Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Saththa
50p
50p
Posty: 65
Od: 21 sty 2014, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ninia to bardzo dobra wiadomość. Wynika, że naprawdę jest możliwe aby nie czekać 3 lat na kwitnięcie... Muszę zatem znaleźc pomarańczową która jest pomarańczowa a nie różowa :)

3mam kciuki aby w tym roku nic juz nie stanęło jej na drodze do kwitnienia :)

A mogłabyś napisać jak ją ukorzeniłaś? Do wody a później do ziemi czy najpierw do ukorzeniacza później do ziemi? Czy jeszcze inaczej? :)

Pomysł z nitkami jest cudny :)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ukorzeniałam je tylko w ziemi a doniczkę nakryłam przezroczystą doniczką taką jak do storczyków - tylko większą (kupiłam w Ler. M albo w Bricomar. 2szt. i zrobiłam taką miniszklarenkę z nich-mała doniczka z gałązką włożona do środka)- stała na południowym parapecie, codziennie zraszałam. Nie dawałam ukorzeniacza, bo kiedyś jak chciałam ukorzenić i specjalnie kupiłam ukorzeniacz - to żadna mi się nie ukorzeniła - i ze złości wyrzuciłam go. Z następnymi stwierdziłam, że trudno co będzie to będzie i udało się z czego się bardzo cieszę.
Kiedyś próbowałam w wodzie, ale miałam wrażenie, że gałązki gniją w niej - nawet na drugi dzień woda robiła się mętna i zrezygnowałam szybko z tego sposobu.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ja patyczki potraktowałam ukorzeniaczem i do ziemi. Zakwitły już w następnym roku, ale tak jak wcześniej pisałam później padły - akieś takie lichowate były. Zaraz się biorę za wiosenne cięcie.
Saththa
50p
50p
Posty: 65
Od: 21 sty 2014, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ja póki co wstawiłam do wody i stoją na słońcu - zobaczymy co będzie dalej.

Bardzo mnie ucieszyłyście, że nie trzeba czekać trzy lata ;:138
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Moja zimowała w tym roku w salonie przy palmie i wielkim oknie. Nie stała w chłodnym pomieszczaniu, więc zobaczymy, czy będzie kwitła. Pięła się całą zimę po palmie, a kilka dni temu ją skróciłam i już ma pełno młodych gałązek. Dałam trochę nawozu i zobaczymy co w tym roku zaprezentuje.
Z jednego się cieszę - udało mi się ją przezimować. W tamtym roku straciłam piękny okaz.

Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Moje bugenville ładnie przetrwały w mieszkaniu. Pixie Queen wytwarza już kwiatuszki, blade, ale zawsze to coś. Przez dwa dni wietrzyła się na balkonie. Tylko fioletową o drobnych kwiatuszkach zimuje w chłodnej piwnicy, ale i ona opuszcza się już.
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Hejka, moje bugenville też zimują w mieszkaniu, niestety nie mam innego miejsca do przechowywania. Ja już 2 tygodnie po cięciu, ładnie się olistkowały oby tak dalej.
Obrazek

Obrazek

Troszkę się przestraszyłam, że za krótko przycięłam bo łysolec taki ale dziś dojrzałam listki wychodzące z pnia i mam nadzieję że da radę. :)
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i czekam na foty jak sie mają Wasze roślinki. :)
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Witam wszystkich,
a to moja bugenwilla, kupiłam ją w zeszłym roku i na jesień rosła jak zwariowana, więc ją wkońcu przyciełam. Teraz jej nie obcinałam.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Aż szkoda ciąć jak pięknie kwitnie
Saththa
50p
50p
Posty: 65
Od: 21 sty 2014, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Aniaann no ładnie przycięta ta Twoja :)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

A jednak mój pomarańczowy "patyczek" żyje - na nowo zaczął puszczać listki. Bardzo się cieszę ;:138
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Nie wiem dlaczego tak na jesień rosła w górę, chciałam uformować krzak, a wyszło drzewo.
Te listki które widać to są od zeszłego roku, jak na razie to gdzie niegdzie wychodzą, ale za to zakwitła tylko nie wiem jak długo będzie tak kwitnąć.
Pozdrawiam wszystkie panie z okazji dnia kobiet, zdrówka i urodzajów.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Dzień dobry. :) Przycięta ładnie, ale już byłam w strachu że ją zakatrupiłam ale jest ok, wstawiam fotę którą zrobiłam dwa dni po tej ostatniej, widać życie i to jakie, z dnia na dzień coraz większe listki. :)
Sathta super pomarańczowa żyje i będzie cieszyć Twe oko swoim pięknym kwitnieniem i jaki by to nie był kolor. :)
Dorota72 Nic innego nie pozostało jak poczekać aż zrzuci kwiatki i ciachnąć ją choć teraz chyba najlepszy czas, wypuści nowe pędy, a na nowych przecie kwitnie więc miejmy nadzieję że obsypie całą kwiatami, trzymam kciuki za wszystkie nasze Bugenville. :)

Obrazek

---14 mar 2017, o 17:22---

Witam ponownie to znowu ja :)
Jak się mają Wasze roślinki, czy ktoś tu zagląda?
U mnie na parapecie zieleniej: :)
Obrazek

Obrazek

Ninia ostatnio pomyliłam Nick, Ty masz pomarańczową co żyje :) przepraszam, teraz się dopatrzyłam błędu, wstaw swoją roślinkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”