Glorioza - podstawy uprawy

Rośliny doniczkowe
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glorioza

Post »

Z opóźnieniem wstawiam zdjęcie mojej gloriozy. Nie miałam czasu wcześniej... Dzisiaj przeniosłam ją na dwór ( jak będzie za zimno - wniosę z powrotem). Troszkę się wyciągnęła :wink: Wczoraj zauważyłam na niej pąki... Chyba się pospieszyłam z posadzeniem jej do doniczki...
Proszę nie zwracać uwagi na mój "Pegieer" z tyłu :wink:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Glorioza

Post »

Ja moją już wysadziłam kilka dni temu do gruntu , na razie nic, po jakim czasie wychodzi 3-4 tyg?
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Glorioza

Post »

Bozuniu nie chcę cię martwić, ale te pączki wyglądają na suche i nic z nich nie będzie. Zdrowy pąk kwiatowy jest zielony.
Pozdrawiam Jarek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glorioza

Post »

Marek masz rację ;:145 są suche, już się nie rozwijają... Czy wypuści inne później czy mam ją spisać na straty? Jest już teraz na dworze i hartuje się. W domu miała chyba za małą wilgotność powietrza i za mało światła...
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Glorioza

Post »

I znowu nie mam dobrych wieści. Na zdjęciu roślina wygląda na w pełni rozwiniętą tak jakby zakończyła już swój cykl rozwoju na ten sezon. W tym roku już raczej nie zakwitnie. Pozostaje tylko teraz odpowiednio dokarmić kłącze aby cieszyć się kwiatami w przyszłym roku.
A odpowiadając na pytanie Agnieszki 83 swoje kłącza wysadzam na początku maja, są już podkiełkowane więc wschody są bardzo szybkie, około 7 dni. Najczęściej pod koniec września kłącza wykopuję i wędrują one do piwnicy (temp około15 stopni).
Pozdrawiam Jarek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glorioza

Post »

Jarku, czyli miałaby tylko 2 kwiatki w sezonie i koniec? I te 2 pąki kwiatowe właśnie wyschły? Bardzo szybko zaczęła kiełkować to ją posadziłam do donicy. Co miałam zrobić? Zbyt szybkie życie prowadzi ta roślina :wink:
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Glorioza

Post »

Ilość kwiatów na roślinie zależy od wielkości kłącza. Kłącza dostępne w sprzedaży zazwyczaj są rozłamane i nie są największych rozmiarów. Glorioza uprawiana w doniczce też zazwyczaj nie wyda dużego kłącza bynajmniej mi się nie powiodło. Natomiast wsadzona do gruntu bez specjalnych zabiegów tworzy kłącza o których w uprawie doniczkowej możemy tylko pomarzyć. Co prawda nigdy nie liczyłem kwiatów na swoich roślinach lecz jest ich około 12 na jednej, co myślę, że przy uprawie pod chmurką jest niezłym wynikiem.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Glorioza

Post »

A to moja glorioza. Fotka zrobiona wczoraj po wniesieniu do mieszkania ze względu na ochłodzenie. Obrazek Już rozdzieliła się na 2 pędy.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Glorioza Rotszylda

Post »

Nie wiem w jakim kolorze będzie moja, ale i tak się cieszę, że wreszcie ją mam, i że jak na razie ładnie rośnie. Już sie rozdzieliła na dwa pędy. Wczoraj wróciła do mieszkania, bo zimno się zrobiło.Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Glorioza

Post »

Moja jest prawie że żółta odkąd (wraz z końcem marca) skończyły się ciepłe dni i zaczął się ziąb. Ale cały czas rośnie.

Pozdrawiam!
LOKI
Ciszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 maja 2012, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glorioza

Post »

Witam :wit Kupiłam malutką bulwkę i myślałam że nic z niej nie będzie a tu proszę rośnie jak na drożdżach :lol: .Ma już pięć pąków i metr wysokości ale wydaje mi sie jakaś chuda :? Wygląda tak Obrazek
Czy nawozić ją nawozem do roślin kwitnących?
K i n g a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 maja 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Glorioza

Post »

Ja kupiłam pierwsze 3 kłącza gloriozy w ubiegłym roku. Wyrosły 2 roślinki, które ładnie kwitły. Zebrałam nawet siew, który posiałam i widzę, że już 7 roślinek wykiełkowało. Natomiast z poprzednich roślin udało mi się zebrać 3 kłącza, z których 2 rosną, a jedna nawet już kwitnie.
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia powyżej zrobiłam 14 maja br. A to poniżej jest z ubiegłego roku - gloriozy posadziłam w korytku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Glorioza

Post »

No no no? aż miło popatrzeć.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”