Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Kasiunia08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 wrz 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

Witajcie, uwielbiam rośliny i chciałabym mieć w domu na parapetach coś kwitnącego. Jakie rośliny polecacie? Najlepiej takie, które lubią średnią temperaturę(ok. 22 st. C). Liczę na Wasze doświadczenie.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

U mnie pelargonie kwitną przez cała zimę. Dopiero w marcu, w pierwszy cieplejszy dzień, wynoszę skrzynki do ogrodu, wywalam wszystko, sypię świeżą ziemię i robię sadzonki.
Co prawda u mnie na parapetach temperatura dużo niższa niż 22 stopnie :?
No i trzeba doglądać, usuwać przekwitające kwiatki i suche liście. Trochę jest z tym zachodu i trochę śmieci, ale warto.
Pozdrawiam - nikka
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

storczyki:phalenopsi, dendrobium
anturium
skrzydłokwiat
Kasiunia08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 wrz 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

nikka55 pisze:U mnie pelargonie kwitną przez cała zimę. Dopiero w marcu, w pierwszy cieplejszy dzień, wynoszę skrzynki do ogrodu, wywalam wszystko, sypię świeżą ziemię i robię sadzonki.
Co prawda u mnie na parapetach temperatura dużo niższa niż 22 stopnie :?
No i trzeba doglądać, usuwać przekwitające kwiatki i suche liście. Trochę jest z tym zachodu i trochę śmieci, ale warto.

Pelargonie mam dwie, posadzone razem w jednej doniczce. Kwitną pięknie, myślałam, że raz miały pąki i już będzie po nich, a tu nagle patrzę tyle nowych, że niektóre nie miały miejsca na kwiaty, tyle ich było. i w sumie racja, jeśli utrzymają się i mogą być w domu to trzeba spróbować, teraz mam je na balkonie i kwitły pięknie. Ile razy w roku Ci kwitną ? Jak masz je w zimę w domu...??

-- 19 wrz 2012, o 22:01 --
Filigranowa27 pisze:storczyki:phalenopsi, dendrobium
anturium
skrzydłokwiat

Storczyki... tak !!! Uwielbiam, mam dwa, ale niestety przekwitły i nie wiem co dalej z nimi będzie, jednemu pożółkły liście i nie wiem co zrobić, czy w ogóle am on jeszcze szanse, drugiego odratowałam i puszcza piękne liście:)
Co do anturium i skrzydłokwiatów hmm... z nimi nie ma dużego problemu, ale niezbyt mi się podobają:(
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

Kasiunia08 pisze: Ile razy w roku Ci kwitną ? Jak masz je w zimę w domu...??
Od października do marca skrzynki z pelargoniami stoją na parapetach w pokoju (ok. 19 st.C). Kwitną praktycznie bez przerwy. W marcu robię sadzonki, a stare pelargonie wyrzucam. W czerwcu zaczynają kwitnąć te nowo ukorzenione. I tak w kółko...
Pozdrawiam - nikka
Kasiunia08
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 wrz 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

Od października do marca skrzynki z pelargoniami stoją na parapetach w pokoju (ok. 19 st.C). Kwitną praktycznie bez przerwy. W marcu robię sadzonki, a stare pelargonie wyrzucam. W czerwcu zaczynają kwitnąć te nowo ukorzenione. I tak w kółko...

Jak masz donice zimą na parapetach to często je podlewasz?
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Rośliny zimowe na parapet ,kwitnące

Post »

Wszystkie doniczkowce podlewam raz w tygodniu dość obficie. U mnie jest to wystarczające, ale jeśli masz w mieszkaniu wyższą temperaturę, to może trzeba będzie częściej podlewać :|
Pozdrawiam - nikka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”