Bezchlorofilowa himera sektorialna.Biały pęd u rośliny.

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Bezchlorofilowa himera sektorialna.Biały pęd u rośliny.

Post »

Mam pytanie,nie wiem dlaczego ale jedna z moich cytrynek które wysiałam z nasion zamiast byc zielona jest biała, słońce ma pod dostatkiem, w tym samym czasie wysiewałam inne cytrynki i widać je za nią od samego początku są zielone, nie wiem dlaczego ta taka jest ?

Obrazek
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biała cytrynka

Post »

Czyżby bezchlorofilowa wersja? :D
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Biała cytrynka

Post »

Rzadkie ale się zdarza, cytrus ma do wyboru dwie opcje: albo wybarwi się wkrótce i stanie się zielony, albo nie i w takim wypadku czeka go śmierć. Gdyby go zaszczepił na zdrowej podkładce to najprawdopodobniej również wybarwiłby się na zielono (ktoś kiedyś przeprowadził taki eksperyment). Odmiany variegata powstają prawie zawsze przez spontaniczną mutację pędu (w przypadku cytrusów), ale teoretycznie może zdarzyć się, że na siewce pojawi się taka mutacja. Trzeba poczekać. :)
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Biała cytrynka

Post »

śmierć!? szkoda żal mi samej roslinki tym bardziej ze od dołu puszcza znowu biały pędzik
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Biała cytrynka

Post »

Śmierć to najgorsza opcja. Roślina może się wyratować w porę, jeżeli choć w części wykształci zielone liście, to będzie mogła przeprowadzać fotosyntezę. Biała roślina jej nie przeprowadza, a odżywia się jedynie zapasami z nasiona, dlatego po ich wyczerpaniu ginie. Pożyjemy, zobaczymy, a tymczasem dbaj o roślinę (y) bo to ciekawy przypadek. :)
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Biały pęd u rośliny. Bezchlorofilowa himera sektorialna

Post »

Nie mam pojęcia, co ten pęd oznacza, bo cała roślina wygląda normalnie. Może to objaw jakiejś choroby czy braku czegoś. Nie chciałabym przez niewiedzę wykończyć moich roślin balkonowych, więc będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Dodam, że plektrantusy mam w sumie w trzech skrzynkach i inne rośliny wyglądają całkiem normalnie bez podobnych anomalii.
Obrazek Obrazek
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biały pęd plektrantusa(komarzycy)

Post »

Bezchlorofilowa himera sektorialna. Ciekawe i nieszkodliwe. Niestety bez szans na samodzielny żywot...
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Biały pęd plektrantusa(komarzycy)

Post »

Dzięki za odpowiedź, bo juz się bałam, że wszystko się wybieli, jak po ACE :wink:
Swoją drogą nie miałam pojęcia, ze coś takiego istnieje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”