Adenium - uprawa z nasion, pierwsze miesiące siewek

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Adenium z nasion

Post »

Raflezjo - jak Twój szczepiony albinos? :)
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Adenium z nasion

Post »

Dagg!
Zaszczepiłam, ale się nie udało. Natomiast pozostałe maluchy przesadzone, nawet sobie radzą. Pokażę wkrótce.
agatos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2016, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Witam :) Mam ważne pytanie do Was. Gdzie najlepiej zakupić nasiona adenium ? Na allegroooo trochę obawiam się. Macie jakieś sprawdzone miejsca lub sprzedawców ?

Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hai Lin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 29 kwie 2016, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Jeśli w wyszukiwarce wpiszesz Adenium to pokaże Ci się strona o dokładnie takiej samej nazwie (polska strona), ja kupiłam tam za pierwszym razem (11 z 14 nasion wykiełkowało), kolejny raz kupiłam właśnie na allegro u sprzedawcy który posiada także stronę internetową (inna niż w/w), wysiałam wczoraj (18-tego) 50 nasion więc nie wiem ile wykiełkuje. Jednakże ten sprzedawca posiada tylko 2 zestawy nasion oba mają 50 szt. dlatego wydaje mi się, że na pierwszy raz będzie to zbyt duża ilość. Jednak pierwszy sprzedaje po min. 2 nasionka (można wybrać nawet jaki kolor będą mieć kwiaty w przyszłości ;D).
Pochwal się jak kupisz i wykiełkują :D
"(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze."
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Hai Lin pisze: (można wybrać nawet jaki kolor będą mieć kwiaty w przyszłości ;D).
Tu aż taką optymistką bym nie była, bo pomimo zamawiania różnych form i kolorów, to najczęściej zdarzają się jednak kwiaty w gamie różu. :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Hai Lin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 29 kwie 2016, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Oczywiście, zapewne masz rację, jednakże sądzę, że jeśli nasiona pochodzą od naprawdę profesjonalnego hodowcy, który wie co robi, jest szansa że kwiaty nie będą mieć klasycznych kolorów. Aczkolwiek nasiona sprzedawane w Polsce mogą nie być bardzo dobrej jakości, nigdy nie wiadomo skąd tak naprawdę pochodzą. Uważam jednak, że zawsze warto mieć nadzieję, jak wyjdzie coś innego to w moim przypadku było by to miłe zaskoczenie. Sama posiadam dużo nasionek (obecnie wysianych) które mają sprecyzowany kolor kwiatów, jednak nie przykładam do tego tak dużej uwagi. Jednak miło będzie jak za parę lat moje roślinki zakwitną "pełną gamą barw".
Sądzę, że dlatego je hodujemy, bo są piękne i równie pięknie zaskakują :D
"(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze."
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium z nasion

Post »

Tak właśnie i ja czekam na swoje - tez mają nie być różowe :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Hai Lin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 29 kwie 2016, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Adenium z nasion

Post »

A ja się martwię, bo słońca brak, zimno w dodatku a nie mam jak zapewnić innego źródła ciepła moim nasionkom.
"(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze."
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Adenium z nasion

Post »

Moje miały nie być różowe, a są :D . Na razie zakwitły dwa z wysianych przeze mnie, kolory są podobne, ale kształt kwiatu zupełnie inny. Mimo wszystko warto siać różne, bo jeżeli nawet kwiaty wyjdą podobne, to same rośliny będą inne, przynajmniej u mnie tak jest.Rośliny różnią się kształtem i barwą liści , a przede wszystkim pokrojem, jedne krzewią się ładnie same, inne trzeba wielokrotnie przycinać.
agatos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2016, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Hai Lin pisze:Jeśli w wyszukiwarce wpiszesz Adenium to pokaże Ci się strona o dokładnie takiej samej nazwie (polska strona), ja kupiłam tam za pierwszym razem (11 z 14 nasion wykiełkowało), kolejny raz kupiłam właśnie na allegrooo u sprzedawcy który posiada także stronę internetową (inna niż w/w), wysiałam wczoraj (18-tego) 50 nasion więc nie wiem ile wykiełkuje. Jednakże ten sprzedawca posiada tylko 2 zestawy nasion oba mają 50 szt. dlatego wydaje mi się, że na pierwszy raz będzie to zbyt duża ilość. Jednak pierwszy sprzedaje po min. 2 nasionka (można wybrać nawet jaki kolor będą mieć kwiaty w przyszłości ;D).
Pochwal się jak kupisz i wykiełkują :D


Wysianie to bedzie mój debiut, jestem za to posiadaczką dwóch fajnych adenium i jednego małego, uwielbiam te rośliny, non stop mnie zaskakują ;D
Awatar użytkownika
Hai Lin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 29 kwie 2016, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry nawóz do adenium, w miarę niedrogi i gdzie mogłabym do zakupić?
Potrzebuję go do moich prawie 3 miesięcznych siewek, ponieważ zauważyłam że większość przestała rosnąć oraz kaudeksy mają taki ni to czerwony ni brązowy kolor (to normalne?). Mam też jeszcze jedno pytanie, czy trzymanie tych roślinek na pełnym słońcu (w dni gdzie temp. dochodzi do 30*C) nie spowoduje jakiś szkód (np. poparzenia)?
"(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze."
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium - uprawa z nasion, pierwsze miesiące siewek

Post »

Wiem, że stosuje się nawóz do kaktusów/sukulentów, ktoś stosował taki do storczyków.
Wybierając patrz, żeby azotu było stosunkowo niedużo (tzw. N-P-K - pierwsza wartość oznacza ilość azotu).Jeżeli jest go za dużo, to roślina bardzo pędzi ze wzrostem.
Często w praktyce domowej stosuje się też mniejsze dawki, niż zaleca producent.

Na słońce możesz wystawić, ale należałoby je najpierw przyzwyczaić i przez jakiś czas cieniować, albo zacząć wystawienie od miejsca osłoniętego od bezpośredniego słońca.
I uważaj na duże opady, szczególnie takie połączone z niską temperaturą.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ViolciaG1976
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 sie 2016, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.9 uprawa, pielęgnacja, choroby

Post »

Witam serdecznie. Czy przyjmiecie mnie do Waszego szanownego grona? ;:100 . Tak sie sklada, ze i mnie dopadl wirus Adeniowy i wlasnie jestem szczesliwa posiadaczka "adeniowych siewek" wysianych wlasnymi raczkami jakies 3 tygodnie temu i tydzien temu (sialam na dwie tury :) z obawy, ze jak cos z pierwsza pojdzie nie halo, to zawsze jest druga w zapasie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”