Fejhoa sellowiana i palma dżemowa i inne owocowe w domu

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Fejhoa sellowiana i palma dżemowa i inne owocowe w domu

Post »

Witam,Pokochałem uprawę roślin owocodajnych,i choć mam ich w ogrodzie ponad 30 gatunków to wiadomo że można się cieszyć ich plonowaniem tylko w ciepłych miesiącach.postanowiłem więc poszperać w necie i wyszukać rośliny owocujące w warunkach domowych i to najlepiej zimą. Znalazłem kilka ciekawych pozycji i wybrałem 4 najbardziej interesujące mnie rośliny(graviola,arbutus unedo,fejhoa sellowiana,palma dżemowa).chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o wymienionych wyżej roślinach,tzn o wysiewie,uprawie ,owocowaniu itd.W sumie to od ponad 20 lat mam cytrynę,która daje blisko kilogramowe owoce,oraz mandarynkę która jeszcze nie owocuje ,choć też ma ponad 20 lat(wysiana z pestki),oraz awokado z pestki,na którego owoce raczej nie ma co za bardzo liczyć,ale chcę mieć więcej takich owocodalnych roślinek w domu , aby cieszyć się nimi podwójnie,tzn ich pięknem oraz i owocami,jeśli macie jakieś inne ciekawe gatunki owocodajnych roślin w domu,które owocują,to podzielcie się proszę informacjami o nich.Przepraszam jeśli napisałem ten post trochę niezgrabnie,ale nie jestem mistrzem w pisaniu,dziękuję.
11krzych

Re: Fejhoa sellowiana i palma dżemowa i inne owocowe w domu

Post »

Miałem kiedyś kawę. Bardzo ładne liście i piękne owoce. Atrakcyjna ze względu na wygląd, kawy nie piłem bo nie wiedziałem jak się przerabia surowe owoce na "pitne". Internet już był, ale nie było wyszukiwarek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”