Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  
Autor Wiadomość
Dorota72
 Tytuł: Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień
PostNapisane: 8 mar 2017, o 21:43 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Nie wiem dlaczego tak na jesień rosła w górę, chciałam uformować krzak, a wyszło drzewo.
Te listki które widać to są od zeszłego roku, jak narazie to gdzie niegdzie wychodzą, ale za to zakwitła tylko nie wiem jak długo będzie tak kwitnąć.
Pozdrawiam wszystkie panie z okazji dnia kobiet, zdrówka i urodzajów.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aniaann
PostNapisane: 9 mar 2017, o 14:50 
50p
50p

---
Dzień dobry. :) Przycięta ładnie, ale już byłam w strachu że ją zakatrupiłam ale jest ok, wstawiam fotę którą zrobiłam dwa dni po tej ostatniej, widać życie i to jakie, z dnia na dzień coraz większe listki. :)
Sathta super pomarańczowa żyje i będzie cieszyć Twe oko swoim pięknym kwitnieniem i jaki by to nie był kolor. :)
Dorota72 Nic innego nie pozostało jak poczekać aż zrzuci kwiatki i ciachnąć ją choć teraz chyba najlepszy czas, wypuści nowe pędy, a na nowych przecie kwitnie więc miejmy nadzieję że obsypie całą kwiatami, trzymam kciuki za wszystkie nasze Bugenville. :)

Obrazek

---14 mar 2017, o 17:22---

Witam ponownie to znowu ja :)
Jak się mają Wasze roślinki, czy ktoś tu zagląda?
U mnie na parapecie zieleniej: :)
Obrazek

Obrazek

Ninia ostatnio pomyliłam Nick, Ty masz pomarańczową co żyje :) przepraszam, teraz się dopatrzyłam błędu, wstaw swoją roślinkę.

Dorota72
PostNapisane: 24 mar 2017, o 17:32 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Cześć wszystkim,
oto moja bugenwilla, mam wrażenie, że ona jest nie z tego gatunku, bo nie ma liści.
Obrazek

antenka52
PostNapisane: 26 mar 2017, o 19:29 
100p
100p

1 szt.
To i ja witam po dość długiej prerwie . Miesiąc temu przeniosłam moje bugenville do domu i po mału zaczynają rosnąć .Nawet kilka kwiatków pokazały
Obrazek

-- 26 mar 2017, o 18:30 --

Obrazek

Obrazek

-- 26 mar 2017, o 18:32 --

Obrazek

Mirana
PostNapisane: 27 mar 2017, o 21:57 
100p
100p

---
A ja swoją wystawiłam na zewnątrz i słońce popaliło młode pędy ;:223 Wściekła jestem sama na siebie ;:124 Staram się ją cieniować teraz, ale i tak musiałam poobcinać to co świeżo wypuściła. ;:145

Dorota72
PostNapisane: 29 mar 2017, o 20:48 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Aniaann bardzo dziękuję,
Tylko nie wiem co dalej z nią zrobić. Chciałabym mieć krzaczek a nie drzewko. Nie wiem czy po przekwitnięciu jak ją obetnę czy to coś da?
Mam jeszcze pytanie : jak i kiedy nasadzić nową szczepkę.

Aniaann
PostNapisane: 30 mar 2017, o 10:53 
50p
50p

---
Witam
antenka52 Ale masz piękne krzaczory i jak ładnie przezimowane, pełno liści, u mnie to suchelce były :) ale juz jest zielono :) Jak to robisz że takie duże?
Mirana myślę sobie gdzie tak słońce wali że aż popaliło :) a tu patrzę że Ty w pięknym miejscu mieszkasz, nie dziwię się że tak świeci. Nie martw się u Ciebie na pewno odrosną nowe ładniejsze pędy, zazdroszczę Ci pogody :)
Dorota72 nie bój się cięcia, to ją pobudza do krzewienia właśnie, więc jak przekwitnie, bo teraz gdy taki piękny kwiat to szkoda, ciachaj i nie martw się, na pewno odrośnie, wypuści nowe pędy i na nich będzie kwitnąć.
Oto moje które jeszcze niedawno były łyse :)

