Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Jutro zrobię zdjęcia i wyekspediuję na maila, bo dzis nie wyszly, bez światła.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Olgo - w naszych warunkach bezlistna zimą bugenwilla to normalny widok.
Ważne jest natomiast dla niej by ten okres spoczynku spędziła w chłodnym pomieszczeniu ,
bo to stymuluje kwitnienie w następnym roku.
Teraz krzew zaczyna nieśmiało wegetację. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Moje cztery sztuki przyjechały 6lutego z Egiptu, gdzie ich krewne szaleją wkwiatach, bardziej niż w lecie bo w lecie jest za ciepło.Wybieralam najmniejsze okazy, ale kwitnące zeby znać kolory.Teraz zgubiły kolorowe listki i gubią zielone.
W jakiej temperaturze je teraz trzymać?
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Myślę,że optymalna temperatura ich spoczynku to 10*C.
Moja stoi na nieogrzewanej klatce schodowej starego dużego domu , ale - stoi na oknie.

W takich warunkach zimuje większość moich roślin tarasowych np.oleander czy cestrum.
Mają się dobrze.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Bugenwilla

Post »

Ja swoją kupiłam w hipermarkecie po przecenie. Jesienią zgubiła nawet liście. Przeniosłam ją do pracy i ustawiłam na południowym oknie. Łodygi bezlistne zdrewniały i pokryły się kolcami. Teraz wypuszcza na nich listki i pojawiają się kwiatki ( są już dwa - intensywnie różowe)
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Karo co ja mam przycinać w mojej bugenwilli, skoro to jeden pęd i jakieś małe tyci tyci łodyżki ni to kolce? Co zrobić , żeby sie zagęściła?
Moje dwie bugenwille kupiłam z przeceny w markecie, teraz stoją na klatce schodowej w bloku.Jesienią b.zrzuciły liście, ale wyrosło im po parę listków.Wg.tego co na pierwszej stronie pisała Karo, nadszedł czas, by b.przyciąć i wstawić do ogrzewanego pomieszczenia na parapet o wystawie południowej i zacząć podlewanie.Po 3 tygodniach zasilać nawozem do roślin kwitnących .czy tak?
pozdrawiam serdecznie
Ula R
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Re: Bugenwilla

Post »

dorcia pisze:Ja swoją kupiłam w hipermarkecie po przecenie. Jesienią zgubiła nawet liście. Przeniosłam ją do pracy i ustawiłam na południowym oknie. Łodygi bezlistne zdrewniały i pokryły się kolcami. Teraz wypuszcza na nich listki i pojawiają się kwiatki ( są już dwa - intensywnie różowe)
To nie sa kwiatki, tylko przykwiatki różowe.Bugenwille mają małe , białe kwiatuszki, które wyrastają z tych przykwiatków, ale dopiero latem.
pozdrawiam serdecznie
Ula R
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Bugenwilla

Post »

Może to są i przykwiatki. Dziękuję za informację. Najważniejsze, że po okresie spoczynku moja bugenwilla żyje. Te kolczaste pędy nie należą do najpiękniejszych, bo ich nie przycinałam (moja wiedza o kwiatach doniczkowych pochodzi z "Kwietnika" i książek Pana Raka).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

mia63 pisze:Karo co ja mam przycinać w mojej bugenwilli, skoro to jeden pęd i jakieś małe tyci tyci łodyżki ni to kolce? Co zrobić , żeby się zagęściła?
Moje dwie bugenwille kupiłam z przeceny w markecie, teraz stoją na klatce schodowej w bloku.Jesienią b.zrzuciły liście, ale wyrosło im po parę listków.Wg.tego co na pierwszej stronie pisała Karo, nadszedł czas, by b.przyciąć i wstawić do ogrzewanego pomieszczenia na parapet o wystawie południowej i zacząć podlewanie.Po 3 tygodniach zasilać nawozem do roślin kwitnących .czy tak?
Ulka nic nie musisz przycinać jeśli nie ma co przyciąć... :D
Owszem jeden pęd wskazuje na to by go trochę skrócic by sie rozkrzewił ale jak wysoki jest ten pęd,może lepiej zostawić go w spokoju ,niech sobie rośnie ,przytniesz w następnym roku.
Widzisz moje zdjęcie,ja nie będę przycinać mimo,że to dość wysoki i jeden pęd.
Chcę by jeszcze podrosła trochę ...
Trzymanie przez zimę w ciepłym pomieszczeniu może spowodować,że Wam nie zakwitnie latem...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Moja bugenvilla jak na razie nie zdradza oznak budzenia się.. Chyba czas ją przynieść z piwnicy?
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Moja bugenwilla po zimie wygląda tak: Obrazek Obrazek Obrazek

Zimę spędziła na parpapecie okna o wystawie południowej. Pozdrawiam Dorota :P
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

OOOO i już jej kwitnąć sie zachciało :) Dorcia Twoją to można śmiało przyciąć :)
Moja to maleństwo przy Waszych. Przyniosłam ją do domu, mimo, że mała przycięłam końcówki i czekam na listki :roll: Jeden już nieśmiało się pokazuje :lol: choć na razie to tylko ze szkłem powiększającym trzeba go szukać :)
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Narine, ściąć można, tylko szkoda, bo nie wiem, czy te zdrewniałe gałązki ukorzenią się. Oglądam ją codziennie w nadziei, że pojawią się listeczki i chyba coś tam wypatrzyłam a może chcę wypatrzyć i dlatego widzę. Pozdrawiam, Dorota :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”