Tetrastigma,(Tetrastigma voinierianum)kasztanowe wino - uprawa,ukorzenianie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Tetrastigma,(Tetrastigma voinierianum)kasztanowe wino - uprawa,ukorzenianie

Post »

Jakiś czas temu prosiłam o identyfikację roślinki. Okazało się, że to kasztanowe wino. Przybliżę sprawę: wzięłam od mamy, pociapałam na gałązki, gdyż było zniszczone. Wsadziłam do wody. Stoi sobie w tej wodzie już pewnie ok 2 tyg. Mam w sumie 3 gałązki. I teraz...Stare liście wyglądają jak zwiędnięte, dodatkowo na jednej gałązce pojawiły się jakieś białe plamki, jakby pleśń, ale dość twarde. Jedna gałązka wypuściła nowy listek.
Co dalej robić? Korzeni nie widać, niby coś tam zielonego wypuszcza, ale to raczej wygląda jakby z tego miały być liście. Nie wiem gdzie te korzenie mają się pojawić. Czy dalej trzymać w wodzie? Czy może potraktować ukorzeniaczem i do ziemi wsadzić?
Nie mam możliowści cyknięcia fotek, przynajmniej na razie, ale może ktoś coś doradzi?
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Jak ja rozmnażałam swoją tetrastigmę (bo chyba o nią chodzi), to wsadziłam ją do wody i nic nie wychodziło chyba przez miesiąc. Moja nie więdła i nie było na niej żadnych zmian, jaką wsadziłam taka była, po ok właśnie miesiącu pojawił się młody liść i powoli wychodziły korzonki. Jak już były dosyć silne, wsadziłam ją do ziemi. Wszystko w sumie trwało z 6 tygodni, może dłużej.
Mój ogród.
Pauzalka
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

na pewno Ci się ukorzeni,bo ona dosyć łatwo wypuszcza koprzonki.Jednak nie wiem jak długo trzeba czekać,bo dawno jej nie rozmnażałam.
Jeśli chodzi o te plamki,to sądzę,że chodzi Ci o takie punkciki na spodniej stronie liści,to jest to normalne-wygląda to jak rozsypany biały piasek/potem zmieni kolor na ciemny/ Jeśli wygląda to tak,to nie masz sie co martwić.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”