Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
norbert76
 Tytuł: Re: Plumeria - choroby i szkodniki
PostNapisane: 13 paź 2016, o 14:57 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Te kropeczki mogą być śladem obecności przędziorków. Z reguły żerują na spodniej części liści, ale spotkałem się też z paroma przypadkami żerowania na wierzchniej części. Przed opryskiem preparatem grzybobójczym, przetrzyj dokładnie powierzchnie liści mokrym wacikiem. Jeśli białe kropki (jajeczka) znów się pojawią, dokonaj oprysku w/w preparatem na przędziorki.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

karolowa29
PostNapisane: 27 lis 2016, o 13:24 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam, to znów ja. Moje plumerie opryskałam preparatem na przędziorki, później poprawiłam po kilku dniach. Nie ma żadnych pajęczynek, żadnego stworzenia co by się ruszało, jajeczek pod lupą też nie widzę, ale jednak problem dalej jest. Liście się skręcają, są plamy ciemnobrązowe, potem odpadają. Popryskałam również preparatem na grzyb dwukrotnie z odstępem kilku dni, ponieważ stwierdziłam, że może to rdza liści lub jakiś grzyb, tak jak radziliście. Zaczęły wyrastać młode liście ale jaskrawo zielone (słabsze po opryskach?) a nie tak jak wcześniej ciemno zielone. Dalej widzę zwijanie liści i na obrzeżach liścia plamy brązowe. Plumerie podlewam co piątek mniejszą ilością wody niż w okresie letnim. W zeszłym roku też tak robiłam i nic się nie działo. Te plumerie całe lato spędziły na balkonie. Może brakuje im słońca, może dam je na klatkę schodową na zimowanie, tam mam około 18 stopni, nie wiem czy to nie za ciepło jak na zimowanie. Jak je uleczyć. może odciąć łodygę i problem zniknie, przynajmniej mi się rozkrzewią o ile choroba nie tkwi w środku rośliny. Chciałabym za kilka lat cieszyć się kwiatami, a jak te nie wyzdrowieją, to znów czeka mnie wysiew i dłuższe o 2 lata oczekiwanie na kwiaty.
Pomóżcie proszę
Obrazek

kaLo
PostNapisane: 27 lis 2016, o 20:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Spróbuj doświetlać, na pewno nie zaskodzi.

jejjej23
PostNapisane: 18 mar 2017, o 07:27 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witajcie,
Na wciornastka pojawił się nowy preparat. Nazywa się Conserve. Jest dość skuteczny. Należy zastosować minimum 3 razy w odstępach pięciodniowych. Przy przędziorku dobrze sprawdzi się dobroczyek szklarniowy, należy jednak pamiętać że przy walce biologią powinna być wysoka temperatura, powyżej 22 stopni najlepiej. zawsze warto mieć też lepy żółte na mączlika i niebieskie na wciornastka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 60 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości