Królowa jednej nocy

Rośliny doniczkowe
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:P :P :P Dawidzie :P - nie nazywaj problemem tego , co nie jest problemem.

Pokazując troszkę więcej opracowań tematycznych, staram sie ,aby każdy z nas czytających wyrobił sobie własną opinię jak musi :P w tej sprawie i był na ..topie z wiadomościami.
Być może :roll: ...jest tego zbyt dużo, ale tak widzę rolę forum.czyli porozmawiać o czymś więcej niż wiadome ,pokazać nowości, wieści i ciekawostki.
Chyba , że się mylę co do potrzeby.

W swej amatorskiej pasji zaczynamy wchodzić w ten obszar nauki,dzięki internetowi-
gdy ja zaczynałam hodować kwiaty ,pojęcie wystarczało np.kaktus ,który jawił sie egzotykiem
z kolcami.Nie trzeba było perfekcji w nazwach i uprawy też sie udawały :P .

Ty Dawidzie ,jako pokolenie póżniejsze, masz już nawyk stosowania nazw -i dobrze,ja tylko chciałam wskazać sam fakt ,jakie ewolucje nazw botanicznych są na świecie permanentnie.
A ..posługiwanie się nazwami właściwymi nigdy nie było naganne,wprost przeciwnie.Doceniane,choć nie zawsze zrozumiałe dla wszystkich stron ,co oczywiste,chyba,że..... wyedukujemy się wszyscy na botaników.


pozdrawiam J :P VANKA
Awatar użytkownika
aves
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 paź 2007, o 20:57

Post »

gdzie mogę kupić/przyjąć sadzonkę królowej jednej nocy lub szczepka?????
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Królowa jednej nocy

Post »

Witam;
mam epiphyllum (kwiat jednej nocy) :P i byłam ciekawa czy to faktycznie królowa j.n. :?: - zajrzałam do paru książek i wyczytałam, że królowa to Selenicereus grandiflorus. Jej kwiaty osiągają blisko 30cm średnicy i wydzielają silny zapach wanilii, a kształtem i barwą przypominają epiphyllum. Jest wiele roślin, które kwitną tylko przez jedną noc, ale je chyba trafniej byłoby nazywać "kwiatami jednej nocy" - najpiękniejszym, prawdziwą wśród nich "królową" jest - Selenicereus grandiflorus. Oto ona:

Obrazek Obrazek

A to link do strony z informacjami nt. "królowej": http://www.desert-tropicals.com/Plants/ ... lorus.html

A ten, do strony ze zdjęciami królowej, która zakwitła w Zabrzu:
http://www.mob-zabrze.pl/gfx/020krolowa/krolowa.html
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Rozmnażanie królowej jednej nocy

Post »

Witam, ostatnio zamówiłem kilka liści królowej jednej nocy i chciałbym was zapytać jak ją rozmnożyć? Jakie powinna mieć podłoże?
ewka242
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 sie 2008, o 20:25
Lokalizacja: śląskie-Pszczyna

Post »

witam, podłoże powinno być do kaktusów, przewiewne i trochę kwaśne, a rozmnożyć można bardzo łatwo, poprzez porozcinanie na kawałki(poziomo) i włożenie do ziemi.. powodeznia:)
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Czyli tak jak sansewerie ?
ewka242
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 sie 2008, o 20:25
Lokalizacja: śląskie-Pszczyna

Post »

oj tutaj juz Ci nie odp. bo nie rozmnażałam sanseweri ale podejrzewam ze tak.. :)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Sansewieria rozmnaża się przez sadzonki, podział rośliny lub z fragmentów liści.
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Może jeszcze ktoś miał doświadczenie z rozmnażaniem królowej jednej nocy i mi coś podpowie?
Awatar użytkownika
konwalijka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to jest? (Królowa jednej nocy)

Post »

Jestem posiadaczką królowej (chyba fachowo epiphyllum), która kwitnie!! Mało tego! Dziesięć lat temu, odłamałam kawałek z kwitnącej co roku rośliny, którą musiałam pozostawić na pastwę losu. Ten kawałeczek zasadziłam u siebie, przedtem trzymając ja w wazonie aż wypuściła korzonki. Roślina rośnie w nieprzewidywalnych kierunkach, nagle z pustej łodygi wyrasta pęk liści, które też rosną jak chcą. Musiałam jeden taki długi pęd uciąć. Znaną mi metodą wstawiłam do wazonu z wodą i proszę sobie wyobrazić, że na czubku liścia pojawił się znany mi już pędzelek!!!!! ;:138 Teraz pędzelek się wydłuża a ja robię kolejne zdjęcia :heja :tan Kochana roślinka, ucięta, zlekceważona i kwitnie tym cudownym kwiatem jednej nocy ;:138 ;:138 ;:138 Obiecuję zdjęcia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”