Obrazek

Obrazek

antenka52
PostNapisane: 30 mar 2017, o 20:32 
100p
100p

1 szt.
Witam moje bugenville już spore kupiłam jedną przywiozłam z Egiptu jako mała sadzonka ma 4 lata i to ta ze zdjęcia niżej . Jakoś za wcześnie zaczęła kwitnąć, ale co jej na to poradzę. Mam nadzieję, że latem pokaże co potrafi.
Zima nie miała ani jednego listka nawet myślałam że uschła i jak tylko w marcu zabrałam ja do domu tak się rozszalała jutro wędruje już na zewnątrz. Moja zawsze ma poparzone na początku liści trochę choruje ale póżniej się zbiera i jest piękna.
Obrazek
Na dole owinięta jest folią, bo mi moje pieski ją podgryzały więc trzeba było ją zabezpieczyć.

Ninia
PostNapisane: 31 mar 2017, o 11:19 
500p
500p

---
A gdy będą przymrozki to będziesz ją wnosić do domu? Z jakiego jesteś rejonu Polski? Czy da radę na dworze? Pytam, bo moja też rośnie jak szalona i też z chęcią bym ją wystawiła już na taras (południowy), ale obawiam się ciągłego przenoszenia, bo moja wtedy gubi liście jak jej zmieniam miejsce (w ubiegłym roku wystawiłam ją po 15 maja od razu w miejsce docelowe a i tak złośnica zrzuciła wszystkie liście - i pomyślałabym, że usycha, gdyby nie to, że gdzieś wcześniej czytałam, że tak czasami bugenwille reagują na zmianę stanowiska.

Aniaann
 Tytuł: Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia
PostNapisane: 2 kwi 2017, o 18:46 
50p
50p

---
Antenka52 nie tniesz jej, że taka duża? Moje były suche jak wiór i gdyby nie przycięcie to nadal takie by były, dopiero po przycięciu nabrały wigoru, u mnie zimuja w pokoju normalnie ogrzewanym, może to ze nie ma zmiany temperatury nie rusza ich, a u Ciebie gdy z chłodnego przyjdą do domku to je motywuje do ruchu. Czyli moje nigdy nie będą duże bo zmuszona jestem przycinać.

antenka52
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 18:53 
100p
100p

1 szt.
Witam ja jestem z Lubelskiego, ja swoje bugenville szybko dość wystawiam tylko zawijam włókniną na jakieś dwa tygodnie i nie ważne czy jest zimno czy słonko po prostu powoli przyzwyczajam ją do warunków zewnętrznych . Moją czesto jak wystawiłam w maju paliło słonko wszystkie liście miała sparzone a tak ma czas na stopniowe przyzwyczajanie. Nie tnę jej zbytnio bo mam miejsce na przechowywanie i chciałam mieć dużą ona rośnie jak szalona Co do zrzucania liści to i moje zrzucają sporo liści ale potem pięknie porasta nawet więcej ma liści.

Dorota72
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 19:09 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Moja jest wysoka ok 1m, jak dużo mam ją obciąć aby, z tego uformować krzaczek, i aby było bezpiecznie, bo nie wiem czy dolna gałązka nie jest już za mocno zdrewniała. Napiszcie jaka jest bezpieczna wysokość.

Ninia
PostNapisane: 4 kwi 2017, o 15:49 
500p
500p

---
antenka52 dzięki, to i moje wystawię wcześniej - ja z centrum kraju.

Aniaann
PostNapisane: 6 kwi 2017, o 18:55 
50p
50p

---
To ja też wystawię ale jeszcze chwilkę poczekam, ja też z centrum, dzis padał grad brrrr, chyba bym się zapłakała gdyby mi pościnał moje młode listki. Nawozicie już?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 722 ]  Idź do strony nr...        1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości