Dracena sanderiana (Lucky bamboo) mylona z bambusem

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Dracena sanderiana (Lucky bamboo) mylona z bambusem

Post »

Niedawno (kilka dni temu) kupiłem roślinę o nazwie Lucky bamboo. Słyszałem jednak że nie jest to bambus a Dracena. Proszę Was o informacje dotyczące hodowli tej rośliny oraz o wasze własne doświadczenia z nią. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Faktycznie to Dracena sandera ,ale nie mam doświadczeń w jej uprawie. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Chyba wiem o co Ci chdzi.. Sprzedawana jako roślinka do ozdobnego wazonika? To jedyne co mi się teraz kojarzy. Nadaje się do wady ale tylko na chwilę, później traci liście i zaczyna brakować mu substancji odzywczych. Znajomi jak już się nacieszyli 'bambusem' wsadzili do doniczki :) Ładnie rośnie.
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Re: Lucky bamboo

Post »

Priam pisze:Niedawno (kilka dni temu) kupiłem roślinę o nazwie Lucky bamboo. Słyszałem jednak że nie jest to bambus a Dracena. Proszę Was o informacje dotyczące hodowli tej rośliny oraz o wasze własne doświadczenia z nią. Pozdrawiam :D
Witam, faktycznie Lucky Bamboo to nie prawdziwy bambus, a rosnąca w południowej Azji Dracaena Sanderiana. Roślina ta ma olbrzymią siłę witalną. Mam ją już kilka lat i jest wciąż w dobrej formie. To roślina mało wymagająca. Wystarczy by pędy miały dzienne światło i były zanurzone na głębokośc 4-5 cm w wodzie, którą co 2 tygodnie należy wymieniać. Ważne by nie była to woda chlorowana. Dla "bambusów" idealna jest temperatura pokojowa. Nie wymagają one nawożenia. Mogą też rosnąć w doniczce z ziemią uniwersalną. Pozdrawiam Leo
Awatar użytkownika
xyz_123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 25 lut 2007, o 19:15
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Witaj Priam,mój pseudo bambus kupiony był z początkiem tego roku,do dziś stoi w wazonie z wodą,specjalnie nie rośnie,ale też i nie marnieje,więc chyba jest mu nie najgorzej.
pozdrawiam.
Życie jest piękne.

xyz
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Chińczycy powszechnie obdarowują się tą rośliną z okazji Nowego Roku, wierząc że przynosi szczęście. Natomiast uważają, że po obłamaniu zielonych odgałęzień roślina traci dobroczynną moc. W Chinach bambus uznawany jest za symbol długowieczności i roślinę dającą energię. Chińska nazwa rośliny oznacza bogactwo, moc i energię. ;:229 ;:195 ;:58
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dostałam tego lucky bamoo w prezencie imieninowym. Ładnie się prezentowała cała wiązka w gustownym wazoniku. Ale krótko się nim nacieszyłam, bo zaczął mi w niedługim czasie marnieć :(
Co kilka dni wyrzucałam jednego bambusika bo jakby usychał. I tak z całej wiązki zostały mi 3 sztuki. Chyba wsadzę je do doniczki i będę obserwować czy wyżyją.
A u mojej sąsiadki ten bambus stoi już ze 2 lata i ma się bardzo dobrze.
Coś mu u mnie nie przypasowało :(
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Witam Bunia. Może Twoim bambusom zaszkodził nadmiar słońca? Jeśli się zdecydujesz posadź je do uniwersalnej ziemi a na pewno się ukorzenią. Ukorzenione bambusy należy często zraszać i dbać by miały stale wilgotne podłoże. Nie należy ich też trzymać w pełnym słońcu. A przy okazji, że do Ciebie klikam zapytam jak Twój zamiokulkas? Powiedz jak długo był związany i czy nadal trzyma formę? Pozdrawiam. Leo ;:112
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj Leo, tak zrobię z pozostałością bambuska, może coś z niego wyjdzie - zobaczymy :D
Zamiokulkas jest rozwiązany :D i na razie trzyma fason. Niezauważyłam, żeby się gibał. Fakt, że musi mieć dosyć dużo miejsca bo jego wyrośnięte liście tego potrzebują.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

A jak długo stał związany Buniu?
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Bo ja wiem???? Ale w poprzednie lato dostałam go od córci i stał sobie bez związania a zawiązałam go chyba zimą??? a teraz w maju uwolniłam :D
Moja córka dostała doniczkę zamiokulkasa w prezencie i po roku rozsadziła go do 3 doniczek bo tak się jej rozrósł. I tym sposobem jeden mnie się dostał.
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

nie dziękuję leo :D po niedzieli wsadzę bambuska do doniczki i bedę na niego dmuchać.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Znalazłem takie informacje czy to prawda nie wiem, ale kto chce niech spróbuje. Przytoczę to swoimi słowami: dobrze jest włożyć do szklanego pojemnika z "bambusem" małego ślimaka wodnego :shock: który będzie produkował nawóz i najlepiej podlewać go wodą z akwarium (ja jednak pozostanę przy odstanej przegotowanej wodzie). Gorąco pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”