Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Jakie powinno miec pH podłoże dla bugenvilli? Wyczytałem różne informacje, w jednym miejscu napisano, że zasadowe w innym kwaśne. Test ziemii w ktorej zostala kupiona sadzonka wykazal, że kwaśne (test domowy z sodą i octem).
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Cześć,
dzisiaj nadszedł ten sądny dzień dla mojej bugenwilli (tyczki), a mianowicie została pozbawiona części siebie. Uciełam ją w połowie i posadziłam. Tylko nie wiem , czy coś z tego będzie, gdyż ma liście, pewnie zrzuci. Mam tylko nadzieję, że się przyjmie. A jeszcze jedno, patyk, który wsadziłam do ziemi obtoczyłam w ukorzeniaczu.
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Powodzenia życzę,mi nie udało się jeszcze ukorzenić bugenwilli,ale może masz lepszą rękę lub wiedzę.Trzymasz ja pod jakimś kapturem foliowym albo w szklarence?
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Wszystkim sympatykom bugenwilli życzę takiego kwitnienia.
Obrazek
Pozdrawiam!
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Mi udało się ukorzenić kilka "patyczków" bugenwilli, ale dopiero za drugim razem i tu się zdziwicie, bo nieudana próba była właśnie z dodatkiem ukorzeniacza ). Na drugi rok znów w styczniu przywiozłam kilka "patyczków", ale ukorzeniacza nie dodałam (mimo, że był jeszcze ważny to go wyrzuciłam) i udało się ukorzenić. Pozostałe warunki miały takie same jak te z wcześniejszej nieudanej próby, być może te drugie "patyczki" były silniejsze?
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Rozwija się coraz bardziej;

Obrazek
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

albercik pisze:Jakie powinno miec pH podłoże dla bugenvilli? Wyczytałem różne informacje, w jednym miejscu napisano, że zasadowe w innym kwaśne. Test ziemii w ktorej zostala kupiona sadzonka wykazal, że kwaśne (test domowy z sodą i octem).
Wg moich doświadczeń zasadowe. Jak moje mają jasne liście dodaję im zwykłej , tarkowanej kredy i natychmiast liście nabierają żywszej barwy i mają się lepiej.
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Dzień dobry :) i moja w tym roku ładnie kwitnie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Jak na dość chłodne lato, a bugenwille kochają ciepełko, to rosną i kwitną dobrze.
Obrazek

Obrazek
gosiek1500
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 maja 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Witam wszystkich i proszę o radę. Mam od 2 lat bugenwillę i nie chce się ona przebarwiać. Jest ogromna, ale co z tego jak ma same zielone liście :(.
Z tego co podczytałam na początku wątku wnioskuję, że nie kwitnie, bo nie miała dostatecznie zimno w zimie. Zimuje mi ona w oranżerii, ale tam w zimie jest 15-20stC.
Czy to jest główny powód niekwitnięcia? Czy teraz ją jeszcze mogę jakoś przymusić do przebarwienia?
W zeszłym roku też nie kwitła mi w lecie, za to przebarwiła kilka listków w zimie :-O
Na dzień dzisiejszy ma 1 lekko różowy przykwiatek i tyle... Oczywiście gdy ją kupowałam kwitła przepięknie intensywnym różowym kolorem :), ten dzisiejszy przykwiatek to się nie umywa kolorem do tamtych.
Jak wrócę do domu to wrzucę fotkę, jak ona wygląda teraz...
gusia-s
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 kwie 2017, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

gosiek1500

Może za ciemno miała w tej oranżerii? Bo na pewno nie za zimno.
A dajesz jej jakiś nawoź do kwitnących roślinek?

Moja zimowała na parapecie przy oknie, pod parapetem nie ma grzejnika więc jak w pokoju było ok. 24 st. to w miejscu gdzie stała, zaraz przy szybie to miała pewnie ok. 20 .
Teraz przechodzi drugi rzut kwitnienia w tym roku, mniejszy już niż pierwszy ale jakby na nowszych przyrostach.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Kochani, udało mi się ukorzenić Bugenwillę przywiezioną z Malty :tan

Póki co jest na południowym parapecie, ma około 10 cm

Czytałam Wasze porady na temat uprawy tej roślinki. Proszę o radę - nie mogę zapewnić jej idealnych warunków na zimę, do wyboru mam południowy parapet, gdzie będzie ok 17 stopni, lub sień z małym okienkiem, gdzie jest bardzo zimno zimą (ok 5 stopni). Myślę, że sień będzie dla niej zbyt chłodna, ale czy ten parapet i 17 stopni będzie w porządku?
Milena
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bugenwilla - uprawa, pielęgnacja, kwitnienia

Post »

Kurcze, piękne te kwitnienia. Moja roczna ładnie przezimowała w mieszkaniu, bardzo ładnie się rozrosła na południowym balkonie i ..to wszystko, nie zakwitła:(
Pozdrawiam, Baśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”