Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Nie zrażona moim pierwszym niepowodzeniem z bugenwillą kupiłam sobie kolejną :) Waham się czy przesadzić, czy lepiej niech zostanie w tej doniczce. Z tego co czytałam, bugenwille nie lubią przesadzania.


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Anka159 a jak myślisz-masz pewnie większe doświadczenie-czy do pelargonii też może być?, czy lepiej kupić ten co polecasz? (w sklepie były też do surfini, ale nie wiem dlaczego kupiłam do pelargonii, zasugerowałam się tym, że gdzieś czytałam, iż są dobre na obfite kwitnienie- a kupiłam go już jesienią).
Awatar użytkownika
aluin
50p
50p
Posty: 88
Od: 4 paź 2015, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Mirana
Ty masz dwie bugenwille w jednym czy dwie osobne?
...a po nocy przychodzi dzień Pozdrawiam Hania
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Dwie różne, ale razem posadzone. Jak ją zobaczyłam byłam gotowa zapłacić każdą cenę za nią :) Żebym tylko jej nie zmarnowała... :wink: Podobają mi się jeszcze łososiowe i żółte. I gdyby tak posadzić łososiową i białą w jednej doniczce, mogłoby być pięknie. ;:173 Niestety ani żółtej ani łososiowej nie znalazłam w sklepie.
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ja nie zauważyłam,żeby bugenwille nie lubiły przesadzania,nie bardziej niż każda inna roślina.Przesadzam do większych donic,bo bugenwille lubią słońce i u mnie stoją na południowym tarasie,w małych doniczkach ziemia wysycha tak szybko,że trzebaby podlewać kilka razy na dzień.
A ta biała z różową wygląda fantastycznie.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Moje bugenwille w tym roku wyjątkowo wcześnie kwitną. Rozpoczęła swoje kwitnienie żółta. Kwiaty jak na tą porę roku są bardzo mocno wybarwione.

Obrazek
Awatar użytkownika
Valur
50p
50p
Posty: 64
Od: 18 kwie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Witam,
Jestem tutaj po raz pierwszy. Od kilku lat mam kilka bugenwilli :) Na dzień dzisiejszy jeszcze nie kwitną, ale powolutku budzą się...
pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vikat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2016, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Ja mam drugi rok bugenwillę. Trzymam w salonie od południowej strony, od teraz do września stoi 24/7 na dworze na tarasie. Zimuje w tym samym miejscu (czyli w salonie) przy oknie. Myślałem że nie zakwitnie, bo nie ma 12 stopni zimą, lecz dużo cieplej i do tego sporo słońca.
W styczniu przyciąłem tak, że zostały 2 gałązki 10cm. Teraz jest koniec maja i oto zdjęcia z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W słoneczne dni podlewam raz dziennie, nawóz Planton K co 4-7 dni w okresie wzrostu i kwitnienia .
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Co może być przyczyną nieforemnych, pokarbowanych liści bugenwilli? Kupiłam ją w zeszłym roku, przezimowała ładnie. Wiosną delikatnie przycięłam. Zaczęła puszczać listki jasnozielone-takie blade. Po przesadzeniu (dodałam biopon 4 w 1-by tak szybko nie przesychało podloże w doniczce) i wystawieniu na taras część listków opadła, te co zostały, właśnie stały się takie jak pisałam wyżej i trochę zieleń liści jest ciemniejsza, nie kwitnie jeszcze. Wygląda jakby jej coś dolegało. Na tarasie pełne słońce miała od 15, wczoraj przestawiłam, by miała słońce już kilka godzin wcześniej . Miał może ktoś takie dziwne liście i co zrobiliście, by wróciła roślina do normy?
klapouszek29
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 4 cze 2016, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Witam wszystkich :wit Jestem świeżaczkiem w temacie kwiatków. Uczę się od babci :) Dwa dni temu kupiłam pierwszy okaz Bugenwilli, nie wiem czy doda się zdjęcie? Na dzień dzisiejszy wyniesiona do ogrodu żeby miała dużo słoneczka. Mam nadzieję że jakiś wiatr czy deszcz mi jej nie zabije... I że będzie rosła tak ładnie jak Wam. Śliczne macie te okazy, i w tylu kolorach że ślinka cieknie. Zimowac będzie u mnie na werandzie gdzie jest ok 12st zimą mam nadzieję że przeżyje :)

Obrazek
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Witam,
w zeszłym roku na jesień kupiłam bugenwillę, zrzuciła liście, na wiosnę wypuściła nowe, w maju pojawiły się kwiaty, niestety już nie ma kwiatów i się chyba nie zanosi na nie, co mam dalej z nią robić? Stoi na południowym balkonie,
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

Proponuję Tobie podlewać systematycznie nawozem do kwitnących wg wskazówek producenta nawozu, a kwiatki za jakiś czas się pojawią.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, prezentacje kwitnień

Post »

W tym sezonie trzymałam je od końca marca w szklarni, były to bezlistne, łyse badyle, przycięłam delikatnie i dość wcześnie. Przyznam, że podkarmiłam je także nawozem do kwitnących. I wreszcie są kwiaty nie na końcu sezonu, tylko w środku. :;230
Obecnie rośliny stoją w słońcu pod delikatnym daszkiem altanki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”