wsadzić już do ziemi? Kupiłam niedawno ładny okaz i nie wiem czy jest już "gotowa" na przesadzenie. Z jednej strony nie wszystkie korzonki już wypuściły ale z drugiej niektóre pieńki wydają się gnić - żółknąć i mięknąć. Czy mogę o tej porze roku wsadzić je do ziemi, no i czy w takiej kompozycji jak kupiłam? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Asia
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiula5432
50p
50p
Posty: 59
Od: 10 cze 2010, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kalisza

Re: Drac."Lucky bamboo" stick

Post »

z tych, które zrobiły się żółte już nic nie będzie, trzeba wyrzucić ale wtedy kompozycja będzie niekompletna :?
female_asia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 sty 2010, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drac."Lucky bamboo" stick

Post »

Dziękuję za odpowiedź. A mogę już posadzić do ziemi? Przyjmą się już?
Awatar użytkownika
Asiula5432
50p
50p
Posty: 59
Od: 10 cze 2010, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kalisza

Re: Drac."Lucky bamboo" stick

Post »

Niestety, na to pytanie nie umiem ci odpowiedzieć, ponieważ w moim przypadku korzenie były dużo większe :wit
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lucky bamboo

Post »

Mój chyba też poleci do kosza. Niestety zaczął żółknąć....

Obrazek
Został odsunięty od okna aby nie padały na niego promienie słoneczne. Wydaje mi się jednak że jest już za późno...
Ma ktoś też taki problem?
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lucky bamboo

Post »

Wydaje mi się, że jak już to żółte widać to całą roślina zainfekowana grzybem. Możesz spróbować ratować ucinając te żółte końce aż do zdrowego. Lepiej nawet trochę dalej, później posypać końce węglem drzewnym np. Ratować chemicznie się nie opłaca, ale jeśli ma się sentyment czy taki preparat na stanie można go użyć. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lucky bamboo

Post »

Grzybem? Skąd to się mogło pojawić?
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lucky bamboo

Post »

U mnie kiedyś się przewrócił, już też go brało żółknięcie, wtedy ułamał się ładny zdrowy pióropusz i wsadziłam go do ziemi. Dzisiaj stwierdzam, że dobrze sie stało, że się ułamał. W ziemi rośnie o wiele szybciej, ma światło rozproszone, a przy oknie też zasychały mu końcówki liści. Z własnego doświadczenia polecam więc wsadzenie do doniczki.
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lucky bamboo

Post »

Ja odciąłem te żółte....niestety żółknie też od strony korzenia. Zobaczymy co z tego będzie. Na wsadzenie do ziemi chyba jest już za późno.
mike_wwa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 23 lip 2007, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Lucky bamboo

Post »

Witam

Odświeżę nieco wątek: LB mi niestety zgnił i musiałem go wywalić, ale odciąłem dwa boczne "pióropusze", które wsadziłem do ziemi. Rosną pięknie, może nawet zbyt pięknie, bo oba mają już ok. metra wysokości. Chciałem zapytać - czy jest szansa, że pęd zdrewnieje i roślina będzie bardziej stabilna, czy jedyna opcja, to postawić w doniczce drabinkę, żeby podpierać dracenę?
Pozdrawiam

Michał
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Dracena Lucky bamboo

Post »

Od ok 5 lat mam w akwarium bambusa, nigdy nie sprawiał problemów i zawsze bardzo dobrze rósł. Obecnie ma cztery pędy boczne, w tym dwa rosną pod wodą. Te pod wodą wypuszczają także nowe korzenie. Pęd główny jest "fabrycznie" ścięty. Od jakiegoś czasu pęd zaczął żółknąć od góry i kolor rozprzestrzenia się coraz bardziej na dół. Pędy boczne są nadal zielone i na razie rosną normalnie. Co to jest? Czy to niebezpieczne?

Schematyczny obrazek:
Obrazek
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: żółknący bambus

Post »

Nie wiem czy udzielanie tego typu rad komuś kto hoduje bambusa od 5 lat jest na miejscu,ale zaryzykuje :lol: Mi to wygląda na gnicie lub ewentualnie nadmiar słońca :? . Sprawdź też czy woda,w której trzymasz bambusa nie zaczyna brzydko pachnieć. Wodę Lucky Bamboo(bo chyba o nim mowa :wink: ) należy wymieniać raz w tygodniu (około 2,5 cm od podstawy pędów). Do podlewania przez pewien okres czasu używaj wody źródlanej albo kranówki tyle,że odstanej przez 24 godziny(wtedy będzie pozbawiona szkodliwych substancji). Jeśli znajdę jeszcze jakieś przydatne informacje to napisze, :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”