Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50  
Autor Wiadomość
Ninia
 Tytuł: Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień
PostNapisane: 17 lut 2017, o 11:05 
500p
500p

---
Moje też były łyse, ale widzę już , że puszczają listki. Zraszaj je odrobinę codziennie (ja robię dosłownie "jeden psik" na roślinkę od góry) - w zeszłym roku (pierwszy raz zimowała u mnie) też była zupełnie łysa, w lutym przycięłam, wstawiłam do salonu, zraszałam a latem tak zakwitła:
Obrazek

Obrazek

Nie zrasza się jak już pojawiają się przykwiatki.

Ciekawa jestem tych ukorzenionych - też puszczają już listki (fioletową na pewno będę miała-bo przyczepiłam do niej po zerwaniu fioletową nitkę-zawczasu zabezpieczyłam się w kolorowe nitki i po zerwaniu gałązki od razu zawiązywałam - a mój M pękał ze śmiechu jak to robiłam, niestety z dwóch gdzieś musiały spaść-pewnie jak zrzuciły listki (także są niewiadome kolory) no i ta pomarańczowa, która ucierpiała podczas rozdzielania.

Saththa
PostNapisane: 17 lut 2017, o 13:43 
50p
50p

---
Aniaann bardzo szkoda. Nie mogę jej przeboleć, wczoraj ją zaatakował sekatorem. Mam małą nadzieję, że może jej odbije i znowu będzie pomarańczowa.

Ninia bardzo szkoda by było jakby sie uszkodziła nieodwracalnie, mam nadzieję, że da radę. Słyszałam, że te samodzielnie ukorzenione kwitną dopiero po trzech latach, masz jakieś doświadczenie? Pomysł z nitkami bardzo mi się podoba ;:138

Ja właśnie podjęłam próbę ukorzenienia białej. Zobaczymy jak będzie. W zeszłym roku próbowałam z czerwoną, niestety przewrócił się pojemnik z nią jeszcze na etapie moczenia się w wodzie i zanim zauważyłam już było po niej, ale nowe listki wypuścił "patyczek".

Bardzo ładnie zakwitła latem ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Ninia
PostNapisane: 18 lut 2017, o 10:54 
500p
500p

---
Latem 2015r. ukorzeniła mi się tylko jedna gałązka (przywieziona z Grecji-chyba czerwona: wtedy jeszcze nie wpadłam na pomysł z nitkami). Próbowała zakwitnąć latem 2016 r. w drugiej połowie września i miała już maciupkie przykwiatki, ale na dworze zrobiło się już chłodno a po wniesieniu do domu wszystkie opadły - wyglądały mi na kolor właśnie czerwony-teraz też już puszcza listki, więc myślę, że na pewno zakwitnie wcześniej-przynajmniej mam taką nadzieję.

Saththa
PostNapisane: 18 lut 2017, o 15:18 
50p
50p

---
Ninia to bardzo dobra wiadomość. Wynika, że naprawdę jest możliwe aby nie czekać 3 lat na kwitnięcie... Muszę zatem znaleźc pomarańczową która jest pomarańczowa a nie różowa :)

3mam kciuki aby w tym roku nic juz nie stanęło jej na drodze do kwitnienia :)

A mogłabyś napisać jak ją ukorzeniłaś? Do wody a później do ziemi czy najpierw do ukorzeniacza później do ziemi? Czy jeszcze inaczej? :)

Pomysł z nitkami jest cudny :)

Ninia
PostNapisane: 18 lut 2017, o 15:42 
500p
500p

---
Ukorzeniałam je tylko w ziemi a doniczkę nakryłam przezroczystą doniczką taką jak do storczyków - tylko większą (kupiłam w Ler. M albo w Bricomar. 2szt. i zrobiłam taką miniszklarenkę z nich-mała doniczka z gałązką włożona do środka)- stała na południowym parapecie, codziennie zraszałam. Nie dawałam ukorzeniacza, bo kiedyś jak chciałam ukorzenić i specjalnie kupiłam ukorzeniacz - to żadna mi się nie ukorzeniła - i ze złości wyrzuciłam go. Z następnymi stwierdziłam, że trudno co będzie to będzie i udało się z czego się bardzo cieszę.
Kiedyś próbowałam w wodzie, ale miałam wrażenie, że gałązki gniją w niej - nawet na drugi dzień woda robiła się mętna i zrezygnowałam szybko z tego sposobu.

Aniaann
PostNapisane: 19 lut 2017, o 11:21 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Ja patyczki potraktowałam ukorzeniaczem i do ziemi. Zakwitły już w następnym roku, ale tak jak wcześniej pisałam później padły - akieś takie lichowate były. Zaraz się biorę za wiosenne cięcie.

Saththa
PostNapisane: 21 lut 2017, o 14:50 
50p
50p

---
Ja póki co wstawiłam do wody i stoją na słońcu - zobaczymy co będzie dalej.

Bardzo mnie ucieszyłyście, że nie trzeba czekać trzy lata ;:138

Mirana
PostNapisane: 22 lut 2017, o 16:04 
100p
100p

---
Moja zimowała w tym roku w salonie przy palmie i wielkim oknie. Nie stała w chłodnym pomieszczaniu, więc zobaczymy, czy będzie kwitła. Pięła się całą zimę po palmie, a kilka dni temu ją skróciłam i już ma pełno młodych gałązek. Dałam trochę nawozu i zobaczymy co w tym roku zaprezentuje.
Z jednego się cieszę - udało mi się ją przezimować. W tamtym roku straciłam piękny okaz.

Obrazek

Anka159
PostNapisane: 1 mar 2017, o 13:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Moje bugenville ładnie przetrwały w mieszkaniu. Pixie Queen wytwarza już kwiatuszki, blade, ale zawsze to coś. Przez dwa dni wietrzyła się na balkonie. Tylko fioletową o drobnych kwiatuszkach zimuje w chłodnej piwnicy, ale i ona opuszcza się już.
Pozdrawiam. ;:3

Aniaann
PostNapisane: 5 mar 2017, o 19:34 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Hejka, moje bugenville też zimują w mieszkaniu, niestety nie mam innego miejsca do przechowywania. Ja już 2 tygodnie po cięciu, ładnie się olistkowały oby tak dalej.
Obrazek

Obrazek

Troszkę się przestraszyłam, że za krótko przycięłam bo łysolec taki ale dziś dojrzałam listki wychodzące z pnia i mam nadzieję że da radę. :)
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i czekam na foty jak sie mają Wasze roślinki. :)

Dorota72
PostNapisane: 6 mar 2017, o 20:20 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Witam wszystkich,
a to moja bugenwilla, kupiłam ją w zeszłym roku i na jesień rosła jak zwariowana, więc ją wkońcu przyciełam. Teraz jej nie obcinałam.

Obrazek

Obrazek

Aniaann
PostNapisane: 7 mar 2017, o 16:38 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Aż szkoda ciąć jak pięknie kwitnie

Saththa
PostNapisane: 8 mar 2017, o 12:12 
50p
50p

---
Aniaann no ładnie przycięta ta Twoja :)

Ninia
PostNapisane: 8 mar 2017, o 13:31 
500p
500p

---
A jednak mój pomarańczowy "patyczek" żyje - na nowo zaczął puszczać listki. Bardzo się cieszę ;:138

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 691 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: daro---, Krzysia, milijka, Napster, pszczOlcia, tentenn91 i 43 gości