Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
karola92
 Tytuł: Re: Śniedek wątpliwy pomoc
PostNapisane: 24 maja 2011, o 17:00 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Dzięki za odpowiedź. Za radę co do liści jestem bardzo wdzięczna, zastanawiałam się co z nimi zrobić. Jednak nie jestem do końca pewna, czy wymagania obu tych gatunków są takie same. Spróbuję coś wyszperać na ten temat. :wit

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Swagman
PostNapisane: 24 maja 2011, o 22:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
nie ma takich samych wymagań i jest dość wymagającą rośliną- ziemia przepuszczalna- taka jak dla kaktusów- zima w doniczce na słonecznym parapecie i ma ziemia nie przesychać az do kwitnienia - po kwitnieniu roślina zamiera- wtedy nie podlewamy aż do momentu kiedy jesienią zacznie rosnąc- aha - roślina potrzebuje min 6h słońca dziennie- zimą trzeba doświetlać :idea: :? no i rzecz jasna - żadnego mrozu i zimna -ogólnie rzecz biorąc to roślina doniczkowa :idea:

karola92
PostNapisane: 27 maja 2011, o 12:15 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Wielkie dzięki ;:138 Mam go już trochę i starałam się poznać jego wymagania. Choduję go tak jak piszesz, właśnie w doniczce.

esony1
PostNapisane: 28 maja 2011, o 06:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Karola kupiłaś roślinę która w naszych warunkach uprawiana jest jako roślina domowa :-). Musisz wykopać cebule jak "szczypior" zżółknie i zacznie zasychać i poczekać do następnej wiosny. Jeżeli w domu będziesz uprawiała ją to i wczesną wiosna będziesz się cieszyła kwiatami.

:oops: ups nie doczytałam do końca poprzedniej strony ;:3

prymulcia
PostNapisane: 16 maja 2012, o 20:00 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Kupiłam niedawno śniedka wątpliwego i zaczynają mu żółknąć końcówki liści i łodyga z przekwitniętymi kwiatami.Dlaczego?za dużo wody?

Ruda2011
 Tytuł: Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wiedzialam, wiedziałam, że to za piękne, żeby było prawdziwe ;:223 Właśnie stałam się właścicielką 5 cebulek Śniedka arabskiego. Przeczytawszy Wasze wpisy wetknęłam je do donicy z ziemią i zalałam wodą i mam zamiar nie przejmować się nimi. Prawdopodobnie nic mi nie wyrośnie ;:224 A tak miało być pięknie, te kwiaty na opakowaniu takie śliczne ;:173

Raczek
PostNapisane: 7 mar 2013, o 21:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mariola,ja swoje śniedki sadzę bezpośrednio do gruntu na początku maja.

Sprzedaż bylin,nasion i datur

_fox_
PostNapisane: 7 mar 2013, o 21:46 
Aniu czy ja dobrze kumam że Twój to Ornithogalum saundersiae z fotki kwitnącego wynika że tak.

Raczek
PostNapisane: 7 mar 2013, o 22:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mojego śniedka rozpoznała forumowiczka jako śniedek arabski,sądzisz,że nim nie jest?

Sprzedaż bylin,nasion i datur

_fox_
PostNapisane: 7 mar 2013, o 22:21 
Może to jest to samo pod dwoma nazwami, miałem arabski ale nie kwitł u mnie.

Dufin
PostNapisane: 1 cze 2013, o 11:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie :)

Dostałam dziś (na Dzień Dziecka ;:306 ) piękną roślinę.. mamie wmówiono, że to roślina ze storczykowatych, więc chciała mi zrobić przyjemność, bo tylko nimi (storczykami) się interesuję ;) Oczywiście teraz wiem, że roślina ta nawet nie leżała obok storczyka i zastanawiam się czy dobrze ją zidentyfikowałam jako Ornithogalum Thyrsoides? Byłabym wdzięczna za informacje, bo chciałam coś poszperać odnośnie jego uprawy - kwiat jest piękny a ja tak jak mówię, nie mam żadnego doświadczenia z "niestorczykowatymi" wiec chciałabym podjąć to "wyzwanie" i podołać ;)

Byłabym bardzo wdzięczna za informacje, czy storczyk został przeze mnie prawidłowo rozpoznany a jeśli nie to bardzo liczę na Wasza pomoc :) Niestety mam do dyspozycji tylko telefon komórkowy, ale mam nadzieję, że to wystarczy.

Obrazek Obrazek Obrazek

a może to jednak Ornithogalum arabicum? Na fiszce jest jeszcze dopisek "SnowFlake" może to pomoże?

Pozdrawiam Ania!

badzia
PostNapisane: 23 sty 2014, o 15:10 
1000p
1000p

1 szt.
Prymulcia, czytałaś trzy ostatnie posty? Tam jest dla Ciebie odpowiedż. Pytamy, pytamy, pytamy a nic nie czytamy.

Mam pomarańczowego śniedka od wiosny 2011r. Kupiłam przekwitającego,przecenionego w OBI. Po przekwitnięciu poczekałam żeby liście bardziej zżółkły i podeschły, obcięłam je prawie po samej ziemi i odstawiłam na regał ku zapomnieniu. W styczniu 2012r przyniosłam do domu i zaczęłam delikatne podlewanie.Przez wiosnę, lato i jesień nie wychylił się z ziemi. Na zimę powędrował na regał ku zapomnieniu. Wiosną 2013r. dokładna powtórka z ub.r. i nic. Przez opisywany okres sprawdzałam kilkanaście razy stan bulwki, była żywa,jędrna i zdrowa, na piętce widoczne wyrostki. Postanowiłam sprawdzić ją do końca. W pażdzierniku wylazło coś zielonego a następnie wypuściło łodyżkę. Mała rozetka liści, dwa odrosty i jeden kwiatostan ciągłego wzrostu w czasie kwitnienia, podobnie jak to mają tulipany.Ma 24 kwiatki sukcesywnie rozkwitające po kilka jednocześnie. Pierwsze zakwitły 15 grudnia, teraz jest jeszcze 6 rozwiniętych, 5 pomarańczowych pąków i ostatnie 3 pąki żółto/zielone.Zejdzie mu jeszcze z miesiąc albo dłużej.
Patrząc na kwitnącego myślałam,że powędruje na rabatę, dzięki przeczytanym tu informacjom dowiedziałam się że tak nie jest. Wobec powyższego chętnie go dam komuś kto pielęgnuje doniczkowe. Ja mam tylko ogrodowe.

Moje nadwyżki sezonowe - wymienie, sprzedam, dam

nena08
PostNapisane: 27 lut 2015, o 21:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Stałam się posiadaczką cebul Śniadka arabskiego.
Ciekawe czy zakwitnie :?: Posadzę do gruntu pod koniec kwietnia. A może lepiej do doniczki :?:

Nela
PostNapisane: 27 lut 2015, o 22:22 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Od dwu lat mam śniedka... Kwitł co roku- co dla mnie jest zaskoczeniem, bo miewałam i wcześniej cebule- jednak nie doczekałam wtedy kwitnień... Wkurzający jest jego wzrost- ponad metr... Ale stawiam doniczkę na ogrodzie- podlewam wtedy jak i inne rośliny- a on się odwdzięcza i kwitnie... :wink: I tylko ten wzrost... :roll: Zimę spędza drugi raz- w piwnicy.
Te w kwiaciarniach śniedki na pewno są faszerowane środkami skarlającymi- kto by kupił taką metrową gidie w doniczce? :wink:

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 45 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Arvenaa, szmitex i 45 gości