Skrętnik (Streptocarpus) - uprawa, pielęgnacja cz.1

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Piotrk 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 lut 2009, o 15:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Witaj Gardenio
Wykorzystam casus Szalonej Joli do propagowania częstego przesadzania skrętników nawet dwa razy w roku i wtedy nie drobnieją im kwiaty i kwitną jak szalone.
Pozdrawiam Piotr
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Piotrze
kiedy jest najlepsza pora na przesadzanie skrętników?
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Piotrk 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 lut 2009, o 15:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Na przesadzanie skrętników jest zawsze dobra pora, no może kiedy są w pełni kwitnienia to bym nie polecał :)
Pozdrawiam ciepło Piotr.
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Piotrze jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji skrętników. Oglądałam kolekcję..
Ja dostałam od mamy jednego i sobie gdzies tam żyje w doniczce (jeszcze nie kwitł) ... Teraz przyjrzę mu się uważniej :)
z uśmiechami Iza
u liski
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

dziękuję za odpowiedź .Właśnie w tygodniu miałam je przesadzić ale trochę się bałam,bo zaczęły wypuszczać młode liście.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Piotrze a jak ukorzeniasz skrętniki?
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Piotrk 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 lut 2009, o 15:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja to robię w tym samym podłożu co sadzę czyli w torfie, pocięty liśc umieszczony w torfie i przykryty. Niestety to trwa długo zanim się ukorzeni i puści nowe roślinki ale jest nieabsorbujące.
Pozdrawiam ciepło Piotr.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Piotrze jak dobrze,że z nami jesteś :lol: bo pytań dotyczących skrętników mnóstwo.
Zapytam jeszcze o ziemię, jaka będzie najlepsza do przesadzenia skrętników?
Awatar użytkownika
Piotrk 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 lut 2009, o 15:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Jagodo.
Ja używam czystego odkwaszonego torfu bez żadnych dodatków i uzupełniam nawozy w ilości ok. 1 g na litr najlepiej zielony Kristolan lub inny o składzie NPK 1:1:1
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Pytanie o uprawę skrętników

Post »

Dostałam jesienią 2 skrętniki -biały i niebieski .na razie świetnie się mają ,zdrowo rosną ,ale ciągle mam wątpliwość o ich podlewanie. Wiem ,że należy je podlewać z umiarem ,ale moje pytanie jak ? Do doniczki na ziemię ,czy tak jak fiołki afrykańskie do podstawki ? Proszę o pomoc ! ;:88
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Piotrze, powiedz mi, czy przesadzasz je 2 razy w roku bo tak rosną i doniczka za mała, czy po prostu im ten torf wymieniasz?
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Kiedy skrętniki zaczynają puszczać pąki kwiatowe ?Moje młodziutkie okaziki ( we wrześniu dopiero dostałam listki do ukorzeniania) ,mają po kilka listków ,ale już chyba zaczynają puszczać mikroskopijne pączki kwiatowe w kątach liści .Stoją na parapecie (okno zachodnie).Czy na lato mogę je przestawić na balkon ( strona południowa ) ,albo na taras ( od północy ) . No i nadal ponawiam pytanie jak je podlewać - do doniczki, czy do podstawki? Błagam o pomoc ,bo nie chcę zrobić błędu i je stracić ,a nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi ... :roll:
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Ewasz ja ekspertem nie jestem ale z własnego doświadczenia zaobserwowałem że lepiej na słońce pełne nie wystawiać ich. Moje stoją na oknie północnym i bardzo dobrze sobie radzą. Jeśli chodzi o ukorzenianie to w sumie ja obciąłem listka, wsadziłem do zwykłej ziemi ogrodniczej i się przyjęły dosyć szybko ;) Zabieg ten wykonywałem pod koniec lata, na jesieni kwitły a teraz znowu wypuszczają kolejne pąki ;) Jeśli chodzi o podlewanie to leję wodę normalnie z góry, nie przeszkadza im to zbytnio ;) Pamiętaj że skrętniki lubią dużą wilgotność powietrza, u mnie stoją w kuchni więc żadnych dodatkowych zabiegów nie robię
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”