Dracena sanderiana (Lucky bamboo) mylona z bambusem

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Lucky bamboo dracena mylona z bambusem

Post »

Mój Lucky Bamboo rośnie w doniczce z ziemią, końcówki liści przestały schnąć jak postawiłam przy akwarium :D
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
olamore
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 sie 2013, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Słoneczna Italia :)

Re: Co to za Bambus? (Dracena Sandera)

Post »

Witam, podpinam się pod ten post bo nie wiem gdzie pytać. Dostałam "bambusa" kupionego właśnie w Biedronce. Łodygę ma identyczną jak na zdjęciu, ale nie ma takich liści. Właściwie, to w ogóle nie ma liści tylko taki zaczątek przy czubku. Doczepiona metka informuje radośnie, że to "KWIAT LUCKY BAMBOO" i na tym koniec. Podpowie mi ktoś jak stwierdzić co to za cudo i gdzie szukać informacji jak o to dbać? Póki co, stoi w wazonie, w wodzie i ma małe korzonki więc nie wiem co dalej z nim robić.

Wybaczcie, głupia ja, dopiero jak najechałam na ten niebieski napis "dracena" i wyświetlił mi się adres na który to przekierowuje i tam lucky bamboo to zajarzyłam, że jednak mam to samo. :) Już znalazłam odpowiedni wątek więc post można usunąć/zignorować. Przepraszam za zamieszanie! :)
Awatar użytkownika
skarpetka
100p
100p
Posty: 148
Od: 25 kwie 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dracena "Lucky bambo" - uprawa i pielęgnacja

Post »

Witam
Dostałam w bukiecie dość sporą łodyżkę (ponad 50 cm) lucky bamboo z jednym pędem. Moja wcześniejsza próba rozmnożenia tej roślinki zakończyła się tragicznie. Wszystkie szczepki zdechły; możliwe, że pomógł im w tym mój kot, który z wielkim zapałem wyciągał je ze słoiczka i je podgryzał (kot przeżył). Czy muszę pociąć ją na mniejsze kawałki, czy mogę zostawić tak jak jest? Chciałabym żeby roślinka przeżyła tym bardziej, że trafiła do mnie tak niespodziewanie... Myślałam, aby dodać do wody ukorzeniacz, ale nie mam pojęcia ile-na opakowaniu pisze tylko, aby roślinę zanurzyć, nadmiar otrząsnąć i posadzić do ziemi. To ukorzeniacz do roślin pół-zdrewniałych.
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lucky bamboo- zielony w potrzebie

Post »

Lucky bamboo samo wypuści korzonki jak będzie stało w wodzie, nie trzeba używać żadnych ukorzeniaczy. Jak już korzonki będą długie możesz posadzić roślinkę do ziemi dla dracen lub palm, chociaż w uniwersalnej też zwykle sobie dobrze radzi.
Póki co nie radzę jej ciąć na szczepki, a pielęgnować całość. Zresztą mało kto chyba dzieli Lucky Bamboo na kilka osobnych roślin, bo zdezintegrowane podobno przestają przynosić szczęście :D
Awatar użytkownika
skarpetka
100p
100p
Posty: 148
Od: 25 kwie 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lucky bamboo- zielony w potrzebie

Post »

Witam
Mój lucky bamboo wypuścił niewielkie korzonki. Stoi na wschodnim oknie w wodzie z akwarium. Ostatnio zauważyłam, że najmłodsze listki (które miał od początku) zaczynają blednąć. Czym może być to spowodowane? Zbyt intensywne promienie słońca odpadają, może ma więc zbyt ciemno?
?Uważamy kaktusa za roślinę, która walczy o przetrwanie we wrogim otoczeniu.?
_fox_

Re: Lucky bamboo- zielony w potrzebie

Post »

Przesadź ją do doniczki z ziemią i traktuj jak normalną roślinę doniczkową ;:108
x-u-i
---
Posty: 44
Od: 24 kwie 2014, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lucky bamboo- zielony w potrzebie

Post »

witajcie
ja mialam 3 sztuki lucky bamboo i od razu wsadzilam je do ziemi. rosna jak szalone - nie raz zielona lisciasta czesc mi sie złamała, bo była zbyt wiotka w stosunku do zdrewnianej łodyżki, wetknełam do ziemi bez zadnego ukorzeniania i rosnie jako osobna roslinka. W chwili obecnej moje szczesciarze wygladaja mniej wiecej tak

Obrazek

podczas gdy 3 lata temu wygladaly z osobna tak:

Obrazek

Proszę dbać o poprawną pisownię: zdania zaczynamy z dużej litery, oraz używamy wszystkich polskich liter/norbert76.
Pepermint
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 paź 2017, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bambus domowy usychanie

Post »

Witam,
Kilka dni temu kupiłam w sklepie bambusa domowego. Mała doniczka z ładną gęsta trawką. Niestety już następnego dnia zaczął raptownie usychac. Postawiłam go w jasnym ale nie nasłonecznionym miejscu, podałam, spryskiwalam miękka woda. Niestety kolejnego dnia wszystkie liście uschly. Jaka może być przyczyną? Czy roślina przeżyla tzw szok? Czy da się ją jeszcze uratować?

Gosia
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena Lucky bamboo mylona z bambusem

Post »

To nie jest bambus tylko dracena sanderiana, poczytaj ten wątek do którego przeniosłem Twój post.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”